Mobil

Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme

Telefonla konuşurken gelen aramayı görme özelliği, arama bekletme olarak bilinmektedir. Nasıl açıldığını merak ediyorsanız yazımızda yer alan talimatları uygulamanız yeterli olacaktır. Gün içerisinde oldukça fazla telefon görüşmesi yaparız. Bazılarımız yaptığı telefon görüşmeleri normalin çok üstünde olabilir. Telefon ile görüşme yaparken beklemediğimiz farklı bir yerden çağrı alabiliriz. Bu durumda ne yapabileceğimizi bilemeyeceğimiz gibi bazı durumlarda ise çağrının geldiğinin farkında dahi olamayabiliriz. Telefon ile görüşme esnasında gelen diğer aramaları görmek çok önemlidir.

Yoğun bir iş temposuna sahipseniz birçok telefon görüşmesi gerçekleştirebilir ve birçok çağrı da bekleyebilirsiniz. Telefonla konuşurken gelen aramaları görmek oldukça önemli bir durumdur. Bu sayede telefonla görüşürken, gelen diğer aramalara göre iş akışınızı devam ettirebilir ve önemli görüşmeleri kaçırmadan haberdar olabilirsiniz. Bu durumda birçok kişi telefonu meşgul olsa dahi gelen aramaları görmek isteyebilir.

Telefonla konuşurken gelen diğer aramaları görebilmek için telefonunuzda arama bekletme özelliğini açmanız gerekir. Telefon meşgulken arayan diğer kişileri görebilmek için bu özelliğin mutlaka aktif olması gerekmektedir. Eğer bu özelliğin aktif veya pasif olduğunu bilmiyorsanız, biraz sonra bahsedeceğimiz adımları uygulayarak kontrol edebilirsiniz. Bu özellik pasif olduğunda bir çağrı esnasında gelen diğer çağrıların farkına varmazsınız. Arayan kişiye operatörünüz sizin meşgul olduğunuzu yansıtır ve size herhangi bir arama kaydı düşmez. Arama bekletme özelliği sayesinde bu durumdan kurtulursunuz. Bir çağrıdayken eğer arama bekletme özelliğiniz aktifse gelen çağrıyı görebilirsiniz. Arayan kişi operatörünüz tarafından ses kaydı ile uyarılır. “Aradığınız kişi şuanda başka birisiyle görüşüyor” şeklinde uyarı ses kaydını duyar ve çağrıyı kapatmaması halinde size arama bekletme özelliğiniz sayesinde çağrı gönderir.

Çağrı bekletme özelliği tamamen ücretsiz bir özelliktir. Hiçbir operatör bu özelliği kullanmak için bir ücret talebinde bulunamaz. Çağrı bekletme özelliğini aktif etmeniz sayesinde, çağrı esnasında arayan diğer kişilerin isimlerini veya numaralarını görebilirsiniz. Telefonla konuşurken gelen aramayı görme nasıl yapılır?

Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme Nasıl Yapılır?

Telefonla konuşurken gelen aramayı görebilmeyi aktif hale getirmek için birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden size en uygun olanı kullanarak, çağrı bekletme özelliğini aktif edebilirsiniz.

Arama Bekletme Özelliğini Kod Girerek Açma

Telefonla konuşurken gelen diğer aramayı görebilmek için bir kod yazarak kolay bir şekilde aktif edebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde sadece kod yazarak çağrı bekletme özelliğinizi açabilirsiniz. Bu sayede bir çağrı esnasında farklı birinin araması halinde gelen aramayı rahatlıkla görebileceksiniz. Gelen aramayı görebileceğiniz gibi dilerseniz aramayı da bekletebileceksiniz.

Bunu yapmak için telefonunuzda arama kısmına girin ve “*43#” kodunu yazdıktan sonra arama tuşuna basın. Bu kod sayesinde artık arama bekletme özelliğini aktif etme işleminiz tamamlanacaktır.

Eğer bu özelliği tekrar kapatmak isterseniz arama kısmına girerek “#43#” kodunu yazmanız yeterli olacaktır. Bu kod sayesinde arama bekletme özelliğini kapatma işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Ayrıca özelliğin aktif olup olmadığını da bilmiyorsanız “*#43#” kodunu yazıp arama yapmanız halinde arama bekletme özelliğinizin aktif olup olmadığını da öğrenebilirsiniz.

iPhone Cihazlarda Gelen Aramayı Görme Nasıl Açılır?

iPhone cihazlarda gelen aramayı görme özelliğini açmakta oldukça basittir, iPhone arama bekletme açmak için aşağıdaki işlemleri sırası ile uygulayın;
iPhone cihazlarda gelen aramayı görmePin

  1. Telefonunuzun menüsünde bulunan Ayarlar uygulamasına giriş yapın.
  2. Burada yer alan menüden Telefon kısmına girin.
  3. Hemen ardından Telefon menüsünün alt kısımlarında yer alan Arama Bekletme yazan menüye dokunun.
  4. Arama Bekletme menüsüne giriş yaptıktan sonra da eğer bu özelliğiniz aktif değilse sağda bulunan on/off simgesine dokunarak açın. Eğer bu özellik yeşil ikon halindeyse zaten aktiftir.

Android Cihazlarda Gelen Aramayı Görme Nasıl Açılır?

Android cihazlarda gelen aramayı görme özelliğini açmak hem kodla hem de ayarlar menüsünden mümkündür. Bunun için yapmanız gerekenler hemen hemen iOS cihazlarla aynıdır. Cihaz markası (Samsung, Huawei, Oppo, Xiaomi vb.) fark etmeksizin herhangi bir Android tabanlı cihazda aynı işlemi uygulamanız yeterlidir. Telefonunuzun Ayarlar uygulamasına giriş yapın. Buradan Arama Ayarları kısmına giriş yapın. Karşınıza çıkan arama ayarları menüsünde Diğer Ayarlar kısmına girin. Burada arama yönlendirmenin hemen altında yer alan Arama Bekletme özelliğini açın. Bu işlemle beraber gelen aramayı görme özelliğiniz aktif hale gelecektir.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu