Mobil

Samsung B310e Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür?

Samsung B310e şebeke sorunu markanın her modelinde olduğu gibi bu modelinde de görülebilir. Samsung B310s şebeke çekmiyor sorunu ile karşılaşıyorsanız bu durum birden fazla nedenden kaynaklanıyor olabilir. Telefonlarda karşılaşılan şebeke hataları genelde basit çözümlü sorunlar arasında yer alır. Birçok durumda kendiniz bu sorunu giderebilirsiniz. Ancak basit yöntemler ile sorunun giderilmediğini anladığınızda cihazınıza zarar vermemeniz için bir cep telefonu servis hizmeti almanız önerilir.

Akıllı cep telefonu üreticisi olan Samsung her koşulda en iyi özelliklere sahip ürün modellerini kullanıcılarına sunar. Her daim yenilikçi tasarım ve modelleri sayesinde kullanıcılarından tam not alan marka, üstün özellikleri ile de göz doldurur. Samsung marka cep telefonunda şebeke sorununun yaşanmaması iççin kullanılan ürünün aynı ülke kodu ile eşleştirilmiş olması gerekir. Aksi taktirde cihazda şebeke problemi yaşamanız son derece doğaldır. Şebeke sorunlarının tam olarak neden kaynaklandığını öğrendikten sonra daha kolay bir şekilde bu sorunun çözümüne ilerleyebilirsiniz.

Samsung B310e Cep Telefonunda Şebeke Yok Ne Demek?

Samsung B310e şebeke sorunu meydana geldiğinde telefonunuz ile iletişim kuramayacağınız anlamı ortaya çıkar. Sinyal gücü olmayan yerlerde cihazınız ile arama yapamaz, mesaj atamaz ve internet sağlayıcınıza bağlanamazsınız. Anlık olarak yapacağınız aramalar kısıtlanacaktır. Mesaj gönderimleriniz ise birçok durumda alıcıya ulaşmadan geri dönecektir. Samsung B310s şebeke sorunu çözüme kavuşturulduktan sonra cep telefonunuz ile sınırsız iletişime devam edebilirsiniz.

Samsung B310e şebeke sorunu genelde geçici süre ile yaşanan bir sorundur. Birçok durumda herhangi bir müdahalede bulunmadan şebekeniz tekrar aktif olur. Ancak eğer şebekeniz kalıcı olarak kesildi ise ve uzun süre boyunca gelmediğini fark ettiyseniz bu durumda bir takım onarım müdahalelerinde bulunmanız gerecektir. Samsung B310e şebeke sorunu nasıl giderilir konusunda gerekli desteği aldıktan sonra şebekenizin tekrar aktif hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Samsung B310e Şebeke Sorunu Neden Olur?

Samsung B310e şebeke sorunu neden olur sorusuna birçok farklı şekilde yanıt verilebilir. Samsung ve diğer cep telefonlarında yaşanan başlıca şebeke sorunu nedenleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Bulunduğunuz konum itibari ile bölgede genel bir sorun olabilir. Bu durumda cihazda şebeke sorunu meydana gelecektir.
 • Metro gibi kapalı ya da yer altı alanlarına girdiğinizde bu alanlarda yeterli ağ olmadığından cihazınızın şebekesi çekmeyecektir.
 • Miting alanı ya da konser gibi kalabalık ortamlarda alanda mevcut olan baz istasyonu yetersiz kalırsa bu durumda cihazınızın şebekesi çekmeyecektir.
 • Cihazda IMEİ kaynaklı herhangi bir sorun varsa bu durumda yine şebeke çekmeyecektir.

Samsung B310e şebeke sorunu neden olur sorusuna yanıt bulduktan sonra öneriler hakkında bilgi sahibi olarak cihazın sağlıklı bir şebekeye sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Samsung B310e Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür?

Samsung B310e şebeke sorunu nasıl çözülür sorununa yanıt olarak aşağıdaki çözüm önerilerini gözden geçirebilirsiniz;

 • Cihazınızda sim kartınızın takılı olduğundan emin olun. Sim kartı çıkartıp yeniden takmayı deneyebilirsiniz.
 • Cihazınızın uçak modu aktif olabilir. Uçak modunun kapalı olduğundan emin olun. Cihazı kapatıp yeniden açmayı deneyin.
 • Bağlı olduğunuz ağ operatörünü kullanan diğer kullanıcılardan bilgi almaya çalışın. Ağ operatöründen kaynaklı genel bir sorun olabilir.
 • *#06# tuşlaması yaparak cihazınızın IMEi kodunu öğrenin ve yeniden girin. Cihazın IMEİ numarası kopyalanmış olabilir.
 • Cihazın var olan mobil şebeke ayarlarını değiştirmeyi deneyin.
 • Bütün aşamaları denedikten sonra hala şebeke gelmediyse cihazınıza format atmayı deneyin.
 • Verilen çözüm önerilerine rağmen şebeke gelmiyorsa cihazı teknik servise gösterin.

Samsung B310e Şebeke Nasıl Güçlendirilir?

Samsung B310e şebeke sorunu ile karşılaştığınızda bu sorunu çözüm önerilerini uygulayarak çözebilirsiniz. Genelde cihazlarda oluşan bu sorun kolay bir şekilde giderilebilir. Şebeke her cep telefonunda telefonun iletişim kurması için gerekli olan bir ağdır ve bazı noktalarda çekmeyebilir. Şebekeniz çekmiyorsa bu durumda bu sorunun nedenleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bütün çözüm önerilerine ek olarak var olan şebekenizi daha fazla güçlendirmeniz de mümkündür. Bu sayede daha fazla kapsama alanında daha rahat bir iletişim ağına sahip olabilirsiniz.

Samsung marka B310e cep telefonu modelinin şebeke gücünü öğrenmek için servis sağlayıcınız ile iletişime geçebilirsiniz. Kullandığınız mobil hat sağlayıcılar gerekli olduğu durumda size gerekli işlemi uygulayacaktır. Bu sayede şebekeniz ile daha etkin bir kullanım gücüne sahip olabilirsiniz.

Samsung Batarya Resetleme Kodu Nedir? Kalibrasyon Ayarları Nasıl Yapılır? Başlıklı makalemizin de dikkatinizi çekebileceğini düşündük.

4.7/5 - (3 votes)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu