Oyunlar

Pubg Mobile Neden Kasıyor – Hızlandırmak Mümkün Mü?

Pubg Mobile neden kasıyor sorunu hemen her oyuncunun karşı karşıya kaldığı durumlardan biridir. oyuncuların oyunda yaşadığı en büyük sorunlardan birisi de oyunun yavaşlaması ve bu oyunda yeteri kadar hızlı olamamaktır. Ancak bu durumun birçok farklı nedeni olabilmektedir. Popüler oyunlar arasında yer alan bu oyunda son derece eğlenceli bir şekilde zaman geçirmek mümkün olmaktadır. Ancak bu süreçte dikkat edilmesi gereken nokta kişilerin oyunun sistem gereksinimlerini en iyi şeklide karşılayabilmektir.

Popüler oyun üreticilerinden birisi olan Pubg oyun şirketi bu oyunun mobil sürümünü çıkararak birçok kişinin oyuna katılabilmesine imkan tanımıştır. Ancak en büyük sorunlardan birisi de oyuna katılım sürecinde oyunların kasma sorunu ile karşı karşıya kalmasıdır. Bu sorunun en büyük nedeni de her akıllı telefonun oyunu kaldırmaya yetecek kadar belleğinin olmamasıdır. Yani RAM denilen donanım parçası yetersiz olduğunda Pubg Mobile kasma sorunu ile karşı karşıya kalabilmektesiniz. Bununla birlikte telefonda yeteri kadar hafıza yok ise yine kasma sorunu ile karşılaşabilirsiniz.

Pubg Mobile Kasma Nedenleri Nelerdir?

Pubg Mobile neden kasıyor sorunu yaşayan kişilerin bu sorunu çözebilmeleri için ilk olarak sorunun en temel nedenlerini bilmeleri gerekir. Bu nedenleri bilmediğinizde oyunda zaman geçirmek konusunda sorunlar yaşayabilirsiniz. Pubg Mobile oyununa ilgi duyan kişilerin sorunların çözümü konusunda öncelikle şu nedenler hakkında bilgi edinmeleri gerekir:

 • Oyunun ön belleği yeteri kadar boş olmayabilir.
 • Telefonunuz yeterli donanıma sahip olmayabilir.
 • İnternet hızınız çok düşük olabilir.
 • Çok fazla uygulama aynı anda açık olabilir.

Bu nedenler dışında da oyun güncellemelerinden kaynaklı olarak yavaşlamalar olabilir. Oyunlara katılırken kasılmalar olduğunda tüm bu detayları göz önünde bulundurmanız gerekir. Pubg mobile sistem gereksinimleri bu bakımdan önemlidir.

Pubg Mobile Hızlandırmak Mümkün mü?

Pubg Mobile neden kasıyor sorusu günümüzde oldukça merak edilen ve araştırılan bir konudur. Çünkü oyuncu kitlesi en fazla oyunlardan biridir. Soruna dair birçok farklı çözüm yolundan bahsetmek mümkündür. Oyunlara katılım sürecinde özellikle dikkati çeken konulardan birisi de oyunun hızıdır. Eğer oyun içinde kasma problemi yaşıyorsanız şu çözüm yollarını deneyebilirsiniz:

 • İlk olarak oyunun önbellek kısmını temizleyin.
 • Arka planda çalışan uygulamayı kısıtlayabilirsiniz.
 • Arka plandaki gereksiz çalışan uygulamaları kapatabilirsiniz.
 • Veri tasarrufunu daha etkin hale getirebilirsiniz.
 • Grafikleri en düşük seviyeye getirebilirsiniz.
 • Otomatik güncellemeleri kapatabilirsiniz.
 • Pil optimizasyonunu kapatmanız gerekebilir.
 • Doğru sunucu üzerinden oyuna bağlanmayı denemelisiniz.
 • Gerekmez ise mikrofonu açmamalısınız.
 • Oyunu oynamak için mutlaka Wi-Fi kullanmayı denemeniz gerekir.

Bu detaylara dikkat ettiğiniz taktirde oyunun hızını yükseltmeniz mümkün olmaktadır.  Özellikle tüm cihazlarda önbellek yeterli boş alana sahip olmadığında oyuncular oyunun kasma sorunu ile karşı karşıya kalabilmektedirler.

Pubg Kasma Sorunu Nasıl Çözülür?

Hemen her Pubg oyuncusu için oyunun hızı ve görsel görünümü son derece önemlidir. Gerek cihazın hafızasında yer açmak gerekse düşük grafiklerle oyunda zaman geçirmek kasma sorununu kısa süre içerisinde çözebilir. Bu durum aynı zamanda cihazın durumuna da bağlıdır. Cihazınızı mutlaka Pubg oyununda istenilen standartlara göre seçmeniz gerekir. En düşük grafik ayarlarında dahi olsa cihazınız oyunu desteklemiyor ise kasma sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Otomatik güncellemeleri kapatmak da bu süreçte oldukça işinize yarayabilir. Google Play Store üzerinden gelebilecek tüm güncellemeleri engelleyin ve bu şekilde cihazınızın kasma sorunlarını bir nebze de olsa azaltın. Benzer içeriklerimize göz atmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu