Bilgisayar

Kali Linux Airmon Ng Sorunu Çözümü

Kali Linux Airmon NG sorunu çözümü konusunda verilen komutları sırası ile yerine getirmeniz yeterli olur. Airmon NG ağlar arasında yapılan sızma testlerinde hedef ağa ilişkin detaylı bilgi toplama aşamasında tercih edilen bir araçtır.  Airodump-NG ile yakın çevrede yer alan bütün ağları tespit edebilir ve sadece bir harf girerek o harfe özel arama sonuçlarını ekrana getirebilirsiniz. Bu sayede parametreler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilir sonuç olarak da çok sayıda işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Kali Linux Airmon NG Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Kali Linux Airmon NG sorunu çözümü için sunulan çözüm adımlarını takip edebilirsiniz. Makineniz içerisinde bulunan ağ kartını monitör moduna alabilir ve yakın mesafelerde bulunan erişim noktalarını listeleyebilirsiniz. Bu sayede herhangi bir kablosuz ağa bağlanmadan pasif konumda iken kanalda yer alan trafiği anlık olarak izlemek mümkün olur. Kali Linux Airmon NG sorunu çözümü hakkında bilgi aldıktan sonra kısa sürede problemi giderebilirsiniz.

Ağ kartınızı monitör moda geçirmek için farklı yöntemler bulunur. Bunun en basit yöntemi;

  • Terminale “airmon-ng start wlan0” yazın ve ağ kartını monitör moduna alın.
  • Bu işlemi kontrol etmek için “iwconfig” komutunu kullanın.
  • Monitör moda alma işleminden sonra kart ismini belirleyin.
  • Ardından tarama işlemini başlatın.

Bu işlem sırasında terminal üzerinde kullanmanız gereken kod “airdump-ng wlan0mon” komutudur. Kullanacağınız bu kod ile yakında bulunan bütün bağlantılara yönelik doğrulama algoritması yapabilir, kanal numarası, essid dokümanları, şifreleme çeşitleri ve bssid gibi ekstra bilgilere ulaşabilirsiniz.

Linux hakkında yazmış olduğumuz diğer yazıları incelemek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Kali Linux Airmon NG Sorunu hakkında sormak istediklerinizi; yorumlar kısmından iletebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu