iPhone Ses Yükseltme Nasıl Yapılır?

Özellikle Apple kullanıcılarının çokça araştırdığı konulardan birisi olan iPhone ses yükseltme ayarları nasıl yapılır sorusuna yanıt vereceğiz. Türkiye genelinde özellikle kısa bir zaman dilimi içerisinde Apple kullanıcılarının rakamsal artışı çok ciddi boyutlara ulaştı demek yanlış olmaz sanırım. Tabi ki iPhone telefonların bilinmeyen özellikleri ile alakalı olarak da merak edip araştırma yapan çok fazla insan var.

iPhone ses yükseltme resimli anlatım ile sizleri bu anlamda bilgilendireceğiz. Ancak öncelikle uyarmamız gerekiyor. iPhone maksimum ses seviyesinde kullanmak, kulak sağlığınız için zararlı olabilir. Hem kulak sağlığı hem de telefon hoparlörünün daha sağlıklı çalışması açısından çok fazla tavsiye ettiğimiz bir unsur değil. Ancak yine de birçok kişi performans almak istiyor. Bizde bu anlamda bilgileri sizlere sunacağız.

iPhone Ses Yükseltme Ayarı Ne İşe Yarar?

Bildiğimiz gibi tüm telefonlarda üretici şirketlerin fabrikasyon olarak belirlediği rutin düzeyler vardır. Özellikle dünya genelinde kabul edilmiş olan ses düzeyleri dışına hiçbir şirket çıkamaz. Ancak şirketler, yine de bu gibi seçenekleri insanların insiyatifine bırakır. Netice itibari ile herkesin telefon kullanımı ile alakalı beklentileri ve zevkleri değişkenlik gösterir.

iPhone ses yükseltme ayarı ile birlikte telefonun ses performansı, rutin olarak kullandığımız ses performansından %20 dolayında daha yüksek seviyelere çıkıyor. Bu, tabi ki yüksek ses ile birlikte hoparlörlerin ömrünün de kısalması anlamına geliyor. Ancak yine de bu ayarı yapmak isteyen okuyucularımız için elimizden geldiğince bilgilendirme yapacağız.

iPhone Ses Yükseltme Ayarı Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Aşağıda sizlere bu anlamda sunulabilecek tüm detayları vereceğiz. Resimli anlatım ile birlikte üstündeki teorik anlatım maddelerimizi de enine boyuna incelemenizi tavsiye ederim. iPhone 6 ses yükseltme, iPhone 7 ve 8 ses yükseltme, iPhone X ve XR ses yükseltme, iPhone 11, 12, 13 PRO ve PROMAX ses yükseltme ayarları ile alakalı tüm seçenekleri aşağıdaki yöntemi kullanarak gerçekleştirebileceksiniz. Sorularınızı yorum alanlarımızdan bizlere iletin. iPhone ses açma nasıl yapılır sorusunun yanıtı aşağıdaki gibidir;

  • Öncelikli olarak iPhone cihazımızın tuş kilidini açıyoruz. Tuş kilidini açtıktan sonra ise AYARLAR sekmesine tıklıyoruz.
  • Ayarlar sekmesi içerisinde aşağı doğru ekranı kaydırıyoruz. Yukarıdaki sekmede de ok ile işaretlediğimiz ekran olan MÜZİK sekmesine tıklıyoruz ve ses ile alakalı detaylı ekrana giriş yapıyoruz.
  • Akabinde müzik ayarları ekranına giriş yaptık. Şimdi bu ekranda ayarlar sekmelerine baktığımız zaman EQ (Ekolayzer) sekmesini göreceksiniz. EQ butonuna basıyoruz ve telefonun detaylı ses yönetimi ayarlarına giriş yapıyoruz.
  • EQ (Ekolayzer) ekranında yukarıdan aşağı doğru olmak sureti ile birçok farklı ses efekti seçeneği göreceksiniz. Burası önemli değerli okuyucularımız. Bu seçenekler içerisinden GEÇ VAKİT sekmesini tıklıyoruz ve içeriğindeki detaylı ekrana giriş yapıyoruz.
YouTube video
iPhone Ses Yükseltme

Artık iPhone akıllı telefon modellerinin sesleri normalden çok daha yüksek performans ile çıkmaya başlayacak. Tüm iPhone modelleri için geçerli ses yükseltme ayarları bu şekilde uygulanmaktadır.

iPhone WhatsApp’tan Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmüyor başlıklı konumuzu okuyarak, WhatsApp üzerinden gelen mesajların nasıl film rulosuna kaydedilebileceğine göz atabilirsiniz.

5/5 - (2 votes)
Yorum yapın