Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Youtuber Olmak İçin Gerekenler

  • Konbuyu başlatan Slade
  • Başlangıç tarihi
İŞKUR kısa süre önce derslerine başladı ve Youtuber’ı meslek olarak tanımladı. Gençler arasında son derece popüler olan Youtuber, yarattığı fenomenlerle hem para kazanabilecek hem de hobi olabilecek bir seçenektir. Peki, nasıl Youtuber olunur, nasıl abone arttırılır, nasıl para kazanılır, nasıl Youtube fenomeni olunur? Bu sorular günümüzde çok araştırılmaktadır.

Nasıl Youtuber Olunur, Nasıl Para Kazanılır?​

Bu soruyu cevaplamak için önce Youtuber kavramını anlamak gerekir. Youtuber kavramı, Youtube’da içerik paylaşan kullanıcıların bu işten para kazanmaya başlamasıyla ortaya çıktı. Son yıllarda Youtube reklam gelirini içeriği hazırlayan kullanıcılarla paylaşıyor ve kullanıcılar abone sayısı veya izlenme sayısı ile orantılı olarak para kazanmaya başlıyor. Bu nedenle Youtuber birçok kişi tarafından meslek olarak kabul edilmiştir.

Youtuber olmak icin gerekenler

Youtuber olmak için öncelikle bir Google hesabınızın olması gerekir. Google hesabı ile Youtube’a giriş yaparak kanalınızı oluşturun. Profil bilgilerinizi kendi sayfanızdan güncelleyin. Yapmanız gereken ilk şey, kanalınız için akılda kalıcı, kısa ve benzersiz bir ad bulmaktır. Ardından bağlantılarınızı kapak ve profil resimleriyle düzenleyin. Bu seçimlerin temanızla uyumlu olması çok önemlidir. Dilerseniz bunların hepsini önceden hazırlanmış temalar ile de oluşturabilirsiniz. Fotoğraflar, Google’da önceden hazırlanmış şablonlardan da seçilebilir. Bağlan bölümünde kanal adınız altında açtığınız diğer sosyal medya hesaplarını paylaşabilirsiniz.

Hangi Ekipmana İhtiyacınız Olacak?​

Youtuber olmak için büyük sermayeye ihtiyacınız yok. Etkin bir internet bağlantısı ve bir bilgisayar, tablet veya telefon ile başlayabilirsiniz. İçeriğinizi daha teknik olarak zenginleştirmek istiyorsanız; Gelişmiş ekipmanlarla çok daha profesyonel çekimler yapmak mümkündür.

Nasıl Profesyonel Bir Youtuber Olunur?​

Nasıl Youtuber olunur bunun için bazı adımlar vardır;

  • İlk olarak, fotoğraflarınızın doğru olması için telefonunuz veya kameranız için bir tripod satın alın.
  • Bilgisayarınızın veya telefonunuzun mikrofonunun düzgün çalıştığından emin olun. Herhangi bir bozulma olmamalı veya rahatsız edici sesler oluşturmamalıdır. Gerekirse profesyonel bir mikrofon alabilirsiniz.
  • Video düzenleme programları kullanmanız gerekebilir. Videonuzu kırpmak, geçişleri ayarlamak veya efektleri kullanmak için birçok video düzenleme programı seçeneği vardır. Ücretli ve ücretsiz seçeneklere ek olarak, çevrimiçi alternatifler de vardır. Ancak Youtube’un kendi video düzenleme programı da vardır.
  • Daha da başarılı bir video sunmak için bir manzara ortamı yaratmak esastır. Büyüleyici videolar, profesyonel kameralar, tripodlar, kayıt cihazları ve ışıklandırma gibi çeşitli cihazlar kullanılarak oluşturulabilir.

Telefondan Youtuber Nasıl Olunur?​

En temel iki unsur olan internet ve bilgisayar bu aktivite için gereklidir. Peki telefondan nasıl youtuber olunur? En az 16 MP çözünürlüğünde ve HD video kaydı yapabilen bir telefonunuz varsa kamera olarak kullanabilirsiniz. Yakın zamanda piyasaya sürülen birçok telefon, tam da bunu yapacak donanıma ve teknolojiye sahiptir. Ayrıca Youtube’un Android ve iOS uygulamalarını kullanarak videolarınızı Youtube’a yükleyebilirsiniz. Bu sayede bir bilgisayara veya ileri teknoloji ekipmana ihtiyaç duymadan sadece telefonunuzu kullanarak Youtuber olabilirsiniz.
 
Phorcys

Phorcys

Tilki Adayı
Katılım
30 Nis 2022
Mesajlar
23
Ticaret: 0 / 0 / 0
Twitch yayıncılığı ile alakalı da bir konu açılabilir. Bilgi için teşekkürler.