Samsung Batarya Resetleme Kodu Nedir? Kalibrasyon Ayarları Nasıl Yapılır?

Samsung batarya resetleme kodu nedir konusunda araştırma yaptığınızda resetleme kodu konusu size karmaşık gelebilir. Bu kod cihazı resetleme esnasında istenir. Genelde Android cihazlarda geçerli olan bu kodu bilen kullanıcılar istedikleri zaman bu kodu girerek cihazlarında sıfırlama işlemini gerçekleştirebilir.

Sıfırlama kodu;

  • Android cihazlarda ve IOS cihazlarda birbirinden farklıdır.
  • Cihazınızın işletim sistemi hakkında bilgi sahibi olduktan sonra hangi kodu kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.
  • Samsung cep telefonu kullanıcılarının batarya resetleme kodu #0228#’dir. Kare, sıfır, iki, iki, sekiz, kare tuşlaması ile kodu kolayca sıfırlama ekranına girebilirsiniz.
  • Kod girme işlemini tamamladıktan sonra işleme devam ettiğiniz taktirde Samsung batarya sıfırlama işlemi başlayacaktır.

Samsung batarya resetleme kodu kalıcıdır. Yani bütün Samsung marka cep telefonu modellerinde bu kod kullanılabilir. Eski ya da yeni model cep telefonunuzda batarya resetleme işlemine ihtiyacınız olduğunda bu kodu kullanabilirsiniz.

Samsung Batarya Resetleme İşlemi Neden Yapılır?

Samsung batarya resetleme kodu ile cihazın batarya sıfırlama işlemi saniyeler içinde yapılır. Ancak bu işlemin neden yapıldığı da önemlidir ve araştırılır. Temelde Samsung batarya resetleme işlemi cihazların hızlanmasını sağlamak için yapılır. Zamanla kullanıma bağlı olarak ağırlaşan cihazlarda batarya sıfırlama işlemi yaparak cihaz bir nebze hızlandırılabilir. Samsung batarya resetleme kodu hakkında bilgi sahibi olduktan sonra cihaz sıfırlama işlemini başarı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Samsung batarya resetleme kodu bazı durumlarda da donan cihazlarda gerekli olur. Kullanım esnasında cihaz aniden donduğunda yapılabilecek en mantıklı adım bataryayı sıfırlamaktır. Samsung batarya resetleme kodu ile batarya sıfırlandıktan sonra cihaz tekrar sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edebilir.

Samsung Batarya Resetleme Kodu Hangi Cihazlarda Kullanılabilir?

Samsung batarya resetleme kodu genel bir koddur. Sadece cep telefonu kullanıcılarının araştırdıkları bu konu asında bütün Samsung marka ürün kullanıcılarını yakından ilgilendirir. Yani sadece cep telefonunda değil, Samsung marka olan bütün tablet ve diğer cihazlarınızda da batarya sıfırlama kodunu kullanarak batarya sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Samsung Cep Telefonlarında Kalibrasyon Ayarları

Samsung batarya resetleme kodu ve kalibrasyon ayarları gibi konular bütün Samsung marka cep telefonu kullanıcılarını ilgilendirir. Samsung akıllı cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar ve tabletlerde yapılabilecek kalibrasyon ayarları cihazlarda iyileşme sağlar.

Samsung cep telefonunda kalibrasyon ayarı yapabilmeniz için cihazınızın modelini bilmeniz gerekir. Bu sayede en doğru işlemi yapabilmeniz söz konusu olur.  Cep telefonlarında yapabileceğiniz en önemli işlemlerden birisi kalibrasyon yapmaktır. Cihazınızın performansının düştüğünü fark ettiğinizde gerekli kalibre işlemini yaparak cihazın daha sağlıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Samsung Cep Telefonlarında Kalibrasyon Ayarları Nasıl Yapılır?

Samsung cep telefonlarında kalibrasyon ayarlarını yapmak oldukça kolaydır. Cihazda herhangi bir ek işlem yapmadan direk olarak kalibrasyon ayarı yapmaya başlayabilirsiniz. Samsung marka cep telefonu modellerinde kalibrasyon ayarlarını yapabilmek için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Cihazınızı kullanın ve şarjını sonuna kadar bitirin. Bu adımda cihazın kendiliğinden kapanmasını bekleyin.
  • Kapanan cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin. Bu durumda cihaz bir kez açılacaktır. Açıldıktan sonra cihazın tekrar kapanmasını bekleyin.
  • Cihazınızı tekrar açmayı deneyin. Açılmadığını anladığınızda cihazınızı şarja takın.
  • Cihazınız %100 şarj olana kadar hiç şarjdan çekmeyin.
  • Cihaz %100 oranında şarj odluktan sonra şarjdan çekerek yeniden başlatın.

Cep telefonu kalibrasyon ayarları dendiğinde cihazın şarj performansının yükseltilmesi anlamını çıkartabilirsiniz. Bu işlem genelde batarya problemi olan cep telefonlarında gerekli olur. Bataryanızın eğer normalden daha çabuk bittiğini fark ediyorsanız bu durumda kalibrasyon ayarının gerekli olduğunu anlayabilirsiniz. Bataryayı iyileştirmek için yapacağınız bu işlem cihazın batarya performansının daha yüksek ve iyi olmasını sağlayacaktır.

Samsung Batarya Kalibrasyonu Yapmak Zararlı Mı?

Samsung batarya kalibrasyon ayarlarını gerek olduğu durumlarda her zaman yapabilirsiniz. Belirli bir süre olmadan cihaz kullanıldığı sürece kalibrasyon ayarları yapılmaya devam edilebilir. Kalibrasyon adımlarını başarı ile uyguladıktan sonra cihazınızı daha sağlıklı batarya ömrü ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Samsung batarya kalibrasyonu yapmanın cihazlarda bilinen herhangi bir zararı yoktur. Cihazın şarjını %0 seviyesinde boşalttıktan sonra %100 seviyesine gelene kadar şarj ederseniz kalibrasyon işlemi başarısız olur. Ancak şarj bitmeden yapacağınız kalibre işlemi başarılı olmayacaktır. Aynı şekilde boş bataryayı taktığınızda %100 olmadan şarj aletinden çıkartırsanız yine kalibre ayarlarının gerektiği gibi olmasına engel olursunuz.

Diğer yazımızda Samsung şebeke sorunu hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışmıştık. İlgili bağlantıya tıklayarak konuyu inceleyebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın