Diğer

Instagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Hatası

Instagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatası son günlerde sık sık karşımıza çıkmaya başladı. Eğer “Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu” gibi bir hata alıyorsanız yazımızda bulunan çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz. Bu hatanın olası sebepleri:

  • İnternet bağlantısı problemleri,
  • Politika ihlalleri şeklinde sıralanabilir.

Bu hatayı çözebilmek için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

“Üzgünüz Bir Hata Oluştu” Çözüm Yolları
Instagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu SorunuPin

Bu hatanın temel sebebi uygulamadan ziyade sizin tarafınızdan kaynaklandığı için ortaya çıkar. Aldığınız bu hatayı çözmenin birçok yolu bulunmaktadır. Instagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun var çözümü için aşağıdaki çözüm yollarını sırasıyla deneyebilirsiniz:

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

İlk çözüm yöntemimiz VPN kullanımı seçeneğidir. Eğer evde sabit bir internetten bağlanırken hata alıyorsanız bu adım oldukça önemlidir. VPN yöntemi kullanarak çözüme kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. VPN yöntemi için telefonunuza internet üzerinden ücretsiz bir VPN indirerek deneme yapabilirsiniz.

VPN yöntemi de sorunu çözmediyse bağlandığınız internet bağlantınızın yavaş olmasından da kaynaklanan bir sorun olabilir. Bunun için internet bağlantınızı değiştirebilir veya mobil veriden deneme yapabilirsiniz.

Hesabı Geçici Olarak Kapatın

Hatayı çözmek için deneyebileceğiniz diğer yöntem ise geçici olarak hesabınızı dondurup tekrar açmaktır. Bu şekilde de sorunun ortadan kalktığı denenmiş bir çözüm yoludur. Sorun birçok farklı nedenden kaynaklanabileceği için kesin çözüme ulaştırmasa da deneme yaparak bu hatadan kurtulabilirsiniz. Instagram hesabı geçici olarak kapatmak için:

  • Instagram hesabınıza giriş yapın. Bu girişi yapmak için bilgisayar kullanarak, internet sitesine giriş yapmalısınız. Aksi halde mobilde bu seçenekleri göremeyeceksiniz.
  • Girdiğinizde hesaplar kısmına girin ve profili düzenle seçeneğine tıklayın. Hesabı geçici olarak dondur seçeneğini alt kısımda gördüğünüzde buna tıklayın. Hesabınızı geçici olarak kapatma işlemi için bazı bilgiler istenecektir.
  • Hesabı kapatma nedeninizi istediğiniz herhangi bir seçenek olarak işaretleyin. En kısa yöntem ise ara vermek istiyorum seçeneği olacaktır. Diğer seçeneklerde farklı sorular sorabilir.
  • Hesabınızı dondurduktan sonra yaklaşık dört-beş saat beklemeniz gerekecektir. Bu ara geçtikten sonra tekrar hesabınıza giriş yaparak, hesap dondurma işlemini iptal edin. Bu sefer mobil uygulama üzerinden giriş yapabilirsiniz. Çünkü internet üzerinden dondurma işlemi yaptığınız için 24 saat geçmeden iptal edemezsiniz.
  • Tüm bu aşamaları tamamlayarak sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Politika İhlallerinden Etkilenmediğinizden Emin Olun

Bu adıma kadar sorununuz hala çözülmediyse politika ihlalinden dolayı hesabınıza erişim engeli konmuş olabilir. Eğer birden fazla hesap kullanıyorsanız, başka bir hesapta ihlal dahi yapsanız tüm hesaplarınız etkilenebilir. Böyle bir durumda hesabınıza hiçbir şekilde giremeyebilir ve hatalar alabilirsiniz. Böyle bir durumda telefon geçmişini temizleme veya uygulamayı kaldırma gibi işlemler yapsanız dahi sonuç istediğiniz gibi olmayabilir. Bu gibi durumlarda kullanıcılar telefonu sıfırlayarak çözüme ulaşabiliyor. Eğer bu aşamaya kadar sonuç elde edemediyseniz, son çareniz telefonu sıfırlayarak tekrar denemek olacaktır. Bundan emin olmak için farklı bir mobil cihazda hesabınıza giriş yaparak deneme de yapabilirsiniz. Duruma bağlı olarak telefonu sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Instagram hakkındaki diğer paylaşımlarımızı incelemek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

5/5 - (3 votes)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu