Mobil

İPhone Numara Silinmiyor Hatası Nasıl Çözülür?

iPhone numara silinmiyor hatası birçok iPhone kullanıcısının karşılaştığı bir hatadır. Telefonunda yer alan bazı numaraları silmek isteyen iPhone kullanıcıları bu işlemini gerçekleştiremezler. Bu işlemin neden gerçekleşmediği ve numaraları nasıl silineceğini kullanıcılar tarafından araştırılan bir konudur. iPhone telefonlardan kişileri silebilmek için kişiler uygulamasından veya WhatsApp uygulamasından yararlanabilirsiniz. Bu iki uygulamayı kullanarak telefonunuzda yer alan numarayı kısa süre içinde rehberinizden silebilirsiniz

iPhone Rehberden Kullanıcı Silememe Sorunu

Özellikle okul ve iş hayatı nedeniyle birçok insanla tanışırız. Tanıştığımız bu insanlarla iletişim kurabilmek için telefon numaralarını alırız. Telefon numaralarını aldığınız kişilerle mesajlaşarak veya konuşarak iletişim kurarız. Ancak bu kişilerle iletişimimiz bittiği durumlarda numaraları rehberimizde olsun istemeyiz. Ayrıca bilinmeyen numaradan gelen çağrıları kaydederek WhatsApp’tan kim olduğuna bakma gibi bir uygulama içerisinde olan birçok kişi bulunmaktadır. WhatsApp profiline bakıldıktan sonra arayan kişiyi tanıyor isek telefonumuza kaydederiz. Ancak kişinin kim olduğunu bilmiyor isek numarasını silip rehberimizden kaldırmak isteriz.

Bu durumlarda kişiler rehberine girerek silmek istediği kişinin numarasını bulurlar. Numaranın silinmesi için kişinin numarasına tıklayıp sil seçeneğine basarlar. Ancak bazı iPhone kullanıcıları bu işlemi gerçekleştirse de rehberindeki o numarayı silemeyebilirler. iPhone numara silinmiyor sorunu tam bu noktada açığa çıkar.  iPhone telefonlarda hata veren bu durum birkaç küçük yöntem ile düzeltilebilir. Böylece rehberde yer alan ama uzun süredir muhabbet edilmeyen veya numaranın kime ait olduğu bilinmeyen kişilerin numaraları kolayca silinebilir.

Pin

iPhone Numara Silme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

İPhone’da numara silememe sorunu ile karşılaşan iPhone kullanıcıları bu sorunu nasıl çözebileceğini araştırırlar. Telefon rehberinde yer alan ancak uzun zamandır iletişim kurulmayan kişiler rehberde yer kaplamasın diye silinmek istenebilir. Bu işlemi yapılabilmesi için takip edilmesi gereken birkaç küçük adım vardır. Bu adımlar şöyle açıklanabilir:

 • iPhone marka telefonunuzdan kişiler sekmesini açın
 • Kişiler sekmesinden numarasını silmek istediğiniz kişiyi bulun
 • Numarasını silmek istediğiniz kişinin üzerine tıklayın ve düzenle yazan seçeneği seçin
 • Düzenli seçeneğinin altında yer alan kişiyi sil seçeneğine basın
 • Silme işlemini onayladıktan sonra o kişi telefonunuzdan silinecektir
 • Eğer silme işlemi yapılamadı diyor ise telefonunuzu yeniden başlatın
 • Yeniden başlatma işleminden sonra silmek istediğiniz numaranı silinmiş olduğunu göreceksiniz

Bazı Kişiler Silinemedi Sorununu Çözümü

iPhone numara silinmiyor yazısı ile karşılaşılan durumlarda numarayı silebilmek için WhatsApp’tan yardım alınabilir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için yapılması gerekenler şöyle sıralanabilir

 • Öncelikle telefonunuzdan kişiler sekmesine girin
 • Bu sekmeden silmek istediğiniz kişinin numarasını bularak kişiyi sil sekmesinden kişiyi silmeyi deneyiniz
 • Eğer ekranda bazı kişiler silinemedi hatası görülüyor ise WhatsApp uygulamasını açın
 • WhatsApp uygulamasından numarasını silmek istediğiniz kişinin ismini bulun
 • Numarasını silmek istediğiniz kişinin profiline tıklayın
 • Profilden kişi bilgilerine girerek kişiyi sil yazan yere tıklayın
 • Kişinin sevinmesi için onay verdikten sonra kişi rehberinizden silinecektir
 • Bu yöntemi uyguladığınızda bazı kişiler silinemedi uyarısını görmeden kişileri silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
İçeriği oyla post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu