Diğer

Fotoğrafın Üstüne Fotoğraf Ekleme Nasıl Yapılır?

Fotoğrafın üstüne fotoğraf ekleme yapmak isteyen kullanıcılar, cihazlarına indirebilecekleri bazı uygulamalar ya da cihazın özelliklerinden yardım alabilir. Fotoğraf üzerine yeni bir fotoğraf eklemek kolay bir işlem olmasa da bilgisayara gerek kalmadan telefonunuz üzerinden kısa sürede ekleme işlemi yapabilirsiniz.

Fotoğrafın Üstüne Fotoğraf Ekleme Yöntemleri

İki farklı fotoğrafı birleştirmek, arka planı değiştirmek ya da yeni bir kolaj yapmak için talep edilen üst üste fotoğraf ekleme için birkaç farklı yöntem tercih edilebilir. Akıllı telefon kullanıcıları, cihazlarına indirebilecekleri fotoğraf düzenleyici uygulamaları kullanabilir. Fotoğraf düzenlemek için geliştirilen uygulamalar, kullanıcılar için birçok farklı özellik sunar.

Pin

Uygulamaların gelişmiş özelliklerinden faydalanılarak fotoğrafları profesyonel bir şekilde birleştirmek mümkün olabilir. Ücretsiz veya ücretli bir şekilde tercih edilebilecek uygulamalar sayesinde istediğiniz eklemeleri kısa süreler içinde yapabilirsiniz. Uygulamaların bazılarında otomatik işlemler bulunurken, bazılarında daha hassas çalışmalar yapılabilir.

YouCam Perfect

Fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında oldukça başarılı bir şekilde öne çıkan YouCam Perfect, fotoğrafın üstüne fotoğraf ekleme imkanı sunar.  Güzellik temaları gibi farklı özelliklere sahip uygulama sayesinde bütün fotoğraflarınız için düzenlemelerde bulunabilirsiniz. Android ve IOS işletim sistemine sahip cihazlarda bu uygulamayı kullanmak mümkündür.

Uygulamayı indirdikten sonra birçok farklı özellikle karşılaşabilirsiniz. Fotoğrafın üzerine fotoğraf eklemek isteyen kullanıcılar için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir;

  1. Uygulama açılır,
  2. Ana ekrandan Fotoğraf Düzenleme seçeneği seçilir,
  3. İlk olarak altta kullanılacak fotoğraf seçilir,
  4. Ekranında alt kısmında bulunan çubuktan Fotoğraf Ekle seçeneğine tıklanır.

Ekrana aynı anda 10 farklı fotoğraf ekleme imkanı sunar. Fotoğraf eklendikten sonra üzerinde düzenlemeler yapılabilir. Boyutu, döndürmesi, opaklığı ve kenarlığı gibi farklı ayarlamalar yapılarak fotoğraflar bir araya getirilebilir.

PisCollage

IOS ve Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda kullanılabilecek bir diğer uygulama ise PisCollage olarak tercih edilebilir. Fotoğrafları birleştirme için imkan sunan uygulama aynı zamanda çizim yapma gibi imkanlar da sunar. PisCollage uygulamasından fotoğrafın üstüne fotoğraf ekleme yapmak için yapılacaklar;

  1. Uygulama indirilir,
  2. PisCollage uygulaması açılır,
  3. Izgaralar ögesi seçilir,
  4. Fotoğraflara erişimine izin verilir,
  5. Üstü üste eklenmek istenilen fotoğraflar seçilir,
  6. Seçilen fotoğrafları düzenledikten sonra Bitti seçeneğine dokunulur.

Kopyala Yapıştır Özelliği

iPhone kullanıcıları tarafından tercih edilebilecek özelliklerden biri olan kopyalama, oldukça pratik bir şekilde tercih edilebilir. IOS işletim sisteminin yakın zamanda yaptığı güncelleme sayesinde kullanıcıların, fotoğrafları üzerinden istedikleri şekilde kopyalama yapmasına imkan sunar. Fotoğraf üzerinden belirli kısımları kopyalayarak farklı fotoğraflar ile birleştirebilirsiniz.

Kopyalanan fotoğrafların üst üste getirilmesi için farklı bir uygulama veya zemin kullanılması gerekir. Kopyalanan fotoğrafı başka bir fotoğrafın üzerine yapıştırmak mümkün değildir. Fotoğrafın üstüne fotoğraf ekleme yapmak isteyenler iPhone telefona sahipse ek bir uygulamaya gerek kalmadan fotoğraflarını basit bir şekilde birleştirebilir.

İçeriği oyla post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu