Mobil

iPhone WhatsApp’tan Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmüyor

iPhone Whatsapptan gelen fotoğraflar galeride gözükmüyor gibi bir sorun ile karşılaşıyorsanız, makalemizde yer alan adımları uygulayarak bu sorunu çözebilirsiniz. iOS işletim sistemine sahip olan iPhone’lar, son derece güvenli olan popüler cihazlardır. Bu cihazlara WhatsApp uygulaması yüklendiğinde varsayılan ayarlar ile gelir.

WhatsApp üzerinden gelen fotoğraflar ve videolar galeride gözükmüyor sorunu yaşıyorsanız, ilgili ayarı değiştirerek gelen fotoğraf ve videolar için galeriye kaydetme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hadi bu işlemin nasıl yapılacağını inceleyelim.;

Whatsapp Gelen Fotoğraflar Galeride Görünmüyor iPhone Sorunu

Aşağıdaki işlemleri uygulamanız iPhone Whatsapptan gelen fotoğraflar kaydedilmiyor ve galeride gözükmüyor sorununu çözecektir.

 • iPhone cihazınızın ekran kilidini açın.
 • Whatsapp uygulamasına giriş yapın. Whatsapp’a giriş yaptığınızda internet bağlantınızın açık ve kararlı olduğundan emin olun.
 • Sağ altta bulunmakta olan Ayarlar sekmesine giriş yapın.
 • Ekranın orta bölümüne doğru Sohbetler bölümünü göreceksiniz. Buraya tıklayın.
 • Ardından Film Rulosu’na Kaydet seçeneği pasif halde karşınıza gelecek. Film Rulo’suna Kaydet seçeneğini aktif hale getirin.

Film Rulosu’na Kaydet seçeneğini aktif hale getirmezseniz; Whatsapp üzerinden gelecek olan fotoğraflar ve videolar galeride gözükmeyecek, yani film rulosuna kaydedilmeyecektir. Sadece Whatsapp üzerinde sohbet üzerinde görülebilir olacaktır. iPhone 11 model telefonumda çalıştığı denenmiş olup, işlemi yapamamanız durumunda yorumlar kısmından bize bildirebilirsiniz.

WhatsApp Gelen Fotoğraflar ve Videolar Galeride Gözükmesin Çözümü

WhatsApp üzerinden gelen fotoğraflar ve videolar galeride gözükmesin istiyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 • Telefonunuzun ekran kilidini açarak WhatsApp uygulamasına giriş yapın.
 • Ayarlar bölümüne tıklayın.
 • Sohbetler bölümüne giriş yapın.
 • Film Rulo’suna Kaydet yazısının sağ tarafında bulunan yeşil kısmın üstüne tıklayarak, yukarıdaki gibi pasif hale getirin.

Yukarıdaki anlatım iOS yani iPhone için yapılmış olup Android içinde benzer şekillerde yapılmaktadır.

 • WhatsApp > Ayarlar > Medya görünürlüğü > Medyayı galeride göster adımlarını takip ederek, Android için WhatsApp gelen fotoğraflar galeride gözükmüyor sorununu çözebilirsiniz.
 • WhatsApp benden sil dedikten sonra herkesten silme işleminin nasıl yapıldığını öğrenmek için ilgili bağlantıya tıklayabilirsiniz.

WhatsApp’tan gelen fotoğraflar neden galeride gözükmüyor?

Bu sorunun çeşitli cevapları olabilir. Bunlardan birkaç tanesini sizler için derledik. Kullanıcı fotoğrafı veya videoyu silmiş olabilir. Gelen fotoğraf ve videoların galeriye kaydedilmesi için ayar yapılmamış olabilir.

WhatsApp’tan gelen fotoğraflar neden açılmıyor?

Bu genellikle internet bağlantısı problemi yaşadığınızda meydana gelir. İnternetinizi kontrol edin. Aynı zamanda karşı taraf göndermiş olduğu fotoğrafı sildiyse, fotoğrafın açılmaması normaldir.

5/5 - (2 votes)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu