İnternet

Instagram Girdiğin Kullanıcı Adı Bir Hesaba Değil Hatası Nasıl Çözülür?

Instagram‘da yaşanan kullanıcı adı hatası ve çözüm yollarını sizinle paylaşacağız. Hesabınızla ilgili bir sorun yaşadığınızda, giriş yaparken “Girdiğin kullanıcı adı bir hesaba ait değil. Lütfen kullanıcı adını kontrol et ve tekrar dene.” hatası ile karşılaşabilirsiniz. Genellikle geçici olarak dondurulan hesaplarda bu tür hatalar sıkça meydana gelmektedir.

Kullanıcı Adı Hatası ve Kontrol Adımları

Hesabınıza giriş yaparken ilgili hatayı alıyorsanız öncelikle hesap kullanıcı adınızı doğru girdiğinizden emin olun. Kullanıcı adı, e-posta, telefon tanımlı ise bu hesapları kullanıcı adınıza yazarak giriş yapmayı deneyin.

Kullanıcı adınızın doğruluğunu test etmek veya kullanıcı adınızı öğrenmek için, Facebook hesabı ile giriş yapmayı veya şifre sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

Güncel Hata İle İlgili Kullanıcı Önerisi

Bir kullanıcımızın önerisini deneyebilirsiniz: “Hücresel veri kullanarak giriş yapın, sadece Wi-Fi’de hata veriyor arkadaşlar. Mobil veriden hata vermeyecektir, saygılar.

Pin

Kullanıcı Adı Tespit Etme ve Şifre Yenileme

  1. Giriş sayfasında Şifre‘nin yanındaki Unuttun mu? bağlantısına dokunun.
  2. Kullanıcı Adı veya E-posta‘ya dokunun.
  3. Kullanıcı adınızı burada görmezseniz, e-posta adresinizi girin ve Ara‘ya dokunun.
  4. Şifre Yenileme E-postası Gönder‘e dokunun. Size giriş kısmında kullanıcı adınızı içeren bir e-posta göndereceğiz. Ayrıca şifrenizi de yenilemeniz gerekecek.

Tüm işlemleri yapmanıza rağmen hata almaya devam ediyorsanız support@instagram.com adresine e-posta atmanız gerekiyor. Dondurulan hesaplarda, hesabınızı aktif edemediğiniz durumlarda e-posta atmanız gerekmektedir.

Instagram Kullanıcı Bulunamadı Hatası Nasıl Çözülür?

Kendi kişisel hesabınız için yaşadığınız Instagram kullanıcı bulunamadı hatasını çözmek için bazı prosedürleri devreye sokacağız. Bu prosedüre ise bu link üzerinden ulaşabiliyoruz.

Linke tıkladığınızda karşınıza “Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor?” seçeneğine “Evet” veya “Hayır” yanıtını verip, asıl önemli olan kısma geçelim. Biz burada “Hayır” seçeneği ile devam ediyoruz:

Instagram Kullanıcı Bulunamadı Hatası Çözüm Adımları

Adım 1: “Nüfus Cüzdanınızda Yazan Adınız Soyadınız”: Bu bölümü tamamen eksiksiz olarak doldurun.

Adım 2: “Instagram Kullanıcı Adınız”: En önemli alan burası! Genel olarak kullanıcılar, kullanıcı adlarını tam olarak hatırlayamadığı için bu alan biraz sekteye uğramaktadır. Instagram kullanıcı adınızı doğru olarak hatırladığınızdan tam olarak emin olmadan bu alanı doldurmayın. Peki şimdi diyeceksiniz Instagram kullanıcı adımı tam olarak nasıl öğrenirim?

Bu konuda Instagram hesabınıza kayıtlı e-posta adresini devreye sokabilirsiniz. İlk Instagram üyeliğinizde hesabınızla ilgili bazı bilgiler veya bildirimler, Instagram’a kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresine iletilmektedir. Bu e-postalarda kısa bir arama yaparak kolayca ulaşabilir ve yukarıda belirttiğimiz formdaki alana tam emin olarak girişini sağlayabilirsiniz.

Adım 3: “E-posta adresiniz”: Bu alanda en çok hataya düşülen kısım! Genelde kullanıcılar “Instagram hesabınızda kayıtlı e-posta adresi” ibaresine çok dikkat etmezler. Bundan dolayı yanlış e-posta adresi belirtmeleri, Instagram yetkilileri tarafından olumsuz veya doğrulanmayan form olarak değerlendirilebilir. Bu sebepten bu alan “Instagram hesabınızı oluşturduğunuz veya hesabınıza tanımlı” e-posta adresi olması gerekmektedir.

Adım 4: “Hangi ülkeden yazıyorsunuz?”: Son belirtilmesi gereken alanda burası. Yaşadığınız ülkeyi belirtip, “Gönder” butonu ile buradaki işlemleri tamamlayabilirsiniz.

İşlemler bitti mi? Hayır tabii ki de. Instagram destek ekibi bu formda belirttiğiniz bilgileri değerlendirip, belirtilen e-posta adresine sizin olduğunuzu tam olarak doğrulayacak bazı prosedürleri daha devreye sokacaktır. Bunları da sağladıktan sonra Instagram kullanıcı bulunamadı hatası ile karşılaşmadan tekrar hesabınıza erişim sağlayabileceksiniz.

Instagram Kullanıcı Bulunamadı Hatası İle Karşılaşmanın Sebepleri

Instagram kullanıcı bulunamadı hatasına sebep olarak ilk durum; “@” sembolününün kullanılmasıdır. Instagram, kullanıcı giriş ekranında “@” sembolüyle başlayan kullanıcı adlarını kabul etmemektedir. Kullanıcı adınızda kullandığınız karakterleri, doğru kullandığınızdan emin olun.

Diğer olası durum ise çalınan Instagram hesapları. Eğer hesabınız ile sorunsuz olarak giriş yapabiliyorken bir anda böyle bir sorun karşınıza çıktıysa ve hesabınıza hiçbir şekilde erişemiyorsanız, mutlaka bunu Instagram’a bildirmek gerekir:

  1. Mobil uygulama üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapmaya çalışın.
  2. Giriş ekranı üzerinden Android’de: “Giriş Yapmayla İlgili Yardım Al”, iOS’ta: “Şifreni mi Unuttun?” seçeneklerine tıklayın.
  3. Ardından Android’de: “Hesap Giriş Bilgileri” sorasında ise “Giriş Bilgilerimi Kullanamıyorum” seçeneğine dokunarak gerekli talimatları uygulayın. iOS’ta da benzer adımları uygulayarak işlemi sağlayın.
  4. Yukarıdaki işlemler sonucunda hesabınıza tekrar erişim için Instagram tarafından yönlendirileceksiniz.

İçeriği oyla post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu