İnternet

Twitter’da Videoyu Kimin İzlediği Görülür mü?

Twitter’da videoyu izleyeni görme işleminin yapılıp yapılmadığı Twitter kullanıcıları tarafından merak edilir. Twitter dünya çapında kullanılan ve oldukça popüler olan sosyal medya platformlarından birisidir. Twitter uygulaması içerisinde tweetler ve videolar paylaşılabilir. Paylaşılan bu videoların kimler tarafından izlendiğinin görüp görülemeyeceği uygulamayı kullanan kişiler tarafından merak edilen konular arasında yer alır.

Videoyu İzleyenler Görülebilir Mi?

Twitter’da videoyu izleyenin hesap tarafından görülüp görülemediği merak edilir. Twitter Android ve iOS işletim sistemine sahip tüm telefonlarda kullanılabilecek bir sosyal medya platformudur. Uzun yıllardır hayatımızda olan Twitter tüm dünyada milyarlarca kullanıcıya sahiptir. Twitter üzerinden fotoğraf ve video paylaşımı yapmak özellikle son dönemde oldukça popüler hale gelmiştir. Twitter’da video paylaşan kişiler veya başkalarının paylaştığı videoyu izleyen kişilerin aklına istatistiklerle ilgili pek çok soru takılır. Twitter’da video hekimlerin izlediği görülememektedir.

Twitter‘daki yalnızca videonun kaç kişi tarafından izlenildi ve beğenildiğine dair istatistikler yer alır. Twitter’da paylaşılmış olan videonun kaç kişi tarafından izlenebildiği net olarak görülebilse de isim isim videoyu kimlerin izlediği tespit edilemez. Twitter uygulaması içerisinde şu an videoyu kimlerin izlediğini görebilmek için bir alan bulunmasa da ilerki dönemde bu konuyla ilgili güncellemeler yapılacağı düşünülmektedir.

Pin

Videoları Kimin İzlediğini Gösteren Programlar

Twitter’da videoyu izleyeni görme için uygulama içerisinde herhangi bir seçenek yer almaz. Twitter uygulaması içerisinde video izleyenlerin görünmesine olanak sağlayan bir özellik olmadığından video izleyenlerin nasıl görülebileceği hakkında araştırma yapılır. Twitter uygulamasında yüklenen videoların kimler tarafından istediğini görebilmek için indirilebilecek programlar olup olmadığı da uygulamayı kullanan kişiler tarafından merak edilir. Videoları izlemek için programlar araştırıldığında Twitter’da videoları kimlerin izlediğini gösteren programlar bulunabilecektir. Videoların kimlerin izlediğini tespit ettiğini zaten bu programlar kulağı pek de güvenli gelmezler. Bu uygulamaların ve programların cihazları yüklendiği takdirde Twitter hesaplarının çalınmasına neden olabilecekleri düşünülür. Bu nedenle güvenilir olmayan programları telefon veya bilgisayarlara indirmek çok da doğru değildir.

Video İstatistikleri Nasıl Görünür?

Twitter’da videoyu izleyeni görme işlemi uygulamayı kullanan kişiler tarafından sıkça sorulan sorular arasında yer alır. Videoyu kimlerin izlediğini net olarak ulaşılamasa da videonun kaç kişi tarafından izlenildi kolayca öğrenilebilir. Twitter’da paylaşılan videoların kaç kişi tarafından izlendiği videonun altında yazar. Ancak videoların kimlerin tarafından izlendiğini daha detaylı şekilde ulaşabilmek isteyen kişiler istatistikler bölümünde kullanabilirler. Video izlenme istatistikleri sayesinde paylaşılan videonun hangi yaş grubundaki kişiler tarafından izlendiğinden video izleyenlerin cinsiyetlerine kadar pek çok istatistiğe ulaşabilmek mümkündür. Twitter’da paylaşılan videoların istatistiklerine ulaşabilmek için yapılması gerekenler ise şöyle açıklanabilir;

  • Twitter uygulamasına giriş yap
  • Hesabınıza gidebilmek için gerekli olan kullanıcı adı ve şifrenizi doğru şekilde yazın
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ana sayfanızda yer alan istatistikler seçeneğine tıklayın
  • İstatistikler seçeneği içerisinde yer alan menüden video istatistikleri seçeneğini bularak tıklayın
  • Açılan menü içerisinde videoların izlenme oranlarından videoların hangi cihazlar tarafından daha çok izlendiği ne kadar pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz
  • Ayrıca bu bilgiler içerisinde videoyu izleyenlerin demografik yapısından ülkede hangi bölgede videonun daha çok izlendiği ne kadar pek çok istatistik bulunmaktadır.

İçeriği oyla post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu