İnternet

Facebook Hesap Açılış Tarihini Öğrenmek

Facebook hesap açılış tarihini öğrenmek için makalemizde yer alan yönergeleri uygulamanız yeterli olacaktır. Normal bir kullanıcı hesabını ne zaman açtığını merak edebilir. Bunu öğrenmek oldukça basittir. Facebook hesap açılış tarihini öğrenmek için hem mobil cihaz hem de bilgisayarda bir tarayıcı kullanılabilir. Bu yazımızda her iki yönteme de değineceğiz. Bu sayede kullandığınız cihaz fark etmeksizin, kolay bir şekilde Facebook hesap açılış tarihini öğrenme mümkün olacak. İlk olarak bilgisayar üzerinden bir web tarayıcıyla nasıl öğrenebileceğinizden bahsedelim.

Facebook geçmiş dönemdeki popülerliğini yitirse de aktif olarak hala büyük bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Instagram ve Tiktok gibi platformların ortaya çıkmasıyla popülerliği düşmüş durumdadır. Instagram’daki gibi Facebook’ta da hesap açılış tarihi bulunmaktadır. Hesap açılış tarihleri, hesap alım ve satım yapan kullanıcılar için oldukça önemlidir. Bu platformlardaki hesap alım satım ticaretinin artması dolayısıyla artık yeni hesaplar daha kolay kapanmaktadır. Hesaplar içerisinde yapılan işlemler spam algısı oluşturarak, hesabın kolay bir şekilde kapanmasına veya kimlik onayına düşmesine neden olur.

Facebook Hesap Açılış Tarihi Öğrenmek: Bilgisayar

Facebook hesap açılış tarihi öğrenmek için bir bilgisayara ihtiyacınız olacak. Bilgisayarınızdaki herhangi bir tarayıcıyı (Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox gibi) kullanmanız yeterli olacaktır. Açılış tarihi öğrenmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

 • İlk olarak tarayıcıyı açtıktan sonra URL kısmına facebook.com yazarak, Facebook sitesine erişim sağlamalısınız.
 • Facebook.com adresine eriştikten sonra Facebook’a giriş formuna hesabınızla eşleşen kullanıcı adı, e-posta adresi veya telefon numarası bilgilerinden birisini girdikten sonra şifreniz ile hesabınıza giriş yapmalısınız.
  Bilgisayardan Facebook Hesap Açılış Tarihi ÖğrenmekPin
 • Facebook hesabınız açıldıktan sonra sağ üst kısımda yer alan aşağı ok (profil resmine tıklayarak) yardımıyla menüyü açmalısınız.
 • Burada yer alan menüde Ayarlar ve Gizlilik seçeneğini bulup giriş yapın ve ardından tekrar Ayarlar kısmına geçin.
  Facebook Hesabı Ne Zaman AçıldıPin
 • Sol taraftaki kısımda yer alan Gizlilik kısmına tıklayın. Ardından Facebook Bilgilerin (Kişisel Bilgiler) kısmına tıklayarak giriş yapın. Ardından sağ tarafta açılmış olan menüden Bilgilerine Eriş kısmını bularak, hemen sağ tarafındaki Gör bağlantısına tıklamalısınız.
  Facebook hesabı ne zaman açıldı nasıl öğrenirimPin
 • Açılan Kişisel Bilgiler sayfasında Profil Bilgileri ibaresinin altında yer alan Hesabın Oluşturulma Tarihi bağlantısına tıklayın.
 • Karşınıza hesabınızın açılış tarihi çıkacaktır. Facebook hesap açılış tarihini öğrenmek bu kadar basittir.

Facebook sürekli güncellenen bir platform olduğundan aşağıdaki bağlantıyı kullanarakda Facebook hesap açılış tarihini öğrenmek mümkündür:

Facebook Hesap Açılış Tarihi Öğrenmek: Mobil

Mobil uygulama kullanarak hesap açılış tarihini öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Facebook uygulamasına hesabınız ile giriş yaptıktan sonra Messenger simgesinin altında Profil Resminizi içeren ikona dokunun.
 • Bu işlem sizi Profilinize götürecektir. Burada Ayarlar’a girmek için Çark simgesine dokunun.
 • Profiliniz ve Diğer Ayarlarınıza ait sayfanıza erişim sağlayacaksınız.
 • Bu sayfanın en üstünde yer alan Profil Ayarları seçeneğine dokunun.
 • Açılacak sayfanın alt kısımlarına ilerleyin. Facebook Bilgilerin başlığına erişin ve altındaki menüden Profil Bilgilerine Eriş bağlantısına dokunun.
 • Karşınıza farklı bir sayfa çıkacak. Bu sayfa içerisinde Kişisel Bilgiler yazan bağlantıyı bulun ve dokunun.
 • Facebook Hesaplar Merkezi sayfasına girmiş olacaksınız. Bu sayfada başlığın hemen altında bulunan Hesabının Oluşturulma Tarihi bölümünde hesabınızın oluşturulduğu tarih bulunacaktır.
 • Facebook hesap açılış tarihini mobil cihazlarda Facebook uygulaması yardımıyla bu şekilde bulabilirsiniz.

Bu iki yöntemin yanı sıra bonus birkaç yöntem de bulunmaktadır. Fakat bu yöntemler kadar doğru sonuçlar alamayabilirsiniz.

Facebook Hesap Açılış Tarihi Öğrenmek: Kayıt E-Postası

Facebook’a kaydolduktan sonra size bir e-posta göndermektedir. Bu e-postayı eğer silmediyseniz, hesabınızın açılış tarihini bulabilirsiniz. Bunun için kayıt esnasında girdiğiniz e-posta adresine giriş yaparak, arama kısmından Facebook’a ait e-postaların en sonuna gitmeniz yeterli olacaktır. Burada Facebook size bir hoş geldin e-postası göndermiştir. Eğer e-postalarınızı silmiyorsanız, bu yöntemle de Facebook hesap açılış tarihinizi öğrenebilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak tahmini şekilde de hesap açılış tarihini öğrenmek mümkündür. Örneğin Facebook’a kaydolduktan sonra ilk yapılan işlem bir profil resmi yüklemektir. Bu yüzden ilk profil resminizin yüklendiği tarihe de bakabilirsiniz. Facebook hesap açılış tarihi öğrenmek bahsettiğimiz tüm yöntemler ile mümkündür. İstediğiniz herhangi bir yöntemi kullanarak hesabınızı açtığınız tarihi öğrenebilirsiniz. Facebook hakkındaki diğer içeriklerimizi görüntülemek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu