Mobil

İPhone’da Engellenen Numaranın Aradığını Nasıl Görürüm?

İPhone’da engellenen numara sizi aramasını veya size mesaj atmasını istemediğiniz numaralardır. Bu numaraları engelleyerek sizinle iletişim kurmasının önüne geçebilirsiniz. Ancak zaman zaman bu numaraların sizi engellediğiniz halde arayıp aramadığını merak edebilirsiniz. Bu durumda engellediğiniz kişinin sizi arayıp aramadığını öğrenebilmek için farklı yolları deneyebilirsiniz.

Kişiler Uygulaması ile Engellenen Çağrıları Görme

İPhone’da engellenen numara sizi aramış mı aramamış mı diye kontrol edebilmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Engellenen numaralardan gelen çağrıları görebilmek için kullanılabilecek ilk yöntem telefonda bulunan kişiler uygulamasıdır. Kişiler uygulaması ile engellediğiniz kişilerin sizi aradığı gün ve saatleri kolayca görebilirsiniz. Kişilerim uygulaması ile engellenen numaralardan gelen çağrıları görmek için yapılması gereken işlemler şöyle açıklanabilir:

 • Öncelikle engellemiş olduğunuz kişinin engelini kaldırın
 • Engellemiş olduğunuz kişinin engelini kaldırabilmek için ayarlar sekmesi içerisinde yer alan telefon seçeneğine tıklamanız gerekir
 • Telefon seçeneği içerisinde yer alan engellenen kişiler seçeneği altında bu zamana kadar engellemiş olduğunuz tüm kişileri görebilirsiniz
 • Bu liste içerisinde yer alan ve engelini kaldırmak istediğiniz kişilerin numarasının yanında yazan düzenli seçeneğine basmalısınız
 • Düzenli seçeneğine bastığınız takdirde engeli kaldırıp butonu ile karşılaşacaksınız
 • Engeli kaldır butonuna tıkladığınız takdirde o kişinin engelini kolayca kaldırabilirsiniz
 • Engeli kaldırdıktan sonra numaradan gelen çağrıları görebilmeniz mümkün olacaktır
 • İPhone’da yer alan telefon uygulamasına girin
 • Telefon uygulaması içerisinde yer alan kişiler seçeneğine tıklayın
 • Kişiler seçeneği içerisinde engellemiş olduğunuz kişinin ismini bulun
 • Engellediğiniz kişinin isminin yanında yazan (i) simgesine tıklayarak kişinin sizi arayıp aramadığını kontrol edin
 • Yukarıdaki adımlarım takip ettiğiniz takdirde engellenen numaraların sizi arayıp aramadığını kolayca kontrol edebilirsiniz.
Pin

Müşteri Hizmetleri ile Engellenen Çağrıları Görme

Engellenen çağrıları görmek için telefonda bulunan kişilerin uygulaması kullanılabilir. Ancak bu işlemi yapabilmek için engellemiş olduğunuz kişinin engelini kaldırmanız gerekir. Engelini kaldırdığınız sırada kişilerin sizi tekrar rahatsız etmesini istemiyorsanız kişilerin bu uygulaması pek size göre bir tercih olmayabilir. Kişilerim uygulamasına ek olarak kullanmış olduğumuz GSM operatörünün müşteri hizmetleri ile de engellenen çağrılardan gelen aramalara erişim sağlayabilirsiniz.

iPhone marka telefonunuzda arama geçmişini öğrenebilmek için kullanmış olduğunuz GSM operatörün müşteri hizmetlerine bağlanmalısınız. Müşteri temsilcisine engellemiş olduğunuz kişinin numarasını vererek çağrı geçmişinizi kontrol etmesini isteyebilirsiniz. Müşteri temsilcisi çağrı geçmişinize kontrol ettiğinde engellenen numaradan herhangi bir cevapsız arama alıp almadığınızı size söyleyecektir. Müşteri temsilcisinin vermiş olduğu yanınıza göre engellemiş olduğunuz numaralardan çağrı alıp almadığınızı dakikalar içinde öğrenebilirsiniz.

Engellenen Kişiden Gelen Mesajları Görme

İPhone’da engellenen numara size mesaj atmış veya sizi aramış olabilir. Engellemiş olduğunuz kişinin yaptığı aramaları farklı yöntemler ile görebilirsiniz. Engellenen numaralardan gelen çağrılar görülebildiği için kişiler engellenen numaraların atmış olduğu mesajları görüp göremeyeceklerini de merak ederler. Ancak engellenen kişilerin size mesaj atmaya çalışıp çalışmadığını görebilmenizin herhangi bir imkânı yoktur.

Engellenen numaradan mesaj alıp almadığınızı görebilmek için yapmanız gereken tek şey kişinin engelini kaldırmak olmalıdır. İPhone’da mesajların düştüğü herhangi bir spam kutusu olmadığı için engelini kaldırmadığınız herhangi bir kişiden mesaj alamazsınız.

İçeriği oyla post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu