İnternet

Instagram Beğendiğim Gönderileri Görme ✅

Instagram beğendiğim gönderileri görme işlemi iki farklı yöntemle yapılabilmektedir. Yazımızda her 2 yöntemden de detaylı şekilde bahsedeceğiz. Birçok kullanıcı bu özelliğin farkında değil veya nasıl kullanılacağı hakkında bilgi sahibi değil.

Instagram, kullanıcıları için sunduğu çeşitli özellikleri sayesinde oldukça popüler platformlardan birisi. Instagram geliştiricileri, kullanılabilirliği arttırmak amacıyla çeşitli özellikler ekleyerek kullanıcılarını memnun etmektedir. Bu özelliklerden birisi de uzun zamandır hayatımızda olan beğenme özelliğidir.

Instagram kullanıcıları platformda karşılarına çıkan ve hoşlarına giden her gönderiyi beğenebiliyorlar. Böylece kullanıcılar aslında hoşlarına giden herhangi bir gönderiyi kayıt altına almış oluyor. Instagram, kullanıcıların beğenmiş olduğu gönderilere tekrar bakabilmek isteyeceklerini düşünerek bu imkanı sağlamakta. Herhangi bir gönderiyi beğendiğiniz durumda buna tekrar erişerek bakabilirsiniz.

Instagram Beğenilen Gönderileri Görme (1. Yöntem)

Beğenilen gönderileri görme işlemi için ilk yöntemimizden bahsedelim:

 • İlk olarak Instagram hesabınıza giriş yapmalısınız. Bunun için hem mobil uygulamayı hem de web sitesini kullanabilirsiniz. Giriş için gereken e-posta, kullanıcı adı veya telefon numarasıyla beraber hesabınıza ait şifreyi kullanmanız gerekecektir.
  Instagram Beğenilen Gönderileri GörmePin
 • Hesabınıza giriş yapma adımını tamamladıktan sonra Instagram anasayfası yani akış sayfasıyla karşılaşacaksınız. Bu sayfanın hemen sağ alt kısmında yer alan profil resminizi içeren ikona dokunun veya tıklayın. Instagram profiliniz açılmış olacak.
 • Instagram profiliniz açıldıktan sonra sağ üst köşede yer alan ızgara simgesine dokunun veya tıklayın. Bu simgeye dokunduktan sonra karşınıza çeşitli ayarları içeren bir menü çıkacaktır. Bu menüde yer alan “Hareketlerin” bağlantısını bularak giriş yapın.
 • Hareketlerin sayfası, kullanıcıların platform içerisindeki çeşitli aktivitelerini göstermektedir. Bu aktiviteler ekranda geçirilen süreden arşivlenmiş olan gönderilere kadar birçok işlem hakkında bilgi vermektedir. Instagram beğendiğim gönderileri görme için “Etkileşimler” seçeneğine dokunun.
 • Etkileşimler sayfası açıldıktan sonra “Yorumlar, Beğenmeler, Story Yanıtmala, Değerlendirme” gibi etkileşimlerinizi inceleyebilirsiniz. Bizim için bu aşamada beğenmeler önemli olduğu için menüdeki “Beğenmeler” kısmına dokunarak, giriş yapıyoruz.
 • Beğenmelere dokunduktan sonra karşınıza beğendiğiniz tüm gönderiler tıpkı profil sayfanız gibi düzenli bir şekilde gelecektir. Buradan beğenmiş olduğunuz tüm gönderilere ulaşabilirsiniz.
YouTube video
Instagram Beğendiğim Gönderileri Görme

Instagram Beğenilen Gönderileri Görme (2. Yöntem)

Instagram beğendiğim gönderileri görme işlemindeki bir diğer yöntemimiz ise şu şekildedir:

 • Instagram’da beğenmiş olduğunuz gönderileri görebilmek için hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekiyor. Bunun için Instagram’ın mobil uygulamasını açarak, hesabınıza giriş yapın.
 • Hesabınıza girdikten hemen sonra karşınıza akış sayfası çıkacaktır. Bu sayfada takip etmiş olduğunuz kişilerin ve sayfaların gönderileri karşınıza çıkacaktır. Beğendiğiniz gönderilere ulaşabilmek içinse sağ altta yer alan profil resminizi içeren simgeye dokunun.
 • Profil sayfanıza erişim sağladıktan sonra sağ üstte yer alan ızgara simgesine dokunun. Karşınıza çıkacak olan menüde en üstte yer alan “Ayarlar” seçeneğine dokunun.
 • Açılan ekranda çeşitli ayarlar karşınıza çıkacaktır. Bunların hemen üstünde bulunan “Ara” bölümüne dokunarak, “Beğenmeleri Yönet” yazmanız gerekmektedir. Arama kısmına beğenmeleri yönet yazdıktan sonra arama çubuğu bize bu seçeneği getirecektir. Altta beğenmeleri yönet seçeneğini gelince dokunarak giriş yapın.
 • Burada 1. Yöntemdeki gibi karşınıza beğendiğiniz gönderiler gelecektir. Buradan istediğiniz gibi sıralama veya filtreleme yaparak beğendiğiniz gönderileri inceleyebilirsiniz. İkinci yöntemde bu şekilde kullanılmaktadır.

Instagram beğendiğim gönderileri görme işlemi için 2 farklı yöntemden bahsettik. Hangisini tercih edeceğiniz size kalmış. Herhangi bir yöntemi kullanarak beğendiğiniz gönderileri görebilirsiniz.

Instagram Beğendiğin Gönderiler Kalktı mı?

Instagram beğendiğin gönderiler bölümü kalkmadı, eskiden daha kolay ulaşılabilirken şimdi bu bölüme ulaşmak için birkaç adımı tamamlamanız gerekiyor. Sitemiz üzerinde nasıl yapılacağına dair, videolu ve resimli şekilde bilgiler verdik.

5/5 - (2 votes)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu