İnternet

Tinder Eşleşme Taktikleri ✅ (Efsane Yöntemler)

Tinder eşleşme taktikleri sayesinde daha fazla eşleşme yakalayarak, yeni insanlarla tanışma şansına sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda, en iyi ipuçlarını sizler için derlemeye çalıştık. Ücretsiz mesajlaşma sitesi olan Tinder üzerinden, eşleşme yakalayabilmek için bazı incelikler bulunuyor.

Tinder eşleşme taktikleri altında yer alan maddeleri tamamiyle uygulamanız, sizi Tinder kullanan diğer kullanıcılar arasından üstlere çıkartacak, bu sayede daha fazla kişi ile eşleşme yakalayabileceksiniz. Tabi bundan sonrası da kelime oyunları becerinize yani size kalacak, diyebiliriz.

Tinder Nedir?✔️

Tinder, beğendiğiniz kişileri sağa ve beğenmediğiniz kişileri sola kaydırdığınız çok basit bir uygulama! Eğer sizin sağa kaydırdığınız kişiler de sizi sağa kaydırıyorsa eşleşme alacaksınız demektir. Peki, hiç eşleşme alamıyorsanız ve Tinder’da Eşleşme Alamıyorum sorunu ile karşılaşıyorsanız ne yapmalısınız?

Tinder’da Eşleşme Nasıl Oluyor? 👍

Tinder’da eşleşme yakalamak için iki farklı kullanıcının, birbirlerini sağa kaydırarak beğenmiş olmaları gerekmektedir. Bu sayede iki kullanıcı birbiriyle eşleşirler. Tinder benzeri platformları öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Tinder Eşleşme Taktikleri Nelerdir? ✔️

Tinder eşleşme taktikleri başarı oranı her insana göre farklılık gösterebilir. Taktikleri uyguladığınızda, Tinder üzerinde bulunan profiliniz, dikkat çekici bir hale gelecektir. Bu sayede karşı cinsin dikkatini ve beğenisini kazanmak için hiçbir engel bulunmayacak. Bazı kullanıcıların Tinder eşleşme olmuyor diye söylenmesi, Tinder üzerinden kurulan arkadaşlıkların her saniye devam ettiği gerçeğini değişmiyor. Vakit kaybetmeden daha fazla eşleşme yakalamak aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz;

 • Karşı tarafta pozitif ve samimi bir etki yaratabilmek için profilinizde mutlaka bir tane gülümsediğiniz fotoğraf bulunsun.
 • Kişileri sağ tarafa atarken mutlaka kriterlerinize uygun kişileri bulun. Herkesi sağ tarafa atmak eşleşme şansınızı düşürecektir.
 • Selfie yani özçekim fotoğrafları karşı tarafa asosyal olduğunuza dair bir izlenim bırakabilir. Bu yüzden, başkaları tarafından çekilmiş fotoğraflarınızı koyun. Fotoğraflarda tek başınıza olmaya gayret gösterin ki arkadaşınız için sizinle eşleşmesinler. Bu sizin için büyük bir hayal kırıklığı yaratabilir.
 • Günümüze yakın tarihte çekilmiş fotoğraflarınızı koymanız, güncel halinizle karşı tarafı etkilemenize yarayacaktır.
 • Tinder’a bol bol girin, bu sayede daha fazla boost alarak, hemcinslerinizin %10’unu direkt elemiş olacaksınız.
 • Biyografi yazarken samimi olmaya özen gösterin. Çok ciddiyet veya komedi size hiçbir şey kazandırmayacaktır. Profilinizden etkilenen karşı cinsin etkilenmesini sağlayacak ikinci bölüm burasıdır.
 • Tinder fotoğraflarınız içerisinde mutlaka tam boy fotoğrafınız olmalı. Boy karşı cins için genellikle önemlidir.

Önemli İpucu: Tinder eşleşme taktikleri arasında sıkça fotoğraflardan ve kaliteli olmasından bahsettiğimizi farketmişsinizdir. Profesyonel bir fotoğrafçıya farklı haftalarda, farklı kıyafet ve saç stilleri ile fotoğraf çekinebilirsiniz. Bu sayede Tinder kullanan hemcinslerinizin %50 gibi bir oranını geride bırakarak, kaliteli ve dikkat çekici bir profile sahip olabilirsiniz.

Eğer bir erkek olarak bu yazıyı okuyorsanız işinizin bir hayli zor olduğunu söylemek mümkün. Çünkü Tinder kullanan kadınların sayısı, erkeklerden oldukça az. Uygulama üzerinde kadın, erkek oranının düşük olması da karşı cinsler ile eşleşme şansınızı düşürecektir. Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra hâlâ Tinder eşleşme olmuyor diyorsanız, alternatif olarak aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz:

 • Tinder Gold üyelik satın alın. Tinder Gold üyelik satın alarak; sınırsız beğeni, geri al, ayda 1 boost ve 150 super like gibi avantajlara sahip olabilirsiniz.
 • Boost kullanın. Eğer fotoğraflarınızın kaliteli olduğuna inanıyorsanız, mutlaka ayda 2 defa boost kullanmayı deneyin. Boost, kısaca bölgenizdeki popüler kişiler arasında yer almanıza yaramaktadır.
 • Super Like’ları doğru kullanın.

Taktikleri doğru kullandığınızda, eşleşmemeniz için hiç bir engel bulunmuyor. Hala eşleşemiyorsanız, birşeyleri yanlış yapmışsınız demektir. Eğer yukarıdaki taktikleri uygulayarak eşleştiyseniz, size eşleştikten sonra yaşayabileceğiniz bazı problemler bulunuyor. Bu problemlerin, nasıl üstesinden gelebileceğinize dair bazı tavsiyelerden bahsetmek istiyoruz.

Eşleşme Sonrası İlk Mesaj Nasıl Olmalı? 👋

Eşleşme sonrası ilk mesaj oldukça önem arz ediyor. Selam, naber gibi klasikler tanıdığımız insanlar ile sohbet etmek için yeterli olabilir. Ama bu klasikleri Tinder üzerinden kullanırsak, belki de hiç cevap alamayabiliriz. Eğer konuşma amacınız bir üst evreye geçerek, WhatsApp veya Instagram üzerinden devam etmek ise aşağıdaki yöntemler size yardımcı olacaktır:

 • Eşleştiğiniz kişiniz profilini inceleyin. Biyografi, fotoğraflar üzerinde gördüğünüz ufak detaylar konuşmanızın derinleşmesine sebebiyet verebilir.
 • Fotoğraflar üzerinde mekan, kıyafet, aksesuar bize karşı tarafın yaşam tarzı, yaşadığı yer, okuduğu okul, sevdiği stil hakkında bilgi verebilir. Bu bilgileri iyi değerlendirmek gerekiyor.
 • Bildiğiniz üzere Tinder üzerinde, profili Spotify’a ekleme özelliği bulunuyor. Eğer eşleştiğiniz kişinin profilinde de Spotify bulunuyorsa, şarkı listesini inceleyerek “aa güzel şarkıymış” ve benzeri tepkiler ile de konuşma başlatabilirsiniz.
 • Unutmayın karşıdaki kişi ile daha önce karşılaşmadınız, ilk defa iletişim kuruyor ve birbirinizi tanımıyorsunuz, bu durumda karşınızdaki kişiye ilgi alanları, sevdiği müzikler, hayaller gibi devam ettirebileceğiniz sorular sorabilirsiniz.
 • Şaklabanlığa kaçmadan komik mesajlarda üretebilirsiniz.

Eşleşme Sonrası İlk Mesaj Örnekleri 💬

Eşleşme sonrası ilk mesaj örnekleri ile yeni ilk mesajlar türetmelisiniz. Bu mesajları kopyala yapıştır yapmak, basit bir internet aramasında sizi ele verebilir. Eşleşme gerçekleştikten sonra hayal gücü, kelime cambazlığı ve ikna gibi kabiliyetlere ihtiyacınız var. Değişiklik yaparak kullanabileceğiniz bazı ilk mesaj örnekleri şunlardır:

 • Bu eşleşme, Tüm Tinder halkına hayırlı uğurlu olsun.
 • Tinder üzerinden merhaba denildiğinde geri dönüş olmuyormuş. Bence sen, senin kadar güzel bir merhabaya geri dönüş yaparsın.
 • Eğer karşı tarafın dinlediği müzik hakkında bir fikre sahip olduysanız, aynı tarzda güzellikten bahseden bir müzik bulun ve müziği atarak “sanırım bu şarkıda sizi anlatıyorlar” şeklinde gönderin. Sanatın gücünü hafife almayın.

Eğer ilk mesajınıza olumlu bir dönüş geldiyse, muhabbeti ilerletmek için karşı tarafı sıkmadan sorular yöneltmelisiniz. Bu sorulara gelen cevaplara göre, muhabbet kendi kendini açacaktır. Çok sıkıştığınız durumlarda; burçlar, yemekler gibi konulara değinebilirsiniz. Hatta muhabbeti samimileştirmek için bazı mesajlaşma oyunları da oynayabilirsiniz.

 • Emoji ile şarkı bulmaca: Keyifli vakit geçirmek istiyorsanız, mutlaka denemelisiniz. Dinlediğiniz şarkıyı sadece emojiler kullanarak anlatmaya çalışırsınız, karşı tarafın tahmin için belli bir hakkı olur. Eğer bilemezse, sıra diğer tarafa geçer.
 • Tercih oyunu: Karşı tarafa “Kola mı, fanta mı?” gibi iki seçenek sunularak, bir tercih yapması ardından soru sorması beklenir. Oyun bu şekilde sırayla devam eder.

Tinder’da Nasıl Daha Fazla Eşleşme Alınır? ✔️

Özet olarak; Tinder uygulamasında eşleşme sorunu yaşayanlar çoğu zaman erkekler, bu oldukça doğal. Çünkü uygulamayı kullanan kadın sayısı, erkek sayısına kıyasla çok daha az. Ancak buna rağmen eşleşme almak mümkün! Burada dikkat etmeniz gereken şey Elo Puanı! Bu puanınız ne kadar yüksekse o kadar daha çok öne çıkacaksınız ve doğal olarak daha fazla eşleşme alacaksınız. Elo puanınızı arttırmak için aşağıdaki maddeleri uygulayabilirsiniz:

 • Gerçekten beğenmediğiniz hiç kimseyi sağa kaydırmayın.
 • Premium üyelik kullanın.
 • Daha sık bir şekilde Tinder uygulamasına giriş yapın.
 • Eşleşme yakaladığınız kişilerle mesajlaşın.

Tinder eşleşme taktikleri hakkında merak ettiklerinizi yorumlar kısmından bize ileterek, daha fazla bilgi edinme şansına sahip olabilirsiniz. Bol bol eşleşme yakalayacağınız, mutlu günler!

5/5 - (3 votes)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu