İnternet

Whatsapp Sözleşmesini Kabul Edip Etmediğimi Nasıl Anlarım?

Whatsapp sözleşmesini kabul edip etmediğimi nasıl anlarım sorusunu milyonlarca Whatsapp kullanıcı merak ediyor. WhatsApp’ın yeni güncellemeleri arasında en göze çarpan özelliklerden birisinin gizlilik sözleşmesi olduğu biliniyor. Öyle ki; Whatsapp bu sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıların uygulamaya kullanamayacaklarını bile resmî açıklama ile kullanıcılarına bildirdi. Tanınan süre içerisinde kullanıcıların yayınlanan gizlilik sözleşmesini kabul etmeleri halinde uygulamayı kullanmaya devam edebilecekleri söylendi. Whatsapp sözleşmesini kabul edip etmediğimi nasıl anlarım sorusuna yanıt arıyorsanız yazının içeriğinde ihtiyacınız olacak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Whatsapp sözleşmesini kabul edip etmediğimi nasıl anlarım ve Whatsapp sözleşmesini kabul ettim mi bilmiyorum gibi konular uygulamadaki geleceğini merak edenler tarafından araştırılır. Whatsapp kullanıcılarının yoğun tepkisini çeken bu son güncellemenin ne gibi etkileri olacağı araştırılır. Kullanıcılar uygulamayı kullanıp kullanamayacaklarını merak eder.

Kullanıcıların tepkisini alan son güncellemesine şirketten de resmî açıklama gelmiş ve güncellemenin kalıcı olacağı belirtilmiştir. Yapılan değişiklikler ile son güncellemesine ilişkin Twitter resmi sayfası tüm güncelleme içeriğini kullanıcılarına sunar. Güncellemenin gizlilik ilkesi güncellemesi olduğundan dolayı kullanıcıların onay vermesi bir anlamda zorunludur.  

Whatsapp sözleşmesini neden kabul etmeliyim ve Whatsapp gizlilik sözleşmesini kabul etmezsem ne olur gibi sorulara yanıt bularak uygulamayı gelecek dönemde nasıl kullanabileceğinize ilişkin detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Whatsapp Sözleşmesinin Kabul Edilip Edilmediğini Anlama

Whatsapp sözleşmesini kabul edip etmediğimi nasıl anlarım ve Whatsapp sözleşmesi nasıl kabul edilir diyorsanız bunun yanıtı son derece basittir. Whatsapp gizlilik sözleşmesi bir güncelleme ile kullanıcılara iletilmiştir. Gizlilik sözleşmesini kabul etmeleri için 8 Nisan tarihine kadar süre verilmiş ve bu tarihe kadar kullanıcılardan gerekli onayı vermeleri istenmiştir. Ardından verilen bu süre 15 Mayıs’ta sonlandırılmaya karar verilmiştir. Bu tarihe kadar Whatsapp uygulamasına güncelleme yapan kullanıcılar uygulamayı açtıklarında otomatik olarak bu gizlilik sözleşmesi ile karşılaşır.

Gizlilik sözleşmesi nasıl onaylanır ve Whatsapp sözleşmesini kabul edip etmediğimi nasıl anlarım konusuna yanıt ararken, bu sözleşme ile hangi kişisel bilgilerinizin paylaşılmasına onay verdiğinizi de bilmeniz gerekir. Uygulama şirketinin sunduğu gizlilik sözleşmesini kabul etmek ile şirkete vereceğiniz gizli bilgileriniz şu şekildedir;

 • Konum bilgileri
 • Müşteri desteği ile diğer iletişim bilgileri
 • Ödeme verileri
 • İşlem verileri
 • Çerezler
 • Başkalarının sizden sağladığı bilgiler
 • Üçüncü taraf hizmet sağlayıcılar
 • Üçüncü taraf hizmetler
 • Kullanıcı şikayetleri
 • Whatsapp’taki işletmeler

Whatsapp gizlilik sözleşmesi ile elde edilen veriler;

 • Kurumsal iletişimler
 • Facebook şirketleri hakkındaki iletişimler
 • Yan hizmetler
 • Emniyet Bütünlük ve Güvenlik

Gibi farklı sistemler aracılığı ile kullanılır. Gizlilik sözleşmesine ilişkin Twitter üzerinden paylaşım yapan şirket bu konu hakkında da kullanıcılarını bilgilendirir. Whatsapp gizlilik sözleşmesini görüntülemek ve onaylamak için yapacağınız güncellemede sadece sözleşme yeniliği yer almaz. Bununla birlikte bu güncelleme ile;

 • Bağlantılar
 • Hesap Bilgileri
 • Mesajlar
 • Durum Bilgisi
 • İşlem ve Ödeme Bilgileri

Gibi özelliklere de güncelleme getirilmiştir.

Whatsapp sözleşmesi kabul etme işlemini kullanıcıların güncelleme sonrasında yapması gerekir. Yani güncelleme ile uygulamayı açtığınızda direk olarak karşınıza gizlilik sözleşmesi gelir. Bu adımda ekrana gelen sözleşmenin sadece gizlilik ile alakalı olduğundan emin olunması gerekiyor. Bunun için onay vermeden önce güncelleme içeriklerini gözden geçirebilirsiniz. Sonra sözleşmenin içerisindeki maddelere göz atarak gerekli onayı verebilirsiniz. Burada sizden ya kabul etmeniz ya da reddetmeniz istenir. Eğer günümüzde hala Whatsapp uygulamasına aktif olarak ulaşabiliyorsanız bu durumda sözleşmeyi kabul ettiğiniz sonucuna ulaşabilirsiniz. Uygulamayı kullanamıyorsanız bu durumda sözleşmeyi reddettiğiniz sonucu ortaya çıkar.

Whatsapp Sözleşmesi Nasıl Kabul Edilir?

whatsapp sözleşmesi nereden onaylanır sorusuna yanıt  bulmak ve Whatsapp uygulamasının yeni güncellemesinde sunulan güncellemeyi kabul etmek için şu adımları takip edebilirsiniz;

 • Kullandığınız mobil cihazlardan uygulama mağazasına giriş yapın. (Android cihazlar için Play Store, Iphone kullanıcıları için App Store)
 • Uygulama güncelleme alanına ilerleyin.
 • Whatsapp uygulaması için gelen güncellemeyi kabul edin.
 • Güncelleme sonrası Whatsapp uygulamasını açın.
 • Ekrana otomatik olarak gizlilik sözleşmesi gelecektir. Sözleşmenin detaylarını gözden geçirin ve sayfanın en altına inin.
 • Kabul etme ya da reddetme seçeneklerinden herhangi birisini tercih edin.
 • Whatsapp uygulamasını güncel hali ile kullanmaya devam edin.

Whatsapp gizlilik ilkesi nasıl kabul edilir sorusuna yanıt bulduktan sonra kabul etme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Whatsapp gizlilik sözleşmesi, kişiselleştirilen bazı hizmetlerin kullanıcılara daha iyi şekilde sunulması amacı ile getirilmiştir. Kullanıcılar bu sözleşmeyi kabul ederek Whatsapp uygulamasını daha iyi ve yüksek standartlarda kullanabilir.

Whatsapp Kabul Edilen Sözleşme Nasıl İptal Edilir?

Whatsapp sözleşmesini kabul edenler sözleşmenin nasıl iptal edileceği konusunu da araştırır. Whatsapp sözleşmesini kabul edip etmediğimi nasıl anlarım konusu ile ilgili olarak bilmeniz gereken son şey, Whatsapp sözleşmesini kabul ettim seçeneğini seçtikten sonra reddetmeyeceğinizdir. Gelen güncellemenin bir güvenlik güncellemesi olduğundan emin olunması ile gerekli izinleri vermeniz talep edilir.  Uygulamayı güncelledikten sonra gelen ekrana yanıt verirseniz yanıtınız otomatik olarak sisteme kaydedilir ve sözleşme ekranı ortadan kalkar. Bu saatten sonra tekrar sözleşme detaylarına ulaşmanız ve sözleşmeye verdiğiniz onay yanıtını vermeniz mümkün değildir.

Whatsapp’ın yeni gizlilik sözleşmesi, gerekli olan yerde kullanıcıların gizli ve kişisel bilgilerini uygulama şirketi ile paylaşabilmeyi taahhüt eder. Bu sözleşmeye onay verdiğinizde kişisel bilgilerinizin paylaşılmasına onay vermiş olursunuz.

Whatsapp Gizlilik Sözleşmesi Sadece Türkiye’de Mi?

Whatsapp uygulamasının da yer aldığı META şirketi son güncellemeye dair gerekli bilgileri Twitter üzerinden paylaşım yaptı ve kullanıcılarına güncelleme içeriği hakkında bilgi verdi. Whatsapp sözleşmesi kabul edip etmediğimi nasıl anlarım konusunda kullanıcılar bu sözleşmenin hangi ülkelerdeki kullanıcıları kapsadığını da merak eder. Whatsapp gizlilik sözleşmesini tüm dünya genelindeki kullanıcılarına sunmuştur. Bu anlamda bütün ülkelerdeki kullanıcılara gizlilik sözleşmesine bir şekilde olumlu ya da olumsuz yanıt vermek zorundadır.

Whatsapp hakkında yazmış olduğumuz diğer yazıları kontrol etmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

5/5 - (2 votes)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu