İnternet

Facebook Watch Geçmişi Silme

Facebook Watch izleme ve arama geçmişi silme işlemi bilgisayar ve telefondan farklı şekilde yapılmaktadır. Watch video izleme geçmişini silmek için aşağıda bulunan adımları sırasıyla uygulamanız yeterli olacaktır.

Facebook Watch, 2017 yılında eklenen bir güncelleme ile hayatımıza girdi. Oldukça sevilen bu uygulamada hazırlanan video içeriklerini izleyebiliyoruz. Ayrıca oyuncuların sıkça kullandığı canlı yayın gibi özellikler de bulunuyor. Watch üzerinden izlenen videoların “Hareket Dökümü” bölümüne kaydedildiği biliniyor.

Facebook Watch İzlediğim Videoları Nasıl Silerim?

 • Watch video izleme geçmişini silmek için öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapın.
 • Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sağ üst kısımda bulunan profil resminize tıklayın.
 • Yeni bir menü açılacak, buradan “Ayarlar ve gizlilik” kısmına tıklayın.
 • Sonra karşınıza “Hareketler Dökümü” çıkacaktır. Hareket dökümünü gör sekmesine tıklayın.
 • Sol menüde bulunan “Kayıtlı İşlemler ve Diğer Hareketler” kısmına tıklayın.

İzleme geçmişini silmek için iki farklı adım bulunmaktadır. Birini eksik yapmanız durumunda diğerinin izi geride kalabilir.

 • Facebook Watch arama geçmişi silmek, yaptığınız aramaları silecektir.
 • Facebook Watch izleme geçmişini silmek ise izlediğiniz videoların geçmişinin silinmesini sağlar. Nasıl Yapılır? Hadi inceleyelim.;

Facebook Watch Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Facebook watch silme işleminin ilk adımı arama geçmişini silmek için aşağıdaki adımları takip edin.

 • Sağ üst menüden profil resmi sekmesine tıklayın.
 • Ayarlar ve gizlilik > Hareketler Dökümü > Kayıtlı İşlemler ve Diğer Hareketler > Aradığın Videolar adımlarını takip edin.

Facebook Watch İzleme Geçmişi Nasıl Silinir?

Watch izlediğim videoları nasıl silerim? Diye düşünenler için son adıma geldik. Bu bölüm izlediğiniz videoların geçmişinin silinmesi için önemlidir.

 • Sağ üst menüden profil resmi kısmına tıklayın.
 • Ayarlar ve gizlilik > Hareketler Dökümü > Kayıtlı İşlemler ve Diğer Hareketler > İzlediğin videolar adımlarını sırasıyla takip edin.
 • Sağ üstte bulunan “Video İzleme Geçmişini Temizle” bağlantısına tıklayın.

Facebook Watch izleme geçmişi nasıl silinir? Sorusuna detaylı şekilde sizlere sunmaya çalıştık. Bir önceki yazımız içerisinde Facebook Hesap Güvenliği hakkında bazı ipuçları hazırlamıştık. İncelemek için yandaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. (Facebook Hesabım Çalındı, E postam Değiştirildi)

Telefon üzerinden yukarıdaki işlemleri yapmak istediğinizde görseldeki menüler karşınıza gelmeyebilir. Telefonunuza Google Chrome veya Mozilla Firefox uygulamalarından birini indirerek işlemleri tarayıcı üzerinden yapmayı denebilirsiniz.

Facebook Watch videolar neye göre çıkıyor?

Watch bölümünde çıkan videolar; Takip ettiğiniz veya beğendiğiniz kişiler ve sayfalara göre çıkmaktadır. Ayrıca videonun fazla popüler olması da bir etkendir.

Facebook Watch Nasıl Engellenir?

Eğer bir videodan rahatsız olduysanız videonun sağ üstünde bulunan üç nokta işaretine tıklayın. Ardından “(-) Daha azını gör” seçeneğine tıklayın.

5/5 - (2 votes)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu