İnternet

Instagram’da Birinin Sizi Sessize Aldığını Nasıl Anlarsınız

Instagram’da birinin sessize alması bir nevi gönderilerinizi artık görmek istemediğini belirtmesidir. Kişiler sizi sessize alarak gönderilerinizi görmez ve gönderdiğiniz mesajları bildirim olarak göremezler. bu durum kişinin sizin hesabınızdan hazzetmediğinin göstergesidir. Zira sizi sessize alan kişi sessize alma durumunu kapatmayın ne kadar herhangi bir gönderinizi veya hikayenizi görmez. Bu durumda Instagram kullanıcıları birinin kendisini sessize alıp almadığını nasıl öğrenebileceğini araştırmaya kolay olur.

Instagram’da Hesabını Sessize Alınmasının Amacı Nedir?

Instagram’da birinin sessize alması ile hesabınız artık o kişi için görünmez olacaktır. Sizi sessize alan insanlar herhangi bir gönderinizi görmemeye başlayacaktır. Ayrıca bu kişiler hikayelerinizi de görmeyeceklerdir. Birinin sessize almak onun hesabını ve mesajlarını görmek istemediğiniz anlamına gelir. Bir nevi o kişiyi sosyal medyanızda susturmuş olursunuz. Instagram‘da birini sessize almak onun hesabını takip etmeyi bırakamayan insanların sergilediği bir davranıştır. Çok yakın olmadığınız birinin hesabını takip etmek durumunda olabilirsiniz. Takibi bırakmak size ayıp geliyor ise o kişiye sessize alabilirsiniz. Kişi sizin onu sessize aldığınızı bilmediği için hala onu takip ettiğimizi düşünecektir. Bu sayede hem sevmediğiniz insanların gönderilerini görmeyecek hem de takibi bırakmak gibi bir nezaketsizlik yapmamış olacaksınız.

Pin

Instagram’da Birinin Sizi Sessize Aldığını Nasıl Anlarsınız?

Hesabınızı Instagram’da birinin sessize alması artık sizin hesabınızla ilgilenmediği anlamına gelir. Bu durumda Instagram kullanıcıları birinin kendini sessize alıp almadığını merak ederler. Instagram kullanıcıları eğer bir hesap kendini sessize aldıysa bunu nasıl öğrenebileceklerini de araştırmaya koyuyorlar. Ancak bilinmesi gereken nokta Instagram’da birini sessize aldığınızda veya sessize alındığınızda herhangi bir bildirimin gitmediğidir. Bu nedenle Instagram’da biri sizi sessize aldığında bunu öğrenmeniz mümkün değildir. Ayrıca sizin sessize aldığınız insanlara da bildirim gitmeyeceği için onlar da sizin kendilerini sessize aldığınızı bilmelerinin imkânı yoktur. Instagram’da birini sessize aldıktan sonra kararınızı değiştirirseniz hesabı sessizden çıkarabilirsiniz. Kişinin hesabını sessizden çıkardığınızda karşı tarafa yine herhangi bir bildirim gitmeyecektir. Dolayısıyla birinin hesabını sessize almak veya sessizden çıkarmak sadece sizin bilebileceğiniz bir durumdur.

Instagram’da Nasıl Sessize Alınır?

Hesabınız Instagram’da birinin sessize alması ile artık o kullanıcı için hikâye ve gönderilerinizin görülemeyeceğini ifade eder. Siz de Instagram’da zorla takip ettiğiniz veya takibi bırakamadığınız kişileri kolayca sessize alabilirsiniz. Bir Instagram kullanıcısını sessize alabilmeniz için yapmanız gereken birkaç küçük adım vardır. Instagram’da birini sessize alabilmek için yapmanız gerekenler şöyle sıralanabilir:

  • Instagram’ı açın
  • Kullanıcı adınız ve şifreniz ile hesaba giriş yapın
  • Sessize almak istediğiniz kişinin adını bulun ve profiline girin
  • Kişinin profilinde yazan takip ediliyor seçeneğine tıklayın
  • Açılan pencereden sesi kapat seçeneğini basın
  • Kişinin gönderilerini mi yoksa hikayelerin mi sessize almak istediğinizi seçin
  • Onaylama işleminin ardından seçmiş olduğunuz hikâye veya gönderiler sizin tarafınızdan görünmeyecektir. Böylece hesap sahibi sizi onu takip ettiğinizi bilecek ancak hesabınızı sessize aldığınızı göremeyecektir. 
İçeriği oyla post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu