Oyunlar

Fortnite Sunucularına Giriş Yapılamıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Fortnite’a bilgisayarınızdan giriş yapamıyor musunuz? Endişelenmeyin! İlgili bu yazıda belirtilen çözümleri uygulayarak bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz. Şimdi, Fortnite sunucularına giriş yapamadığınızda ne yapmanız gerektiğini görelim.

Fortnite’a Giriş Yapılamıyor sorunu nedir?

Fortnite, Epic Games tarafından geliştirilen bir çevrimiçi video oyunudur ve birçok oyuncu bu oyunu oynamaktan hoşlanır. Ancak, oyun her zaman düzgün çalışmayabilir. Önceki yazılarımızda, MiniTool size bazı yaygın sorunları gösterdi, örneğin Fortnite sesli sohbet çalışmıyor, Fortnite çöküyor vb.

Bunun yanında, karşılaşabileceğiniz ciddi bir sorun daha var, bu da giriş sorunudur. Bu oyuna giriş yaparken bir hata mesajı çıkar ve “Giriş başarısız. Fortnite sunucularına giriş yapılamıyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.” diye belirtir.

Bu Fortnite giriş başarısız hatası PC, PlayStation ve Xbox’ta meydana gelebilir. Sorun, güncel olmayan bir oyun yaması, bozuk ağ ayarları, bağlantılı hesaplar vb. tarafından tetiklenmiş olabilir. Her ne olursa olsun, bu hatadan kolayca kurtulabilir ve oyunun PC’nizde yeniden çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Fortnite’a Giriş Yapılamıyor sorunu çözüm yöntemleri

En Son Fortnite Yamasını Yükleyin

Fortnite’ın geliştiricileri, bazı hataları düzeltmek için düzenli olarak yamalar yayınlarlar. Belki de en son yama, bu oyununa girişinizi engelliyor. Bu sorunu çözmek için, aşağıdaki adımları izleyerek en son yamayı yüklemeyi deneyebilirsiniz:

 • Adım 1: Launcher’ı çalıştırın, sol taraftaki Kütüphane’yi seçin ve sağdaki dişli butonuna tıklayın.
 • Adım 2: Otomatik güncellemeyi açın.
 • Adım 3: Launcher’ı yeniden başlatın. Eğer bir yama mevcutsa, bu launcher onu algılar ve en son yama, Fortnite’ı başlatırken otomatik olarak indirilip yüklenir.

Winsock Verilerini Sıfırlayın

Windows işletim sisteminde, Winsock, internet uygulamaları için giriş ve çıkış talepleriyle ilgilenmek için kullanılan bir programlama arayüzü ve destekleyici programdır. Winsock kataloğu bozulmuşsa veya hatalı konfigürasyonlar içeriyorsa, Fortnite sunucularına giriş yapamazsınız.

Bu sorunu çözmek için, Winsock verilerini varsayılan değerlere sıfırlamayı deneyin.

 • Adım 1: Komut İstemi’ni yönetici olarak başlatın.
 • Adım 2: CMD penceresine netsh winsock reset komutunu yazın ve Enter’a basın.
 • Adım 3: PC’yi yeniden başlatın ve Fortnite’a giriş yapmayı deneyin.

DNS’nizi Temizleyin ve IP’nizi Yenileyin

DNS ve IP sorunları, PC’nizde Fortnite giriş hatası oluşmasına neden olabilir. Bu sorunu çözümlemek için DNS’nizi temizleyebilir ve IP’nizi yenileyebilirsiniz.

Nasıl yapılacağını burada gösterelim:

Pin
 • Adım 1: Yine, Komut İstemi’ni yönetici ayrıcalıkları ile başlatın.
 • Adım 2: Aşağıdaki komutları sırayla yazın ve her birinden sonra Enter’a basın.
 • ipconfig /flushdns
 • ipconfig /release
 • ipconfig /renew
 • DNS temizle ve IP yenile

Tüm işlemleri tamamladıktan sonra, PC’nizi yeniden başlatın ve Fortnite’ı çalıştırın, bu oyununa giriş yapabiliyor musunuz diye kontrol edin.

Ağ Sürücünüzü Güncelleyin

Sürücü sorunları, Fortnite dahil olmak üzere belirli uygulamalarda giriş sorunlarına neden olabilir. Bozulmuş ve güncel olmayan ağ sürücüsü, Fortnite giriş başarısız hatasının suçlusudur. Bu sorunu çözmek için, sürücüyü güncellemeyi deneyin.

Bu işi yapmak için, üreticinin web sitesine giderek, ağınız için en son sürücüyü arayabilir, indirebilir ve PC’nizde yükleyebilirsiniz. Veya, Aygıt Yöneticisi’ne giderek, ağ sürücüsünü sağ tıklayabilir ve Sürücüyü Güncelle’yi seçebilirsiniz. Sonra, Windows’un otomatik olarak güncellenmiş yazılımı aramasına izin verin.

İçeriği oyla post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu