İnternet

Twitch’de İzlenme Arttırma Yolları

İnternet üzerinde milyonlarca kişinin anlık olarak kullandığı canlı yayın sistemi Twitch, hem kitlelere ulaşma hem de kazanç konusunda harika bir servis konumunda. Bu platform üzerinden yayın açmak, kitlelere ulaşmak isteyen ve beraberinde kazanç kapısı oluşturmaya çalışanlar için izlenme oranları çok önemlidir. Sizlere Twitch’de izlenme arttırma yolları başlığı üzerinden Twitch izlenme rehberi oluşturduk.

Twitch Nedir? Nasıl Kullanılır?

Genel anlamda oyun oynayan kişilerin, yayın açarak canlı şekilde izleyicileri ile buluştuğu bir platform olan Twitch, her geçen gün yeni konseptlerle de karşımıza çıkıyor. Artık, insanları yayında tutmak ve daha çok para kazanmak için farklı kurgular oluşturuluyor. BigBossLayf gibi yarışma programları, yayın esnasında etkinlikler veya turnuvalar bunun en önemli örnekleri. Twitch üzerinden canlı yayın yaparak oyunlar oynayabilir, izleyicilerinizle sohbet edebilirsiniz. Ayrıca plates, fitness gibi sportif faaliyetleriniz veya sağlıklı yaşam gibi konularda da yayınlar açabilirsiniz. Kullanımı oldukça basit olan Twitch için gerekli ekipmanlara sahip olduktan sonra hızlı bir şekilde yayın hayatınıza başlayabilirsiniz.

Twitch Abone ve İzlenme Değerleri Nedir?

Tamamen canlı yayın konsepti ile ilerleyen serviste, anlık olarak sizi izleyen kişi sayısı ve toplamda sizi izleyen kişi sayısı izlenme değerinizi oluşturur. Maddi olarak bir gelir elde etmeniz, sponsorlar bulmanız veya bağış toplamanız açısından izlenme sayısı oldukça önemlidir. Ayrıca tanınan biri olma yolunda ne kadar kullanıcı sizi izlerse o kadar hızlı ilerleme kaydedersiniz. Abone sistemi ise, bir ek gelir şeklidir. Twitch, aylık belirli bir miktar ödeme yaparak kullanıcıların izledikleri yayıncıya abone olmalarını sağlıyor. Tabi burada sadece iyi niyet amaçlı abonelikler olurken genel anlamda abonelere özel yaptığınız etkinlik ve imkanlardan faydalanma isteği vardır. Örneğin, PUBG üzerinde bir yayın yapıyorsanız belirli aralıklarla abonelerinize özel turnuvalar düzenleyebilir veya abonelerinizden rastgele kişiler ile ortak maça çıkabilirsiniz.

Twitch İzlenme, İzleyici ArttırmakPin
Twitch İzlenme, İzleyici Arttırmak

Twitch’de İzleyici Arttırmak İçin Reklam Verin!

Sosyal mecralar üzerinden anlık yapacağınız reklamlar sayesinde kısa sürede binlerce kişinin izlediği kanal haline gelebilirsiniz. Twitch izlenme rehberimizde bu reklam kanallarını detaylandırmaya çalıştık.

  • Facebook: Dünyanın en büyük sosyal ağlarından olan Facebook’ta, online oyunlar veya single-oyunlar için gruplar ve sayfalar bulunuyor. Özellikle aktif gruplara dahil olup ücretli veya ücretsiz şekilde yayınınızdan önce gönderi paylaşabilir ve bu sayede bir kitleyi yayınınıza çekebilirsiniz. 
  • Instagram: Instagram sayfalarına reklam vererek anlık on binlerce kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Online oyun, spor kategorilerindeki sayfalara post veya hikaye reklamı verin. Hikaye reklamında link yayınlama özelliği olduğu için trafik alma konusunda daha yüksek oranlara ulaşabilirsiniz. Reklam vermeden daha fazla kişiye erişmek istiyorsanız “Instagram Keşfete Düşmek İçin Denenmiş Yöntemler” başlıklı yazımıza göz atın.
  • Twitter: Çok aktif olmasa da Twitter üzerinde online oyun oynayanların, Twitch takip edenlerin bulunduğu hesaplar mevcuttur. Bu hesaplara reklam vererek, kitlelere ulaşabilirsiniz. 
  • Youtube: Standart reklamlardan farklı olarak, haftalık en iyi oynanmalar vb. videolar hazırlayan kişilere reklam vererek kendi oyun ve yayın anlarınızı paylaşmalarını isteyin. Böylece, videoyu izleyen kişiler o anki oyunu ve muhabbetinizi beğenirse yayınınıza gelmek isteyecektir.

Yukarıda sizler için iki ana maddede Twitch’de nasıl izlenme sayısı arttırılır konusundan bahsettik. Fakat buradaki temel faktör, kaliteli bir yayıncı olmanızdan geçer. Kaliteli bir yayıncı olarak her zaman kitlelere erişebilirsiniz fakat bu işlemi hızlandırmak için yukarıda yer alan iki madde üzerine yoğunlaşmanız gerekir.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu