İnternet

Twitter Tüm Cihazlardan Nasıl Çıkış Yapılır? ✅

Sıklıkla kullanılan sosyal medya araçları arasında bulunan Twitter’ı bazen birçok farklı cihazlardan kullanabiliriz. Tek seferlik kullandığımız cihazlarda dahil Twitter tüm cihazlardan nasıl çıkış yapılır sorusu sıklıkla araştırılmaktadır.

Güvenlik sorunlarınız varsa, Twitter hesabınızın güvenliğini sağlamak için önce cep telefonu numaranızı kaydedin.  Cep telefonu aktivasyonundan sonra, şifrenizi değiştirin ve tüm cihazlardan çıkış yapın ve bilgisayarınızdan veya başka bir cihazdan tekrar giriş yapın.

Bu sayede en basit yöntemlerle oldukça etkili bir iş çıkartabilirsiniz.  Twitter’ın aslında kolay erişim için tasarladığı birçok hizmet, üçüncü taraf uygulamalar veya kişiler tarafından suistimal edildiğinden, her zaman güvenlik sorunlarıyla karşılaşabiliyoruz.

Bir web tarayıcısında www.twitter.com adresine gidin ve hesabınıza giriş yapın.  Profil ayarlarınızı girin.  Uygulamalar ve Oturumlar sayfasına gidin ve açılır listeden tüm erişim izinlerini kaldırın.

Tüm erişim izinlerini kaldırın ve ardından şifrenizi sıfırlayın, bu Twitter hesabınızın güvenliği için çok önemlidir.  Daha önce kullandığınız bilgisayarlarda veya akıllı cihazlarda “Beni hatırla” seçeneği açıksa şifreniz oraya kaydedilecektir.  Bu nedenle parolanızı sıfırlamak, parolanızı kaydeden cihazların güvenliğinizi tehlikeye atmasını engeller.

Twitter Nedir?

Twitter popüler olarak kullanılan bir sosyal ağ sitesidir.  Kullanıcıların oluşturduğu paylaşımlara tweet adı verilir.  Çeşitli araçlarla daha etkin kullanılabilen yeni nesil bir iletişim aracıdır.  Kullanıcılar tarafından atılan tweet’ler herkes tarafından görülebileceği gibi, kullanıcılar tweet’leri yalnızca kendi takipçileri tarafından görülecek şekilde kısıtlayabilir.

Kullanıcılar diğer kullanıcıların profillerini takip edebilir.  Görüntüler, bağlantılar, videolar ve metinler paylaşılır.  Gündem analizi yapılabilir.

Twitter tüm cihazlardan nasıl çıkış yapılır sorusuna cevap için farklı yöntemleri sizler için araştırdık.

Tüm Cihazlardan Telefondan Twitter Aboneliğinden Çıkma

Bir cep telefonunda Twitter uygulamasından nasıl çıkış yapacağınızı veya bir iPhone’da Twitter’dan nasıl çıkış yapacağınızı öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin.

 • Telefonunuzu açın ve sabit ve istikrarlı bir internet bağlantısına bağlayın.
 • Cihazınızda Twitter uygulamasını açın ve sol üst köşedeki menü veya profil simgesine tıklayın.
 • Ayarlar sekmesine gidin
 • Sonra Uygulamalar ve Oturumlar’a tıklayın.
 • Diğer tüm oturumlardan çıkış yap’a tıklayın ve istemi onaylayın.

Bu adımları doğru bir şekilde uyguladığınız takdirde iPhone/Android’de Twitter oturumu nasıl kapatılır sorusunun yanıtını verebileceksiniz.

Twitter’ı Tüm Cihazlardan Devre Dışı Bırakma – WEB

PC’de Twitter oturumu nasıl kapatılır sorusunu öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin.

 • Cihazınızı açın ve sabit bir internet bağlantısına bağlayın.
 • Bir tarayıcı açın, Twitter web sitesine gidin ve kimlik bilgilerinizle oturum açın.
 • Ayarlar ve Destek sekmesinde, Ayarlar ve Gizlilik’e gidin.
 • Güvenlik ve Hesap Erişimi’ne tıklayın ve Uygulamalar ve Oturumlar’a gidin.
 • Oturumlar’a tıklayın ve Diğer Tüm Oturumları Sonlandır’a dokunun.
 • İstemi onayladıktan ve tüm bu adımları yaptıktan sonra PC’de Twitter oturumu nasıl kapatılır sorusunu yanıtlayabilirsiniz.
 • Twitter’ı Tüm Cihazlardan Devre Dışı Bırakma

https://twitter.com/settings/your_Twitter_data/devices veya Twitter’a gidin, ekranın sol tarafındaki Diğer’e tıklayın, ardından Ayarlar ve Destek > Ayarlar ve Gizlilik > Güvenlik ve Hesap Erişimi > Uygulamalar ve Oturum Açma > Kayıtlılar Cihazlar ve uygulama yolunu takip ederek şifrenizi girdikten sonra kayıtlı cihazları görebilir ve tüm cihazlardan çıkış yapabilirsiniz.

Twitter hesabınıza erişim sağlayan bir cihaz veya uygulama.  Resimlerinize erişebilir, sizin adınıza takip edebilir ve takibi bırakabilir.  Sizin adınıza mesaj gönderebilir.  Senin adına tweet atabilir.  Kısacası, yapabileceğiniz her şeyi yapabilir.  Bu yüzden dikkatli olmalıyız.

Twitter Hesabınıza Giriş Yapan Cihazlar Nasıl Kontrol Edilir?

Çoğu zaman insanlar, bazı güvenlik tehditleriyle karşı karşıya kaldıkları veya hesaplarının ele geçirildiğini düşündükleri için Twitter tüm hesaplardan nasıl çıkış yapılır bilmek isterler.  Bu, kullanıcılar hesaplarını korumak için cihazlarına giriş yaptıklarında ve şifrelerini değiştirdiklerinde gerçekleşir.

Artık Twitter’dan nasıl çıkış yapacağınızı bildiğinize göre, hesabınızın güvenliğinin ihlal edildiği yerle de ilgilenebilirsiniz.  Evet ise, aşağıdaki adımları izleyin.

 • Cihazınızı açın ve sabit ve istikrarlı bir internet bağlantısına bağlayın.
 • Sol köşedeki diğer seçeneklere gidin ve Ayarlar ve gizlilik’i tıklayın.
 • Güvenlik ve Hesap Erişimi’ne dokunun ve Uygulamalar ve Oturumlar’a tıklayın.
 • Hesap Erişim Geçmişi’ne gidin ve istendiğinde şifrenizi girin.
 • Doğru şifreyi girdikten sonra, kullanım saati ve tarihi de dahil olmak üzere, hesabınıza erişmek için kullanılan tüm cihazların geçmişine erişebilirsiniz.
İçeriği oyla post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu