İnternet

Spotify Kendi Kendine Kapanıyor Hatası ve Çözümü

Spotify kendi kendine kapanıyor sorunu ile karşılaşan kullanıcılar, çeşitli sebeplerden dolayı bu duruma maruz kalabilir. Gelişmiş özelliklere sahip, en çok tercih edilen müzik dinleme platformları arasında yer alır. Sebebini bilmediğiniz kapanmalar yaşadığınız da sorunlara karşı birçok farklı çözüm yolları tercih edilebilir.

Spotify Kendi Kendine Neden Kapanır?

Uygulamayı kullanırken, bir anda ekranın kapandığını görmek mümkün olabilir. Şarkı dinlerken sizin herhangi bir müdahaleniz olmadan uygulama kapanabilir.  Spotify uygulamasının kendi kendine kapanması durumunda farklı nedenler söz konusu olabilir. Sorunlara neden olacak sebepler şu şekilde sıralanabilir;

  • Güncelleme.
  • Uyumsuzluk.
  • Bellek sorunları.

Spotify Kendi Kendine Kapanıyor Çözüm Yolları Nedir?

Milyonlarca kullanıcının tercih ettiği Spotify, şarkılar ve podcastler sayesinde oldukça popüler bir şekilde yükselişe geçmiştir. Kullanıcıların ister çevrimiçi ister çevrimdışı müzik dinlemesine imkan sunan bir uygulama olarak hayatın her yerinde Spotify ile karşılaşmak mümkündür. Uygulamanın ne sıklıkla kapandığına dikkat ederek çözüm yolları arasından seçim yapılabilir.

Pin

Uygulamanın güncel olmaması ve cihazın bellek kapasitesinin dolması gibi sorunlar, Spotify kendi kendine kapanıyor şikayetlerine yol açabilir. Uygulamadan kaynaklanan sorunlar ya da cihazdan kaynaklanan sorunları çözmek için bazı yöntemlere başvurulabilir. Sırası ile yöntemleri deneyerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Tercih ettiğiniz yöntemler başarısız olursa Spotify ekibi ile iletişime geçilebilir.

İnternet Bağlantısını Kontrol Edin

İnternet bağlantısı ile kullanılabilen bir uygulama olduğu için internet bağlantılarının kontrol edilmesi gerekir. Kablosuz ağ bağlantısı ya da mobil veri kullanımına göre ayarlarınızı ilk olarak kontrol etmeyi tercih edebilirsiniz. İnternet kaynaklı sorunlarda Spotify uygulamasının kapanmasına yol açabilir. İnterneti kontrol ettikten sonra sorun devam ediyorsa, farklı uygulamalarda ya da tarayıcıdan internet bağlantısını kontrol edebilirsiniz.

Telefonu Yeniden Başlatın

Elektronik cihazlarda yaşanılan yazılımsal sorunlar karşısında cihazı kapatmak ve yeniden açmak genellikle çözüm sunar. Spotify kullanırken aniden kapanan uygulama sorunu yaşayan kullanıcılar, cihazlarını kapatıp yeniden başlatabilir. Çoğu sorunlar yazılımsal olduğu için etkili bir çözüm sunabilir. Spotify kendi kendine kapanıyor gibi sorunlar için cihazı yeniden başlatmak alternatif bir çözüm yolu olabilir.

Önbelleği Temizleyin

Spotify’ın sürekli olarak kapanmasına neden olacak bir diğer sorun ise önbellek olabilir. Aşırı yüklenmiş önbellek, cihazda bulunan uygulamaların çalışmasında problemlere yol açabilir. Önbelleği düzenli bir şekilde temizlemek, uygulamalarda yaşanılan yavaşlama ve kapanma gibi sorunları çözebilir. Cihazın depolama alanını boşaltarak Spotify uygulamasını sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Oturumu Kapatıp Yeniden Açın

Cihazların arka planında uzun süre çalışan uygulamalar bellek veya pil sorunlarına yol açabilir. Spotify kendi kendine kapanıyor sorunu karşısında oturumunuzu kapatıp yeniden açmayı deneyebilirsiniz. Hesabın kapatılıp açılması işe yaramaz ise uygulamayı silip tekrar yüklemek de tercih edilebilir. Uygulamanın sürümünü kontrol ederek, son sürümde kullanıp kullanmadığınıza bakmanız da yaşadığınız soruna çözüm bulmanıza yardımcı olabilir. Uygulamayı güncellemek sorunsuz şekilde çalışmasını sağlar.

İçeriği oyla post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu