Oyunlar

Pubg Mobile Jiroskop Sorunu (Nasıl Çözülür?)

Pubg Mobile jiroskop sorunu birçok oyuncunun yaşadığı sorunlardan biridir. Ancak bu sorunun kısa sürede çözümü mevcuttur. Hemen herkesin ilgi duyduğu oyun online olarak oynanır. Oyun içerisinde çeşitli özellikler bulunur. Oyuncular bu özellikleri en iyi şekilde kullandıklarında hiçbir problem ile karşılaşmadan rahatlıkla oyun içerisinde yüksek derece kazanabilirler. Ancak zaman zaman oyundaki özelliklerde sorunlar yaşanabiliyor. Bu durum bazen sistemsel bazen de oyuncunun konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmamasından kaynaklanabiliyor.

Pubg Mobile jiroskop özelliği hemen her oyuncu tarafından kullanılan bir özelliktir. Jiroskop en temel açıklaması ile telefonun hareketleri algılaması şeklinde yapılabilir. Birçok mobil oyunda kullanılabilen bu sistem zaman zaman oyunlarda sorun da çıkarabilir. Telefonlar algıladıkları hareketlerle oyun şekillenir ve bu hareketlere göre de tepkime alır. Yani telefonu sağa çevirirseniz oyun da aşağı doğru kıvrılır. Bu özellik özellikle Pubg Mobile oyununda oldukça işlevsel görülür. Fakat birçok oyuncuda Pubg Mobile jiroskop sorunu ortaya çıkar. 

Pubg Mobile Jiroskop Sorunu Nasıl Çözülür?

Online oyun severlerin en çok ilgi gösterdiği oyun türlerinden birisi Pubg Mobile oyunudur. Oyun içinde bazı özellikler oyuncular tarafından aktif şekilde kullanılmaktadır. En çok kullanılan özelliklerden birisi de jiroskop özelliğidir. Bu genelde telefonların özellikleri arasındadır. Ancak zaman zaman oyun içerisinde bu özelliği çalıştırmak konusunda oyuncuların sorunlar yaşadığı görülebiliyor. Pubg Mobile jiroskop sorunu çözümü konusunda şu detaylara dikkat etmek gerekir:

  • Oyunu yeniden yüklemek genelde sorunun çözülmesinde önemli bir faktördür.
  • Telefon modeli ve özelliklerinin bu oyun için uygun olması gerekir.
  • Bazen telefonu açıp kapatmak da sorunun çözülebilmesini sağlar.
  • Dürbün Aç özelliği olarak da bilinen bu özellik çalışmıyor ise özelliğin aktif olup olmadığına bakmak gerekir.
  • Daima Açık moduna getirmek ilk başta verim alamamanıza neden olabilir. Bu durumda sürekli olarak cihazı hareket ettirmenin oyuncuyu yormasıdır.

Jiroskop kullanan oyuncular genelde rakiplerine göre daha yüksek bir avantaj elde edebilmektedir. Bu nedenle de jiroskop çalışmadığında oyuncuların mutlaka dikkat etmesi gereken detaylar vardır. Ancak cihazı açmak ve kapatmak, oyunu yeniden yüklemek önemli çözüm yollarıdır. Aynı zamanda cihazların sistem gereksinimlerini karşılaması da bu süreçte önem arz eden konular arasında yer almaktadır.

Pubg Mobile Jiroskop Nasıl Açılır?

Pubg Mobile oyununu telefonlara yüklediğinizde birçok farklı özellikten yararlanma imkanı elde edersiniz. Rakiplere üstün sağlayabilmek adına özellikle jiroskop gibi özellikleri kullanmak gerekir. Kullanıcılar bu özellikten yararlanabilmek için jiroskobun ne olduğunu ve nasıl kullanılması gerektiğini de bilmeleri gerekir. Telefonlarınızda bulunan jiroskop özelliği ile oyunda rakiplerinizi daha kolay bulmanız ve izlemeni mümkün olmaktadır.

Ayarlar kısmında bu özellik kapalı ise kullanamazsınız. Bu nedenle Daima Açık kısmına tıklayarak telefondan oyunu daha rahat bir şekilde idare etme imkanı bulabilirsiniz. Oyun ile özellikle profesyonel seviyede ilgileniyorsanız mutlaka jiroskop özelliğine bakmanız gerekir. oyuncular bu özelliği genelde açık olarak kullanmaktadır. Daima Açık ayarını aktif hale getirirseniz oyun içerisinde sürekli olarak bu özellik çalışır durumda hareket edebilirsiniz. Aynı zamanda koşarken ve yakın mesafe saldırılarda son derece avantajlıdır. Ancak bu durum sürekli kollarınızı hareket ettirmek zorunda bıraktığından sizi oyun sırasında yorabilir. Jiroskop dürbün aç özelliği ile nişan alma sırasında aktif olarak özellik devreye giriyor. Bu özellik sayesinde silah teperse daha kolay bir şekilde kontrol altına almanız da mümkün oluyor. Pubg hakkındaki diğer yazılarımıza göz atmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu