YouTube Kanala Abone Ol Butonu Ekleme ✅

YouTube abone ol butonu yani filigran, video izlerken sağ altta bulunan küçük resimlerdir. Bu resimler video ile örtüşür ve hareketsizdir. Filigran üzerine gelindiğinde kanala abone ol yazılı buton çıkar. Filigranların video içerisindeki gösterim süreleri ayarlanabilmektedir. Filigran kullanımının amaçları şu şekilde sıralanabilir;

 • Abone artışı sağlamak,
 • Markalaşma,
 • İzleyici üzerinde profesyonel bir izlenim bırakmak.

YouTube, her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam etmekte olan bir video platformudur. Eğer YouTube için video içerik üreticiliği yapıyorsanız, her geçen gün rakiplerinizin sayısının arttığının farkına varmış olmalısınız. Rakiplerin önüne geçmek için video kalitesinin çok iyi olması yanı sıra profesyonel olmak gerekiyor. Kanalın profesyonel gözükebilmesi için kanal resmi, kapak fotoğrafı, intro, outro, filigran gibi küçük detaylar hayat kurtarabiliyor.

YouTube Abone Ol Butonu Nasıl Gözükür? 🔎

YouTube abone ol butonu, videoyla örtüşen küçük resimlerdir. Videoların sağ altında gözükür. Aşağıda hazırlamış görsel üzerinde inceleyebilirsiniz;

Pin

YouTube Abone Ol Butonu Ekleme, Filigran

Resimde bulunan filigran, Türkçe içerikli YouTube kanallarında en çok kullanılan abone ol butonu resimlerinden bir tanesidir.

YouTube Abone Ol Butonu Nasıl Eklenir? ➕

Youtube abone ol butonu ekleme işlemi için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulamanız gerekmektedir.

 1. YouTube üzerinden hesabınızda oturum açın.
 2. Ardından sağ üst kısma tıklayarak açılan menüden YouTube Studio kısmına girin.YouTube Abone Ol Butonu Ekleme, Video Filigranı Pin
 3. Sol menüde ve sekizinci sırada bulunan “Özelleştirme” kısmına tıklayın.
 4. Akabinde üst menüdeki “Markalama” kısmına tıklayın.
 5. Ekranın en alt kısmına indiğinizde “Video filigranı” bölümünü göreceksiniz. Bu kısımda bulunan “YÜKLE” kısmına tıklayın.
 6. Kanal logonuzu veya abone ol yazılı olan küçük resmi yükleyin.
 7. YouTube filigran görüntüleme süresini dilediğiniz şekilde ayarlayın.YouTube filigran görüntüleme süresiPin
 8. Sağ üstten “Yayınla” kısmına tıklayarak, kaydedin.

Abone ol butonu görüntüleme süresi videonun sonu, özel başlangıç zamanı ve tüm video olarak ayarlanabilir. Videonun sonu seçeneği çok fazla tercih edilmemektedir. Eğer kanalınıza ait bir intro videonuz varsa görüntüleme süresini özel başlangıç zamanı olarak ayarlamanızı, intro videonuz yoksa tüm video olarak ayarlamanızı önermekteyiz.

YouTube abone ol butonu yani filigran yükleme işlemini başarıyla tamamladınız. Eğer hali hazırda abone ol butonunuz yok ise aşağıda bulunan resimlerden beğendiğinizi masa üstüne kaydederek, filigran olarak kullanabilirsiniz.

YouTube Abone Ol Butonu (Filigran) İndir ⭐

YouTube Abone ol butonu resminin arka planının saydam olması gerekmektedir. Bu resimler eğer png formatında olmaz ise arka tarafı beyaz olacak ve çirkin bir görüntü ortaya çıkacaktır.

 • Yukarıdaki resimlerden bir tanesini seçin.
 • Beğendiğiniz resmin üzerine sağ tıklayarak farklı kaydet seçeneğine tıklayın.
 • Ardından masa üstünü seçerek resmi png formatında kaydedin.

YouTube abone ol butonu sadece abone kazanmaya yönelik bir çalışma değildir. Aynı zamanda markalaşma amacı içinde kullanılabilir. Eğer bu amacı güdüyorsanız abone ol butonu yerine logonuzu filigran olarak kullanmanız önerilir.

YouTube abone ol butonu yerine animasyon eklenebilir mi?

YouTube abone ol butonu yerine animasyon eklenemez. Animasyonlar video içerisine eklenebilmektedir.

Yeni bir YouTube kanalı açtıysanız daha önce paylaşmış olduğumuz YouTube Kanal Konusu Önerileri başlıklı yazımıza ilgili bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. YouTube abone ol butonu yani filigran hakkında sorularınızı yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın