İnternet

Safari Sunucuyla Güvenli Bağlantı Kuramıyor Hatası

Safari sunucuyla güvenli bağlantı kuramadığı durumlarda kullanıcılar çeşitli sorunlar ile karşılaşabilir. Apple marka cihazlarda buluna tarayıcı Safari, pek çok kullanıcı tarafından değiştirilmeden kullanılır. Gelişmiş güvenlik önlemlerine sahip tarayıcıyı kullanarak daha güvenli bir şekilde internette gezmek mümkün olabilir.

Safari Sunucuyla Güvenli Bağlantı Kuramıyor Hatası Nedir?

Cihazlarda bulunan yerleşik güvenlik ayarları sayesinde kullanıcılar, Apple marka cihazlara yoğun ilgi gösterir. iPhone telefonlar, iPad tabletler ve Mac bilgisayarlarda kullanılan Safari’de bağlantı kurmaya çalışırken karşılaşılan sorunlardan biri olan Safari sunucuyla güvenli bağlantı kuramıyor uyarısı karşısında izlenebilecek bazı yöntemler bulunur. Cihazlarda bulunan verilerin güvenli bir şekilde korunmasına imkan sunan özellikler sayesinde cihazda bulunan verilerin çalışması gibi riskli durumlar söz konusu değildir.

Güvenliği tehlikeye atacak durumlar ile karşılaşılması durumunda Safari, kullanıcıların bağlantı kurmasının önüne geçebilir. Söz konusu herhangi bir tehlike ile karşılaşıldığı zaman tarayıcı ekranında bağlantı kurulamadığı ile ilgili bir uyarı mesajı belirir. Bağlantı güvenli bir şekilde kurulamadığı için sayfayı açamaz. Bağlantı kurulmak istenilen sitede yer alan şifreli verilerin güvenli olmadığı durumlarda meydana gelen sorunlardan biridir.

Pin

Safari Neden Sunucuyla Güvenli Bağlantı Kuramıyor?

Safari’nin bağlantı sorunu yaşamasına neden olabilecek çeşitli durumlar bulunur. Geneline bakıldığı zaman hepsinin ortak noktası güvenliğin tehlikeye girmesidir. Bağlantı kurulmak istenilen sitelerde bulunan şifreli veriler, Safari tarafından taranır ve kontrol edilir. Herhangi bir riskli durum olmadığı zaman kullanıcıların bağlantısına izin verilir. Safari, fark ettiği ya da riskli olabileceğini düşündüğü durumlarda kullanıcının erişimini kısıtlar.

Siteden ulaşılmak istenilen verilere ulaşılamadığı ve doğrulanamadığı durumlarda ortaya çıkan bağlantı sorunları kullanıcıların en sık şekilde şikayet ettikleri durumlar arasında yer alır. Kullanıcıların internet kullanımlarını etkileyen bir durum olsa da güvenlik açısından oldukça gelişmiş bir özelliktir. Safari sunucuyla güvenli bağlantı kurabildiği zaman herhangi bir sorun olmadan siteye erişilebilir, ancak riskli durumlarda erişim söz konusu değildir. Sadece güvenlik ihlali olması durumunda değil, verilerin doğrulanamadığı durumlarda da sık bir şekilde bağlantı sorunları yaşanabilir. İnternette bulunan bir çok site ve uygulamada kullanıcılar sorun yaşayabilir.

Safari Sunucuyla Güvenli Bağlantı Kuramıyor Ne Yapmalıyım?

Safari üzerinden bağlantı kurmaya çalışan kullanıcılar karşılaştıkları sorunlar karşısında çeşitli yöntemlere başvurabilir. Sırası ile deneyebilecekleri yöntemler şu şekildedir;

  1. Bağlantı kontrolü.
  2. Tarayıcı verilerini temizlemek.
  3. Cihazı uçak moduna almak veya kapatıp açmak.
  4. Cihazın saat ve tarih ayarlarını kontrol etmek.
  5. DNS ayarı yapmak.
  6. Tarayıcı uzantılarını devre dışı bırakmak.
  7. Kullanılan tarayıcı değiştirmek.

Çözüm yöntemlerini sırası ile deneyerek Safari sunucuyla güvenli bağlantı kuramıyor sorunları ortadan kaldırılabilir. İnternet bağlantılarında yaşanılan kopukluklarda ayrı uyarı mesajının ekranda görünmesine yol açabilir. Sunulan yöntemler herhangi bir sonuç vermezse kullanılan tarayıcıyı değiştirmek en doğru seçenek olabilir.

İçeriği oyla post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu