Oyunlar

Pubg Saatte Kaç MB Yer? – 30 MB Yediği Doğru Mu?

Pubg saatte kaç mb yer sorusuna yanıt oyuna katılmadan önce mutlaka bilinmesi gerekir. Online bir oyun olduğundan Pubg oynamak isteyen kişilerin cihazlarında internet bulunması önemlidir. Genelde sabit ve sınırsız internet üzerinden oynayan kişiler ne kadar internet harcadığına dikkat etmese de sınırlı interneti olan ya da paket interneti kullananlar için bu durum önemlidir. Bu nedenle Pubg saatte kaç mb yer sorusunun yanıtı merak edilenler arasında bulunur.

Oyunun boyutu genelde cihazların kapasitesine göre farklı olabilir. Aynı zamanda veriler oyun içerisinde güncellendiğinde yine ne kadar internet harcanacağı da önem arz edenlerdendir. 0.5 GB ile 1 GB arasında oyunda bellek kullanıldığı genelde rapor edilenler arasındadır. Bunun yanında bu rakam da her cihazda farklı olabilir. Oyun güncellendiğinde oyuna dair tüm verilerde de farklılıklar olabilmektedir. Oyun boyutları ve bellek kullanımı konusunda detaylı bilgi edinmek gerekir ise “Uygulamalar” kısmına ya da “Depolama” kısmına girmek gerekir.

Pubg 30 MB Yediği Doğru mu?   

Pubg saatte kaç mb yer sorusuna ortalama bir şekilde yanıt vermek mümkündür. Oyun içerisinde birçok farklı detay ve özellik vardır. Oyuncuların hangi özellikleri ve detayları kullandığı bu süreçte son derece önemlidir. Bu nedenle de sabit olacak şekilde oyunun ne kadar internet yediği hakkında bilgi vermek mümkün olmayabilir. Böyle durumlarda ilk olarak oyuncuların oyun içerisinde ne tür özellikler kullandığına bakmak gerekir. Oyundaki internet harcama detayları hakkında ise şunları söylemek mümkün olabilir:

  • Eğer oyunu mikrofonsuz olarak oynamak isterseniz oyunda harcanacak olan internet miktarı 20-30 MB civarında olur.
  • Eğer arkadaşlarınız ile takım kurarak Pubg oynamak isterseniz oyunda harcanan internet miktarı 40- 50 MB’ye kadar çıkabilir.
  • Oyun içerisinde geçirilen her bir dakika ortalama olarak 0,5 mb olarak internet harcamaktadır.
  • Ancak yine de bu oyunun çok fazla internet harcamadığı da söylenebilir.

Bu bilgiler göz önünde bulundurulduğunda Pubg oyunun 30 MB internet harcadığı kısmen doğru olan bilgiler arasında yer almaktadır. Burada önemli olan oyun içerisinde kullanılan özellikler ve oyuncunun hareketleridir. Bu nedenle de Pubg saatte kaç mb yer sorusuna her zaman net bir şekilde yanıt vermek mümkün olmaz.

Pubg Ne Kadar İnternet Harcar?

Pubg oyununda harcanan internet hakkında net olarak bilgi vermek mümkün olmaz. Çok fazla internet harcayan bir oyun olmasa da güncellemeleri sırasında biraz yüksek internet harcamanız gerekebilir. Pubg güncellemeleri sırasında 1,5- 2 GB kadar internet harcanması durumu söz konusu olabilmektedir. Eğer bu oyunu çok rahat bir şekilde oynamak istiyorsanız kotasız internet üzerinden oynamanız önerilen konular arasındadır.

İnternet yalnızca güncellemeler nedeniyle gitmez. Aynı zamanda oyun içerisinde mikrofon kullanma gibi özellikler nedeniyle de internetinizin harcandığından bahsedilebilir. Bu süreçte interneti azaltmak da mümkün olabilir. Grafik ayarları seviyesini düşürmek internet harcama miktarının azaltılmasında etkili olur. Çünkü yüksek kalitede olan grafikler her zaman için çok daha fazla internet harcamaktadır. Sesli sohbet özelliğini kullanmak da internet harcayan faktörlerden biridir. Bu özelliği kullanmamak da sizlere daha az internet harcatan unsurlar arasında yer alır. Pubg Mobile oyununda mobil interneti 4.5G’den 3 G’ye indirmek de yine daha az internet harcamak için yapılabilecek detaylar arasında yer alır. PUBG ile alakalı diğer yazılarımıza göz atmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

İçeriği oyla post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu