Mobil

Xiaomi Duvar Kağıdı Döngüsü Kapatma (Nasıl Yapılır?) ✅

Xiaomi duvar kağıdı döngüsü kapatma işlemi kullanıcıların telefonlarını kullanma konusunda son derece önemli bir işlemdir. Duvar kağıdı döngüsü telefonların arka planı kısmında kullanabilmelerine imkan tanıyan bir otomatik değiştirme özelliğidir. Bu özellik ile birlikte telefonların arka planı sürekli olarak değişir ve daha canlı ve ilginç bir görünüm kazanır. Her ne kadar telefonun ekranında farklı görünümler ortaya çıkarsa da bazı kullanıcılar bu durumdan rahatsız olurlar.

Xiaomi duvar kağıdı döngüsü ekrandaki görsellerin otomatik olarak değişmesini sağlar. Bu döngü kişiler tarafından etkinleştirilebileceği gibi birtakım basit işlemler ile kapatılabilir. Bu döngüyü kullanıcılar çeşitli nedenlerle kapatmayı tercih etmektedir.

Xiaomi Duvar Kağıdı Kapatma Nasıl Yapılır? 📲

Ekranın görsellerini kişiler manüel olarak değiştirebilecekleri gibi otomatik olarak da değişmesini sağlayabilirler. Duvar kağıdı resmi kısmına istenilen her türden arka plan resmi konulabilir. Ancak bazı kullanıcılar bu kadar basit işlemlerle uğraşmak istemediklerinde telefonun genel özelliklerini kullanmaktadır. En önemli özelliklerden birisi de duvar kağıdı döngüsüdür. Bu şekilde arka plan resmi arama gereksinimi olmadan duvar kağıdını değiştirmek durumunda kalmadan güzel görseller yerleştirme imkanı bulabilirsiniz. Ancak Xiaomi duvar kağıdı döngüsü kapatma işlemini yapmak isterseniz bu durum son derece basittir. Bu işlemi de şu şekilde yapabilirsiniz:

  • İlk olarak telefonun ayarlar uygulamasını açmanız gerekiyor.
  • Buradan “Duvar Kağıdı” kısmını tıklamalısınız.
  • Daha sonra karşınıza çıkan ekranda “Duvar Kağıdı Döngüsü” seçeneğini tıklamanız gerekir.
  • Buradan da “Kapalı” kısmına tıklamalısınız.
  • Bu işlemler sonrasında duvar kağıdı döngüsü kapatılmış olur.

Kolay bir şekilde duvar kağıdı döngüsünü kapatma şansı bulabilirsiniz. Hemen herkesin yapabileceği bu işlem sayesinde telefonlarınızın duvar kağıdının otomatik olarak değişmesini sağlayabilirsiniz.

Xiaomi Duvar Kağıdı Neden Kapatılır? 🔎

Xiaomi telefonları ekstra işlevleri ile öne çıkan telefonlardır. Ancak kullanıcılar her zaman bu özellikleri kullanmak istemeyebilmektedir. Böyle durumlarda cihazların kilit ekranlarında ortaya çıkan hareketli ekran kilit resimleri kaldırılabilir. Her ne kadar ekranda canlı bir görünüm ortaya çıkarsa da bazı kullanıcılar bu özelliği kapatmak isteyebilirler. Kapatmak istemelerinin en önemli nedeni pil ömrünü uzatmaktır.

Duvar kağıdı döngüsü özelliği sürekli olarak duvar kağıtlarını değiştirdiğinden pil ömrünün kısalmasına neden olabilir. Bu durum da telefonun kullanım süresini kısaltır. Ancak kullanıcılar bu özelliği kapatarak pil ömrünün daha uzun olmasını sağlayabilirler. Bir diğer neden ise telefonun performansını artırmaktır. Telefonun performansını yakından etkileyen bu tarz işlemler telefonların arka planında çalışır. Bu da performansın düşmesine neden olabilir. Duvar kağıdı döngüsü özelliği kapatıldığında cihazların daha hızlı çalışması sağlanabilir.

Daha statik bir görünüm elde etmek isteyen kullanıcılar da yine bu duvar kağıdı döngüsü özelliğini kapatmak isteyebilirler. Bu özellik kapatıldığında telefonların ekranlarında daha sade ve sabit bir görünüm ortaya çıkar. Aynı zamanda cihazın arka planında sabit bir duvar kağıdı oluşturmak ve istenilen resmin kullanılmak istenmesi de önemli bir detaydır. Bir önceki makalemizde Xiaomi bilinmeyen kaynaklar nerede sorusuna yanıt vermiştik, incelemek için ilgili bağlantıya tıklayabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu