İnternet

Bağlantınız Gizli Değil Hatası Nasıl Çözülür?

Bağlantınız gizli değil hatası; sitelerin açılmasını engelleyen ve sıkça karşımıza çıkan hatalardan birisidir. İnternet sitelerinden kaynaklandığı durumda kullanıcıların herhangi bir müdahale etme şansı olmadığı gibi cihazlardan kaynaklandığında ise kullanıcıların bazı yöntemleri deneyerek sorunu çözmesi gerekmektedir. Bu hata her tarayıcıda gözlemlenebilir. Bağlantı gizli değil hatası sıklıkla görülen tarayıcılar:

 • Google Chrome
 • Mozilla Firefox
 • Microsoft Edge
 • Opera
 • Brave
 • Yandex olarak sıralanabilir.

Bu hatayı yukarıda ismi geçmeyen bir tarayıcıda da almanız mümkündür. Yukarıdaki listede en çok kullanılan tarayıcıların isimleri yazılmıştır.

Bağlantınız Gizli Değil Hatası Neden Olur?

Bağlantınız gizli değil hatası sebepleri kısaca şu şekilde sıralanabilir:

 • İnternet dünyası kötü niyetli insanları da içerisinde barındırdığı için tehlike arz etmektedir. Kullanıcıların kişisel bilgilerini çalmaya çalışan birçok tuzak bulunmaktadır. Bu tuzaklara düşmenizi engellemek, internet tarayıcılarının temel görevlerinden birisidir. “Bağlantınız Gizli Değilhatası da verilerinizi korumak için alabileceğiniz hatalardan birisidir.
 • Eğer bağlanmaya çalıştığınız internet sitesi yeterince güvenli değilse bağlantınız gizli değil hatası alırsınız ve söz konusu olan internet sitesine erişiminiz gerçekleşmez.
 • İnternet tarayıcıları erişilmek istenilen sitelerin güvenlik sertifikasını kontrol ederek işlem yapar. Eğer bir güvenlik sertifikası yoksa veya var olan güvenlik sertifikasında sorun varsa siteye erişim sağlamanızı engeller/uyarı verir.
 • Herkese açık bir internet ağı kullanmakta bu hataya sebebiyet verebilir.
 • İnternette daha hızlı dolaşmamızı sağlayan ön bellekleme de etkenlerden biridir.

Sık Görülen Bağlantınız Gizli Değil Hatası Kodları

Bağlantınız gizli değil hatası her tarayıcı için farklı şekilde kod vererek gözükebilir. En sık karşılaşılan bağlantınız gizli değil hatası kodlarını sizler için derledik.

Google Chrome Bağlantınız Gizli Değil Hatası KodlarıERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH,
ERR_CERT_SYMANTEC_LEGACY,
NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID,
NTE::ERR_CERTIFICATE_TRANSPARENCY_REQUIRED,
NET::ERR_CERT_DATE_INVALID,
NET::ERR_CERT_WEAK_SIGNATURE_ALGORITHMT,
NET::ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID.
Mozilla Firefox Bağlantınız Gizli Değil Hatası KodlarıERROR_SELF_SIGNED_CERT,
SEC_ERROR_UNKNOWN_ISSUER,
SSL_ERROR_BAD_CERT_DOMAIN,
SEC_ERROR_EXPIRED_SERTİFİKA,
SEC_ERROR_EXPIRED_ISSUER_SERTİFİKA,
SEC_ERROR_OCSP_INVALID_SIGNING_CERT,
MOZILLA_PKIX_ERROR_ADDITIONAL_POLICY_CONSTRAINT_FAILED,
MOZILLA_PKIX_ERROR_MITM_DETECTED.
Safari Bağlantınız Gizli Değil Hatası KodlarıBU BAĞLANTI ÖZEL DEĞİL,
BU WEB SİTESİ, KİŞİSEL VEYA FİNANSAL BİLGİLERİNİZİ ÇALMAK
İÇİN “örnek-alan-adı.com” KİMLİĞİNE BÜRÜNÜYOR OLABİLİR.
BİR ÖNCEKİ SAYFAYA DÖNMELİSİNİZ.
Microsoft Edge Bağlantınız Gizli Değil Hatası KodlarıDLG_FLAGS_SEC_CERT_CN_INVALID,
DLG_FLAGS_INVALID_CA,
Hata Kodu: 0,
NET::ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID.
Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari ve Microsoft Edge Bağlantınız Gizli Değil Hatası Kodları

Bağlantınız Gizli Değil Hatası Çözümü

Google chrome, Mozilla, Yandex, Opera bağlantınız gizli değil hatası neden olur? İşte çözüm için yöntemler:

 • Url yolunu değiştirin. Bu yöntem siteye bağlanmak için geçici bir çözüm üretir. “http://” ile başlayan bağlantıyı “https://” olarak değiştirin. Adres çubuğunda “http” bölümü gözükmüyorsa, manuel olarak ekleme yapabilirsiniz.
 • Sayfayı yenileyin. Hangi hata ile karşılaştığınız fark etmeksizin uygulanması gereken ikinci yöntem yenilemek veya yeniden başlatmaktır. Bağlantınız gizli değil hatasında, siteyi yenileyin. Eğer hata devam ederse, tarayıcınızı kapatıp tekrar açın ve internet sitesine yeniden bağlanmaya çalışın. Buna rağmen bağlanamıyorsanız diğer yöntemleri izleyin.
 • Wi-Fi ağını değiştirin. Eğer internete herkese açık kullanımda olan (kafe, alışveriş merkezi veya restoran gibi) Wi-Fi ağlarından bağlanıyorsanız ağınızı değiştirin. Bu tür ağlar güvenli olmadığı için bu yüzden hata alıyor olabilirsiniz. Bunun için daha güvenilir bir ağa bağlanın veya kendi mobil verinizi kullanarak internet sitesine bağlanmayı deneyin.
 • Bilgisayarınızın tarih ve saatini kontrol edin. Bilgisayarınızın tarih ve saati hatalıysa, bu hatayı almanız mümkün. Bunun için tarih ve saati kontrol edin. Doğru değilse düzelterek, sayfayı tekrar yenileyin ve giriş yapmaya çalışın.
 • Hata aldığınız internet sitesine tarayıcınız üzerinden gizli modda erişmeye çalışın. Hata aldığınız siteye erişmek için tarayıcınızın gizli moduna geçin. Gizli sekmede internet sitesine tekrar erişim sağlamayı deneyin. Bazı durumlarda bu yöntem oldukça hayat kurtarıcı olabilir.
 • İnternet tarayıcınızın tarama verilerini temizleyin. İnternet tarayıcınız sizin gezintilerinizi kayıt altında tutar. Çerezler, ödeme bilgileri, adres bilgileri gibi birçok veriniz burada saklı tutulur. Tarayıcınızın tarama verilerini temizleyerek tekrar ilgili siteye bağlanmayı deneyin.
 • Antivirüs programını kapatın. Antivirüs programları bazen çok katı kurallara sahip olabiliyor. Eğer antivirüs programınız açıksa, bağlanmak istediğiniz site bu yüzden hata veriyor olabilir. Antivirüs programını kapatarak tekrar bağlanmayı deneyin.
 • Bilgisayarınızı güncelleyin ve yeniden başlatın. Güncellemeler bazen hatalara neden olabilir. Windows Update kısmına giriş yaparak, güncellemeleri kontrol edin. Var olan güncellemeleri tamamlayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Açıldıktan sonra tekrar giriş yapmayı deneyin.
 • Farklı bir tarayıcı üzerinden giriş yapmayı deneyin. Eğer tarayıcı kaynaklı hata alıyorsanız, başka bir tarayıcıdan hata aldığınız internet sitesine giriş yapın.
 • Bağlantınız gizli değil hatası veren siteyle iletişime geçin. Bu adıma kadar sorununuz çözülmediyse, sorunun temel kaynağı cihazınız değil internet sitesi olabilir. Bu yüzden erişim sağlamak istediğiniz sitenin sahibiyle iletişime geçerek, hatadan bahsedebilirsiniz. İnternet sitesinin sahibi duruma mutlaka müdahale edecektir.

Sitemiz üzerinde bulunan diğer hata çözümlerini incelemek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu