İnternet

Chrome Kapanıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Chrome kapanıyor diye başlayan serzenişleri sizler de duymuşsunuzdur. Bu serzenişler modern çağın sorunlarından biridir. Bilgisayarlar ve telefonlar uzun yıllardır hayatımızın bir parçasıdır. Özellikle internetin hayatımıza girmesi ile telefonlar vazgeçilmezimiz olmaya başlamıştır. Vazgeçilmezimiz olan telefonlar ve internet birçok sorunla karşılaşmamıza neden olmuştur. Karşılaştığımız bu sorunları çözmek için çeşitli yollar aramaktayız.

Chrome kendinden kapanıyor

Google Chrome ilk olarak 27 Haziran 2012 tarihinde piyasaya sunulmuştur. Piyasaya sunulduğundan itibaren en çok tercih edilen tarayıcılar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Google Chrome birçok kullanıcı tarafından tercih edilen bir tarayıcıdır. Google Chrome birçok tarayıcının içinde yakaladığı popülerlik ile ilk sıralarda yer almaktadır. Bunun nedeni tarayıcının basit bir arayüze sahip olmasıdır. Ayrıca Google Chrome pratik bir tarayıcıdır be büyüğünden küçüğüne herkesin kolaylıkla kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır. Google Chrome’un çok fazla kullanılması kullanıcıların çok fazla hata ile karşılaşmasını da tetiklemektedir.

Pin

Popüler tarayıcılar arasında yer alan Google Chrome çok fazla hatayı da bünyesinde bulundurmaktadır. Google Chrome’da yaşanan hataların başında tarayıcının kendiliğinden kapanması veya tarayıcınız size sayfadan atması gelmektedir. Bu sorunların temelinde yatan bazı nedenler vardır. Örneğin Google Chrome’un kendi kendine kapanmasını nedenlerinden biri tarayıcınıza yüklediğiniz bir eklenti olabilir. Google Chrome’un sizi sayfadan atmasının nedeni olarak ise tarayıcının yazılımında meydana gelen bir hata örnek gösterilebilir.

Google Chrome Kendiliğinden Kapanıyor

Chrome kendiliğinden kapanıyor diye şikayetçi iseniz öncelikle bu sorunun neden meydana geldiğini araştırıp, öğrenmeniz gerekmektedir. Chrome bilgisayarlarda ve telefonlarda kullanılabilir bir tarayıcıdır. Bu nedenle kendiliğinden kapanmasının çözümü telefonlar için ayrı bilgisayarlar için ayrı şekillerde yapılmaktadır.

Google Chrome’un çok fazla kullanıcısı bulunmaktadır. Bu nedenle Chrome birden kapanıyor diye şikâyet edenlerin sayısı oldukça fazladır. Google Chrome’un kendiliğinden kapanmasının nedenleri bazen çok basit nedenler iken bazen de yazılımdan kaynaklanan nedenlerdir. Bu nedenler şu şekilde sıralanabilir:

 • Google Chrome tarayıcısının güncellenmemiş olması
 • Google Chrome’a bulaşan zararlı virüsler
 • Chrome kullanılarak girilen sitelerde yeterli güvenlik önlemlerinin alınmaması ile tarayıcının zarar görmesi
 • Ziyaret edilen sayfaların dosya indirmeye çalışması da Chrome’un kapanmasının nedenlerinden biridir.

Google Chrome Kapanıyor Sorununun Çözüm Yolları

Chrome kapanıyor sorunu ile herkes gibi siz de karşılaşabilirsiniz. Google Chrome birkaç nedenden dolayı kendi kendilerine kapanabilir veya Google Chrome araştırma yaptığınız siteden sizi bir anda atabilir. Böyle sorunlar ile karşılaşmak sinir bozucu olsa da bu sorunların bazı basit çözümleri vardır. Öncelikle sorunun ne olduğunu belirlemeniz gerekmektedir. Ardından çözüm yolunu bulmak için araştırmaya koyulabilirsiniz. Telefon ve bilgisayar için farklı çözüm yolları vardır. Bunları iyice araştırıp uygulamanız da fayda vardır. Zira telefon için öneriler bir çözüm yolu bilgisayarınızda işe yaramayacaktır.

Pin

Chrome birden kapanıyor ise yapmanız gereken ilk şey Chrome uygulamasını kaldırmak olmalıdır. Chrome uygulamasını cihazınızdan kaldırmak için denetim masası sekmesini bulup tıklayın. Açılan sayfada program ekle kaldır yazan yere tıklayın. Ardından Google Chrome adını bulun ve kaldır butonuna tıklayın. Bu adımları takip ettiğinizde Google Chrome cihazınızdan kaldırılacaktır. Google Chrome uygulamasını cihazınızdan kaldırdıktan sonra uygulamaların yer aldığı mağazaya giderek Google Chrome’u tekrardan cihazınıza yüklemeniz gerekmektedir.

Bilgisayarınızda yapabileceğiniz bir diğer çözüm ise Google Chrome simgesine sağ tıklayarak özellikler yazan seçeneği seçmenizdir. Özellikler sayfası açıldıktan sonra kısa yol kısmına tıklayıp dosya konumunu aç demeniz gerekmektedir. Dosya konumunu aç dediğinizde Chrome’un bilgilerinin yer aldığı bir klasöre ulaşacaksınız. Klasörde debug isimli bir dosya sizi karşılayacaktır. Bu dosyayı sildiğinizde Google Chrome’un kendiliğinden kapanma sorunu ortadan kalkacaktır.

Uygulamanın Güncel Olduğundan Emin Olun

Chrome kapanıyor sorunu çözümü Google Chrome kullanıcıları tarafından çokça aratılmaktadır. Chrome uygulaması sürekli kapanarak hem telefonunuzda hem de bilgisayarınızda uygulamadan almak istediğiniz verimi minimuma indirecektir. Bu nedenle sorunlara bir an önce çözüm bulup, uygulamayı en verimli halinde kullanmaya başlamanızda fayda vardır. Chrome kapanıyor diye şikâyet ediyor iseniz belki de telefonunuzda yer alan uygulama güncel değildir. Güncel olduğundan emin olmalısınız. Bunun için şunları yapabilirsiniz:

 • Telefonunuzda yer alan uygulama mağazasına tıklayın
 • Uygulama mağazasında yer alan arama çubuğuna Google Chrome yazın
 • Çıkan sonuçlar içinden Google chrome’u seçin
 • Eğer telefonunuzdaki uygulama güncel değilse uygulamanın altında güncelle yazısı belirecektir
 • Güncelle yazısına tıklayarak uygulamayı güncelleyebilirsiniz
 • Chrome’u güncelleyerek tarayıcının son sürümünü telefonunuza yüklemiş olacaksınız. Uygulamayı güncelledikten sonra Google chrome’un kendiliğinden kapanma sorunu çoğu kullanıcı için çözüme kavuşmuştur.

Chrome’un yaratıcılarının bu sorunlara yönelik yaptığı açıklamaları da takip etmeniz de fayda vardır. Ancak tarayıcının birden kapanıp açılmasıyla ilgili net bir bilgi bulunmamaktadır. Bilinen tek şey Chrome’un yaratıcıları tarafından yapıştırılan açıklamada direkt kapanma veya sayfadan atma sorununa yönelik bir güncellemenin getirilmediği bilgisi olmuştur. Bu kapanma veya atma sorununun yazılımsal bir sorun olmadığını ifade etmektedir. Telefonunuzda yaşanan kapanma sorunlarının temel nedeni uygulamanın güncel olmamasıdır.

Google Chrome birden kapanıyor ve size tarayıcıdan atıyorsa yapacağınız bir diğer çözüm ise şöyle açıklanabilir:

 • Tarayıcınızı açın
 • Tarayıcınızın sağ üst köşesinde yer alan üç noktaya tıklayın
 • Açılan sekmede ayarlar yazan seçeneğe tıklayın
 • Ayarlar sekmesinde gelişmiş yazan seçeneği bulun
 • Gelişmiş ayarlar sekmesi içerinde yer alan sıfırla ve temizle butonuna tıklayın
 • Butona Tıkladıktan sonra öncelikle tarayıcınızı temizleyin
 • Ardından temizleme işlemini bilgisayarınız ile devam edin
 • Temizleme İşlemi bittikten sonra chrome’un kapanması veya size atması sorunu ortadan kalkacaktır.
İçeriği oyla post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu