Bilgisayar

Microsoft Visual C++ Redistributable Nedir? Ne İşe Yarar? ✅

Denetim masasında özellikle sık gördüğümüz Microsoft Visual C++ Redistributable nedir, ne işe yarar sorularına yanıt vererek fikir edineceğiz. Bildiğimiz gibi dünyanın en yaygın olarak kullanılan işletim sistemi Windows olarak dikkatleri çekiyor. Tabi ki bu mükemmel ötesi işletim sisteminin düzgün çalışabilmesi için kendi içerisinde ihtiyaç duyduğu bazı programlar da söz konusudur.

Visual C++ yazılımı da tam olarak bu ihtiyaç duyulan ve olmazsa olmaz yazılımlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Birçok kişi ne işe yaradığını bilmese de biz, en anlaşılır ve en pratik şekilde bu anlamda sizleri bilgilendirecek ve fikir edinmenize yardım edeceğiz.

Microsoft Visual C++ Redistributable Nedir? ⭐️

Microsoft Visual C++ Redistributable, Windows işletim sisteminin tüm programları sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için ihtiyaç duyduğu programlama dili çalıştırma ve yorumlama yazılımıdır.

Windows bilgisayarlarda Denetim Masası ekranını açtığımızda PROGRAM EKLE / KALDIR bölümünde en alt kısımlarda sıklık ile karşımıza çıkan bir program modeli olduğunu söyleyebiliriz. C++, Microsoft şirketi tarafından geliştirilmiş olan bir yazılım dilidir. Günümüzde masaüstü uygulamaların tamamı da altyapı olarak bu yazılım dilini kullanır. Bu altyapı ile geliştirilmiş programların sorunsuz bir şekilde çalıştırılması açısından bu programın büyük önem arz ettiğini söylemek gerekiyor.

Microsoft Visual C++ Redistributable Ne İşe Yarar? 🔎

C++ bir programlama dili olarak dikkat çeker ve Windows işletim sisteminde kullanılan tüm altyapılar hemen hemen bu yazılımın temellerini içerir. Kimi zaman bilgisayar oyunları dahi bu altyapı ile geliştirildiğinde dolayı bilgisayarınızda bir yorumlayıcının bulunması gerekir. Bu program, bilgisayarınıza yüklenen tüm programların doğru yorumlanması ve doğru görüntülenmesini sağlayan bir sistem programıdır.

Genellikle Windows işletim sistemine entegre bir şekilde gelir. Ancak paket halinde sunulan bu programın güncel sürümlerini kullanmak son derece önemlidir. Microsoft Visual C++ Redistributable sürümleri 2005 – 2008 – 2010, 2012 ve 2015 olmak sureti ile internet ortamında da bulunmaktadır. Dilerseniz en güncel sürümü indirip bilgisayarlarınıza kurarak sorunsuz bir şekilde programı kurma şansına sahip olabiliyorsunuz. Tabi ki sizlere bu noktada indirme bağlantılarını da sunmamız gerekiyor. Tabi ki sunacak ve fikir edinme yoluna gideceğiz.

Microsoft Visual Studio C++ Paketi indir 📁

Microsoft Visual C++ Redistributable paketleri için internet üzerinde birçok farklı kaynak bulma imkanına sahip olabilirsiniz. Ancak biz, doğrudan sizlere virüs taraması yapılmış ve doğrudan Microsoft resmi internet sitesi üzerinden edinilmiş güncel yazılımları sunmak istiyoruz. 2008, 2010 ve 2015 sürümleri günümüzde en sağlıklı çalışan sürümleridir.

İşletim sisteminizin kaç bit olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bunun için BİLGİSAYAR üzerine sağ tıklayın ve ÖZELLİKLER seçeneğine giriş yapın. Karşınıza gelen sistem bilgileri ekranında bilgisayarınızın x64 ve x86 olduğunu göreceksiniz. Buna göre paketlerin içerisinde sizin için uygun olan seçenekleri kurma yoluna gidin.

Bilgisayarlar ile ilgili daha fazla içerik için Bilgisayar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu