Mobilİnternet

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Hatası Nasıl Çözülür?

Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası genelde platform içerisinde bir kanala girmek isteyen kullanıcıların karşılaştığı bir hatadır. Bazı kanallar giriş esnasında uyarı verir ve kullanıcıların girmesine erişimi engeller.  Telegram üzerinde herhangi bir kanala girmek istediğinizde Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası ile karşılaşıyorsanız bu sorunun nedenlerini araştırabilir ve girişin neden engellendiğini öğrenebilirsiniz.

Telegram birçok farklı kategoride kanalların yer aldığı sosyal medya platformları arasında yer alır. Temelde mesajlaşma sistemine dayalı olan bu platformda kullanıcılar ilgi alanına giren kanallara giriş yaparak buradan yapılan en son güncellemeleri takip edebilir. Telegramda girebileceğiniz kanal kategorilerinden bazıları şu şekildedir;

 • Politika
 • Spor
 • Kripto
 • Haber
 • Siyaset
 • İş Dünyası

Telegramda her kategoriye uygun mutlaka bir kanal bulunmaktadır. Kullanıcıların açtıkları bu kanallar üyeler ile dolar ve böylece paylaşımlar gün içerisinde yüzer hatta binlerce kişiye iletilir. Gündemden haberdar olmanızı sağlayacak kanallara giriş normal koşullarda serbesttir. Ancak bazı koşullarda kanallara giriş için ekstra izin gerekebilir. Bu durumda Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası ile karşılaşırsınız. Bu hatayı gördüğünüzde bunun nedenini öğrenebilir ve kanala tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Telegram bu kanal görüntülenemiyor çünkü ile başlayan bir cümle görüyorsanız bu durumda bu kanala giriş için yeterli izne sahip olmadığınız sonucunu çıkartabilirsiniz. Kanal yöneticileri ile iletişime geçerek giriş için izin talep etmeniz yeterli olacaktır. Eğer kanal özel ya da gizli değilse alacağınız giriş daveti ile kolayca istediğiniz kanala giriş yapabilirsiniz.

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Hatası Neden Olur?

Telegram bu kanal görüntülenemiyor çünkü ile başlayan bir hata gördüğünüzde girmek istediğiniz kanalın bilgilerinin yer aldığı sayfa size konu hakkında bilgi verecektir. Birçok durunda gizli kanallar yeni kullanıcılar tarafından görüntülenmez. Bunun haricinde;

 • Eğer girmek istediğiniz kanal kapatılmışsa
 • Gireceğiniz kanal yasaklanmışsa
 • Kanala geçici süre ile sistem tarafından yasak getirilmişse
 • Kanal belirlenen maksimum kullanıcı sayısına ulaşmışsa
 • Kanal amacına uygun kullanım dışına çıktığı için banlanmışsa
 • Kanal hassas içerik alıverişi için kullanılmışsa

Bu kanalı görüntüleyememeniz normaldir. Telegramda genelde yasa dışı kullanımların gerçekleştiği kanallar kapatılır. Bu durumda siz kanalın adını bilseniz bile platform içinde bu kanalı bulamaz ve giremezsiniz. Her dönemde kanalların sıkı takip edildiği platformda kullanım amacına uymayan kanallar kapatılır. Bu nedenden dolayı eskiden girebildiğiniz birçok kanala girmeye çalıştığınızda Telegram bu kanal görüntülenemiyor çünkü ile başlayan bir uyarı ekranı ile karşılaşabilirsiniz.

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Hatasının Çözümü

Telegrama girmek istediğinizde karşılaşacağınız Telegram bu kanal görüntülenemiyor çünkü ile başlayan hata ekranı size verilen bir uyarıdır. Eğer bu kanala ısrarla girmek isterseniz bu durumda hassas içerik filtrenizi kapalı konuma getirmeniz gerekecektir. Bu amaca uygun olarak kullanıma sunulan botlar işinize yarayabilir. Bu tarz bir Telegram botuna sahip olarak görüntülenmesi yasak olan kanallara bile kolayca giriş yapabilirsiniz. Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası;

 • Ülke kısıtlamasına bağlı hata çözümü
 • Telegram Android bağlantı hatası çözümü
 • Telegram IOS bağlantı hatası çözümü
 • Yerel yasaların ihlali nedeni ile kanal görüntülenemiyor hatası çözümü

Şeklinde farklı başlıklarda çözüme kavuşturulabilir. Eğer girmek istediğiniz kanala Android ya da IOS işletim sisteminden kaynaklanan bir durumdan dolayı giremiyorsanız bu durumda Telegram botlarını kullanabilirsiniz. Telefonunuza bot kurulumu yaptıktan sonra girmek istediğiniz kanala bu bot yardımı ile kolayca girebilirsiniz.

Telegram bu kanal görüntülenemiyor çünkü ile başlayan hata ekranı eğer ülke konumundan kaynaklanıyorsa bu durumda içeriklerin o ülke tarafından filtrelendiğini bilmeniz gerekir. Bu tarz bir durumda karşılaştığınızda eğer girmek istediğiniz kanal yabancı bir ülkeye bağlıysa VPN indirerek VPN üzerinden bu kanala erişim sağlayabilirsiniz. VPN kurduktan sonra kanala girişiniz hemen mümkün olmayabilir. Gerekli ayarları yaptıktan sonra yaklaşık 2 3 saat içerisinde kanaldaki engel veya yasak kalkacaktır.

Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası eğer yerel olarak yasaları ihlalden dolayı kaynaklanıyorsa bu durumda girmek istediğiniz kanalın yasaklı içerikler ile dolu olduğu sonucuna varabilirsiniz. Bu tür kanallara giriş için de yine VPN kullanmayı deneyebilirsiniz. VPN yardımı ile her türlü yasaklı içerik kanalına kolayca giriş yapabilirsiniz. Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası ile karşılaştığınızda eğer verilen çözüm önerileri işinize yaramıyorsa kanal kurucusu ya da yönetimi ile iletişime geçebilir ya da internetten farklı çözüm yolları araştırabilirsiniz.

Ek olarak ilgi alanınız Telegram ise Telegram Grup Kurma, Yönetme, Bot Atma ve Diğer Özellikleri başlıklı konumuzu da okumanızı tavsiye ediyoruz.

5/5 - (2 votes)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu