Tumblr Takipçi Kasma Yolları – Tumblr Takipçi Arttırma Rehberi

Tumblr takipçi kasma yolları hakkındaki tüyoları sizler için hazırladık. Sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde 30 milyon kullanıcısı bulunan Tumblr, oldukça popüler bir micro blog servisidir. Güncel haliyle 500 milyona yakın blog sayfasını barındıran servis, kullanıcılarına bloglama yapma imkanı sunuyor. Ülkemizde özellikle genç neslin kullandığı sosyal ağ için takipçi sayısını yüksek tutmak da oldukça önemli. Tumblr takipçi rehberi ile sizlere hızlı ve garantili şekilde Tumblr takipçi kasma yolları göstermeye çalışacağız.

Tumblr Nedir? Neden Önemlidir?​

Sistem, micro blogging olarak hizmetine başladı. Basit ve kullanışlı, küçük çapta blog deneyimi sunan servis, sosyal ağ olması ile birleşince farklı bir konsepte büründü. Etiketler, paylaşımlar üzerinden insanlar sizlere ulaşabiliyor ve paylaşımlarınızı takip edebiliyor.

Tumblr neden önemli? Sorusuna cevap olarak ise öncelikle kitlelere çok kolay şekilde erişebildiğinizi söyleyebilirim. Her gün yüzlerce milyon kişinin ziyaret ettiği bir serviste etkin ve üst klasmanda olmanız demek fikirlerinizin, paylaşımlarınızın, yaptığınız işlerin birçok kişi tarafından görüntülenmesi demektir. Günümüzde özellikle genç nesil açısından Tumblr sayesinde tanınmış hale gelen yüzlerce birey bulunuyor.

Böylesine önemli bir platformda yer edinmek ve büyük kitlelere seslenebilmek, sizin için oldukça değerlidir. Hikaye, roman yazmayı seven birisi; bu blog üzerinde kısa kısa paylaşımlar yaparak bir anda binlerce kişi tarafından takip edilebilir ve daha sonrasında roman çıkartarak bestseller (en iyi satıcılar) arasına girebilir. Bunun gibi yüzlerce örnek vermek mümkün.

Tumblr Takipçi Nasıl Arttırılır?​

Bu konuda en iyi tavsiyeleri sizler için hazırladık. Bu tavsiyelere uyararak Tumblr Takipçi kasma mümkün hale geliyor.

Sayfanızı Güncel Tutun!​

Kitlelere ulaşmanın birinci koşulu sayfanızı güncel tutmaktır. Tumblr, arama fonksiyonu ile milyonlarca hesap üzerinden etiketler veya gönderi başlıkları ile sizlere önerilerde bulunan bir servis. Ezel dizisi (en sevdiğim dizilerden bir tanesiydi, bu yüzden bu diziyi örnek olarak gösterdim.) ile ilgili paylaşımlar yapan bir hesabınız olduğunu varsayalım. Gönderdiğiniz postlara #ezel etiketini girmeniz dahilinde, bu etiketi arayanların sonuçlarında çıkabilirsiniz. Tabi burada postun etkileşim değeri de önemlidir. Ayda yılda bir Ezel dizisi ile ilgili paylaşım yapıyorsanız, haliyle diğer hesaplar ve bu etiketin kullanıldığı diğer gönderiler sürekli üstte yer alacak ve kullanıcıların size erişmesi imkansızlaşacak.

Genele Değil Özele İnin!​

Bazı Tumblr bloglarının takipçi kaybetmesinde, hızlı büyüyememesindeki temel faktör genele eğilmeleridir. Fakat burada önemli olan özele inmektir. Yine aynı örnekten devam edecek olursak, Çukur dizisi ile ilgili paylaşım yapan hesabınızın takipçisi, sırf bu dizi için sizi takip ediyor. Fakat siz gidip Game of Thrones ile ilgili de o hesaptan paylaşım yaparsanız haliyle, takipçileriniz “ne alaka?” diyerek sizi takip etmekten çıkabilir.

Bu sebepten dolayı kitlenizi en başında belirlemeli ve sadece o kitleye hitap edecek, onlara çekici gelecek paylaşımlar yapmalısınız.

Takibe Takip Yöntemi​

Birçok sosyal ağda olduğu gibi Tumblr’da da takipçi sayısı arttırmak için takibe – takip yöntemi kullanılır. Sistem üzerinden “takibe takip, tumblr takipçi, takipçi” gibi aramalar yapıp postları Re-Blog yapanları veya beğenenleri takip edebilirsiniz. Onlar da eğer aktifse sizin bildiriminizi görerek sizi geri takip edecektir.

Takipçi Sitelerini Kullanın !​

Tumblr takipçi kasma yolları listemizin son maddesinde takipçi sitelerinden bahsetmek gerek. Twitter, Instagram, Youtube, Twitch gibi platformlarda da kullanılan bu tarz siteler kimi zaman “Ücretsiz +50 takipçi” şeklinde sloganlar ile karşınıza gelebilir. Fakat bu sistemlere girdiğiniz takdirde sizin hesabınız da farklı kullanıcıları takip etmeye başlayacaktır.

Bunun yerine bütçeniz dahilinde takipçi satın alabilirsiniz. İşlem sonrasında sizi takip eden kişilerin bir kısmı, eğer onlara hitap etmiyorsanız takipten çıkabilir.

Tumblr’da nasıl fenomen olunur?

Tumblr üzerinde fenomen olmak için öncelikli olarak sayfanızın belli bir kitleye hitap ediyor olması gerekmektedir. Doğru etiket kullanımı, düzenli paylaşım yapmak, istikrarlı olmak, Google Analytics’den yararlanmak sizlere fenomen olma konusunda yardımcı olacaktır.

Sizlere Tumblr takipçi kasma rehberi ile 4 önemli Tumblr takipçi arttırma taktiğinden bahsetmeye çalıştık. Bu taktikleri uygulamanız dahilinde kısa sürede hedeflerinize ulaşacağınızı umuyoruz. Bu noktada fikir paylaşmak isterseniz sitemizin alt kısmına yorum ekleyebilirsiniz.

Eğer bir yayıncıysanız Twitch’de İzlenme Arttırma Yolları başlıklı makalemize göz atmanızı öneriyoruz.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın