İnternet

Instagram Hesap Açılış Tarihini Öğrenmek

Instagram hesap açılış tarihini öğrenmek hesap alım ve satımı yapan kişiler için hesabın hemen kapanma oranı veya spama düşme oranını tahmin edebilmek için önem taşımaktadır. Bir hesabın açılış tarihi ne kadar eski ise spama düşme veya kapanma oranı da bir o kadar düşük olmaktadır.

Instagram’da her hesabın bir açılış tarihi bulunmaktadır. Instagram platformunda hesap alım ve satımı yapan kişiler için hesap açılış tarihi büyük önem taşımaktadır. Hesap açılış tarihinin önemi sadece Instagram platformunda değil, aynı zamanda Twitter ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında da büyük önem taşımaktadır.

Bir hesabın açılış tarihi ne kadar eski ise o kadar rağbet görür ve değeri yüksek olur. Bu yüzden hesap alım ve satımı ile ilgilenen kişiler Instagram hesap açılış tarihini öğrenmek isteyebilir.

Instagram hesap açılış tarihi nasıl öğrenilir? Hesap açılış tarihini öğrenmek oldukça basittir. Ayrıca yazının ilerleyen kısımlarında başkasının Instagram hesabını ne zaman açtığını da öğrenmeniz için bir yöntemden bahsedeceğiz. Fakat bu yöntem geniş kitlelere hitap eden doğrulanmış hesaplar ve reklam veren hesaplar için kullanılabilmektedir. O halde hemen detaylara geçelim.

Instagram Hesap Açılış Tarihi Nasıl Öğrenilir?

Kendi Instagram hesabınızın açılış tarihini öğrenmek için kullanacağımız yöntem son güncellemeler ile mobil sürümden kaldırılmıştır. Bu yüzden bir bilgisayar veya telefondaki tarayıcı üzerinden web sürümüne giriş yaparak işlem yapmalısınız.

  • Instagram hesabınıza giriş yapmak için instagram.com adresine bir tarayıcı yardımıyla giriş yapın. Site açıldıktan sonra hesap açılış tarihini kontrol edeceğiniz hesabın bilgileriyle siteye giriş yapın.
    Instagram Hesap Açılış TarihiPin
  • Ardından sağ altta yer alan profil ikonuyla beraber hesabın profiline geçiş yapın.
  • Buradan kullanıcı adının yanında yer alan ayarlar simgesine tıklayın.
    Instagram hesap açılış tarihini öğrenmekPin
  • Ayarlar menüsü açıldıktan sonra ilk olarak Gizlilik ve Güvenlik sayfasını bulun ve bu bağlantıya tıklayın.
  • Bu sayfada aşağıya doğru inerek Veri İndirme başlıklı alanı bulun ve hemen altında yer alan İndirme Talep Et adlı bağlantıya tıklayın.

İşlemler bittikten sonra hesap verileriniz hazırlanarak, email adresinize Instagram tarafından bir mail gelecektir. Daha sonra hesap verilerinizi içeren dosyayı açın. Hesap Bilgileri alanın hemen altında yer alan Katıldığın Tarih adlı alanda hesabın hangi tarihte ve saatte açıldığı görebilirsiniz. Instagram hesap açılış tarihini öğrenmek bu kadar kolaydır. Başkasının Instagram hesabının ne zaman açıldığını öğrenmek için okumaya devam edebilirsiniz.

Başkasının Instagram Hesabının Ne Zaman Açıldığını Öğrenme

Instagram’da kendi hesaplarınızın açılış tarihini nasıl öğrenebileceğinizi anlattık. Bunun yanı sıra başka kullanıcıların da Instagram hesap açılış tarihlerini öğrenmeniz mümkün. Instagram politikaları gereği herhangi bir hesabın açılış tarihini kimse ile paylaşılmaz. Bu durumda her hesabın açılış tarihi bilgisine erişmek mümkün değildir. Geniş kitlelere hitap eden ve reklam yayınlayan hesapların bilgilerine erişim sağlayabilirsiniz.

Bu işlemi denemek için geniş kitlelere hitap eden doğrulanmış bir hesapta deneme yapmalısınız. Hedeflediğiniz hesabı arama kısmında aratın ve profil sayfasına giriş yapın. Hemen ardından sayfanın sağ üstünde çıkacak olan Seçenekler simgesine dokunun. Ardından Bu Hesap Hakkında alanına girin. Katılma tarihi alanına göz atın ve buradaki hesap açılış tarihini inceleyin. Yer alan tarih, o hesabın açılış tarihidir.

Instagram herhangi bir kullanıcının hesabının ne zaman açıldığı bilgisini kesinlikle paylaşmamaktadır. Bu politika tüm hesaplar için geçerli olsa da geniş kitlelere hitap eden doğrulanmış profiller ve reklam yayınlayan hesapları bu politika içerisine almamaktadır. Bu yüzden sadece fenomen ve reklam veren hesapların hesap açılış bilgisine ulaşabilirsiniz. Bireysel olarak hesapların açılış tarihini görmeniz mümkün değildir. Herhangi bir kullanıcı da bu yöntem ile sizin hesap açılış tarihinizi göremez.

5/5 - (2 votes)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu