Mobil

Fast Boot Mode Nasıl Çıkılır?

Fast Boot Mode Android telefon kullanıcılarının merak ettiği bir kavramdır. Bu kavramın ne anlama geldiği ve nasıl kapatılıp açılacağı Android telefon kullanıcılarının merak ettiği diğer sorulardır.

Fast Boot Mode Nedir?

Fast Boot Mode Android işletim sistemine sahip olan telefonlarda bulunan bir özelliktir. Bu özellik sayesinde akıllı telefonunuzda yer alan flash dosyalarınıza daha kolay erişim sağlayabilirsiniz. Bu özellik ile telefonunuzda bulunan flash dosyalarına erişim sağlarken bu dosyalarla ilgili bazı değişiklikler de yapabilme şansınıza sahip oluyorsunuz. Ancak bazı telefon markalarında bazı flash dosyalarına erişim kısıtlaması getirildiği de görülüyor. Fast Boot doğru kullanıldığı takdirde telefonunuzdaki verilerin düzenlenmesinde ve verilerin kurtarılmasında rol oynuyor. Bu özelliği kullanarak ayrıca Android telefonunuzda bulunan yedeklemeleri de yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Pin

Fast Boot Neden Gereklidir?

Fast Boot Mode Android telefon kullanıcılarının erişim sağlayabileceği bir özelliktir. Bu özellik telefonunda değişiklik yapmak istemeyen kişilerin çok da ihtiyaç duyabileceği bir özellik değildir. Ancak telefonunuzun tüm özelliklerini bilmek ve bu özelliklerden faydalanmak istiyor iseniz Fast boot kullanmak size mantıklı gelecektir. Fast boot özelliğini kullanarak gerçekleştirebileceğiniz işlemler şöyle sıralanabilir:

  • Telefonunuzda bulunan Bootlader kilidini açabilirsiniz
  • Telefonunuzda bulunan yazılım yapısında değişiklikler gerçekleştirebilirsiniz
  • Telefonunuza otomatik olarak gönderilen güncellemeler haricindeki güncellemeleri yükleyebilirsiniz
  • Telefonunuzda bulunan işletim sistemi haricinde farklı işletim sistemlerini telefonunuzda kullanmayı başarabilirsiniz

Fast Boot Modu Nasıl Açılır?

Fast Boot  telefonunuzda bulunan dosyaların değiştirilmesinde ve düzenlenmesinde rol oynar. Bu özelliği kullanabilmek için telefonunuzu Fast boot moduna geçirmeniz gerekmektedir. Fast boot moduna geçmeniz için yapmanız gerekenler her telefonda farklılık göstermektedir. Android telefonunuzsan Fast boot moduna geçebilmek için telefonunuzu kapatmanız ardından güç düğmesi ses kısma düğmesi ve home tuşuna aynı anda basmanız gerekmektedir. Bu tuşları kısa süreli olarak aynı anda bastığınızda telefonunuz Fast boot moduna geçiş yapacaktır

Fast Boot Modu Nasıl Kapatılır?

Fast Boot Mode Android telefonlarda olan bir özelliktir. Ancak tüm telefon kullanıcıları Bu özelliği kullanmak istemeyebilirler. Bu durumda bu özelliğin nasıl kapatılacağını araştırmaya koyulurlar. Telefonunuzda bulunan fast boot modundan çıkabilmek için yapmanız gereken birkaç küçük adım bulunur. Bu adımları takip ettiğiniz takdirde telefonunuz fast boot modundan kısa sürede çıkacaktır.

Fast Boot modundan çıkabilmek için yapmanız gereken en basit yöntem telefonunuzu yeniden başlatmak olmalıdır. Fast Boot modu açık kalan telefonunuzun bozulduğunu veya hata verdiğini düşünebilirsiniz. Bu durumlarda telefonunuzu normal haline döndürebilmek için yapmanız gereken en basit yol telefonunuzu kapatmak olmalıdır. Telefonunuzun güç düğmesine basarak telefonunuzun kapanmasını sağlayın. Güç düğmesine 10 saniye kadar basılı tuttuktan sonra telefonunuz titreyecek ve yeniden başlatılacaktır. Telefonunuzun yeniden başlatılmasının ardından Fast Boot modundan çıkıldığını göreceksiniz. Bazı telefonlarda bu modun kapatılması için ses açma tuşu ve güç tuşuna birlikte basmanız da gerekebilir. Bu modu nasıl kapatılacağınızı karar vermeniz için yapmanız gereken ilk şey telefonunuzun modelini ve bu modele uygun kapatma yöntemini araştırmak olmalıdır.

İçeriği oyla post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu