Mobil

Xiaomi Pil Sağlığı Öğrenme (Nasıl Yapılır?) ✅

Xiaomi pil sağlığı öğrenme, cihazınızın pil ömrünün uzaması açısından önemlidir. Cep telefonları da diğer teknolojik cihazlar gibi zamanla kullanımı ömrüne bağlı olarak yıpranır. Batarya performansı, cihazın yıprandığının en temel göstergelerinden birisidir. Cihaz kullanımlarında iyileştirme sağlamak için cihazların pil kullanımlarında da bir takım değişikliğe gitmek mümkündür. Yapılacak pil sağlığı iyileştirme adımları ile cihazın batarya ömrü daha iyi seviyelere çıkartılabilir. Xiaomi akıllı cep telefonlarınızda pil sağlığına ilişkin ihtiyacınız olacak bilgileri öğrendikten sonra cihazınızın performansını daha iyi seviyelere taşıyabilirsiniz. Xiaomi pil sağlığı öğrenme hakkında bütün detaylar için diğer başlıklara ulaşabilirsiniz.

Xiaomi Cihazlarda Pil Sağlığı 🔋

Xiaomi, diğer cep telefonu markalarından farklı olarak kullanıcılarına pil sağlığı konusunda daha geniş alternatifler sunar. MIUI yazılımı sayesinde kullanıcılar özel bir koda erişebilir ve bu sayede menüden daha fazla batarya kullanım seçeneğine erişebilir. MIUI yazılımına cihazınız üzerinden ulaşabilir ve hem batarya sağlığını kontrol edebilir hem de size sunulan özel kullanım seçenekleri hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Xiaomi Pil Sağlığı Öğrenme Nasıl Yapılır? ❓

Xiaomi pil sağlığı öğrenme adımları oldukça basittir. Kullandığınız cihaz üzerinden uygulama adımlarını birebir takip ederek cihazınızın pil sağlığının geliştirilmesine yardımcı olabilirsiniz. Xiaomi pil sağlığı öğrenme konusunda bilgi aldıktan sonra pil sağlığınızı iyileştirmek için;

 • Cep telefonunuzun ana ekranını açın.
  Xiaomi Pil Sağlığı Öğrenme Nasıl YapılırPin
 • Numara tuşlama ekranına yönelin.
 • Numara tuşlama yerine *#*#6485#*#* kodlamasını yazın.
 • Arama tuşuna basın.
 • Arama sonucunda ekrana ses ile ilgili ayarların olduğu bölüm gelir.

Ekranda cihazınızın güncel pil kullanım durumu ve pil ömrü detaylı şekilde yer alır. Bu değerleri gözden geçirerek en altta güncel pil kaliteniz hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. En alttaki kısımda yer alan pil yüzdesi, pilinizin sağlık durumunu gösterir. Pil sağlık durumu %80 ve üzerindeyse MB_06 yazılı bölümde Good ibaresini görebilirsiniz. Bu kısmında bad yazması, pil sağlık durumunun düşük olduğu anlamına gelir. Bu durum, bataryanın değiştirilmesi gerektiğinin habercisidir. Cihazınızın bataryasını değiştirerek bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

Xiaomi Pil Sağlığını Öğrenmek Neden Önemli? ❗

Xiaomi pil sağlığı öğrenme size birçok konuda fayda sağlar. Cihazın yüzdelik bazda pil sağlığını öğrenerek cihazınızda etkili kullanım sağlayabilirsiniz. Xiaomi pil sağlığını öğrenme ile elde edeceğiniz bazı avantajlar şu şekildedir;

 • Cihazı yeni aldıysanız, cihazın ilk açılıştaki pil sağlığını böylece öğrenmiş olursunuz. Eğer cihazda üretimden kaynaklı bir hata varsa bunu ilk başta öğrenme şansınız olur. Sonuç olarak cihazı tekrar geri gönderme ve değişim talep etme hakkına sahip olursunuz.
 • Cihazı ilk aldığınızda pil durumu hakkında bilgi sahibi olarak, cihazın normalde ne kadar pil kullanım ömrüne sahip olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu durum cihazın özellikleri ile sahip olduğunuz cihaz özelliklerinin birbirinin aynısı olup olmadığını ortaya çıkar.
 • Cihazın bataryasını ne zaman değiştireceğinize dair erken dönemde bilgi sahibi olursunuz.
 • Batarya ile ilgili herhangi bir sorun yaşadığınızda erken dönemde müdahale edebilirsiniz.
 • Sıfır cihaz satın aldığınızda ilk önce pil durumu hakkında bilgi sahibi olursanız cihazın gerçekten sıfır olup olmadığını anlarsınız.
 • Cihazın bataryasını kullandıkça ömrü azalır. Daha sonraki dönemlerde pil bilgisi almaya kalktığınızda pilin güncel kullanım bilgilerini görüntülersiniz. Erken dönemde pil durumu hakkında bilgi sahibi olursanız, pil değişimine gerek olan durumlarda yeni tercih edeceğiniz pil özelliklerini direk olarak satıcıya sunabilir ve pil değiştirildikten sonra kendiniz de yeni takılan pilin cihazınızla uyumlu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

MIUI yazılımına sahip olan Xiaomi cihazlarda bütün sürümlerde pil seviyesini istediğiniz her zaman öğrenebilirsiniz. Cihaz sürümünüz ne olursa olsun gerekli kodlamayı ekrana girdiğinizde güncel pil durumu ekranda görüntülenecektir. Xiaomi hakkındaki diğer makalelerimize göz atmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu