Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

YouTube Video İzlenme Arttırma Yolları

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Bir kanalın başarısı izlenmeleri ile fark yaratacağından dolayı YouTube video izlenme arttırmanın yolları hakkında sizleri elimizden geldiğince bilgilendireceğiz. Youtube, artık izlenme ve abone rakamlarına göre bir kanalın kalitesini değerlendirme yoluna gidiyor ki para kazanma aktif oluyor.

Youtube para kazanma yolları ile alakalı zaman içerisinde makalelerimiz olacak. Ancak şimdi sizlere elimden geldiğince video izlenme rakamlarını arttırmaya yönelik bilgiler sunacağım.

YouTube Video İzlenme Arttırma​

YouTube video izlenme arttırma için uygulanabilecek tüyo ve yollar aşağıda sıralanmıştır. Burada yer alan adımları uyguladığınız takdirde kanalınızın daha fazla izlenmemesi için hiç bir sebep yok.

Youtube video izlenme arttirma yollari

Doğru ve Özgün İçerik​

Önceliğiniz kendiniz için en doğru kategoriyi seçmek olacak. Popüler kategorilerde tamamen size ait, telif içermeyen kaliteli içerikler üretin. Bu içerikleri sürekli olarak üretin ki insanlar kanalınızı sürekli takip etme gereksinimi duysun. Farklı YouTube içerik üreticilerine özenmeden kendi tarzınızı yaratın.

İzleyici Kitlesini Geniş Kapsamlı Tutun​

Üslubunuz, videolarınızda ki içerik düzeyi aslında sizlerin hitap edeceği kitleyi belirler. Gençler, çocuklar, yetişkinler. Her sınıfa erişecek videolar hazırlayın. Bunu yaparken küfür kullanmamaya, şiddete özendirmemeye dikkat edin.

Youtube, içeriklerinizi puanlarken ve kişilere önerirken buna dikkat eder. Bir kanalda içerik potansiyeli nasıl başlarsa öyle devam eder. Bu yüzden herkesi hedef alın.

Türkiye Odaklı Değil, Dünya Geneli Odaklı Düşünün​

Biliyorsunuz ki Youtube, videolarınızda dünya genelinden kişilere erişme imkanını sizlere sunuyor. Kısacası videolarınızı TÜRKÇE yayınlayabildiğiniz gibi İNGİLİZCE ALTYAZILI gibi seçenekler ile de yayınlayabiliyorsunuz. Global pazarda olmak her zaman avantaj ve sizlerde geniş kapsamlı düşünme yoluna gidin. Bu sizlere para anlamında da avantajlar kazandıracak.

Sosyal Medya Reklamları ile Yükselin​

Youtube kanalınızın ya da videolarınızın genel hatları ile kısa sürede büyümesi için reklam şart. Günümüzde özellikle INSTAGRAM, insanlara ulaşmak için en iyi mecra. Bunun dışında Facebook ve Twitter platformlarında da videolarınızı ve kanalınızı tanıtma yoluna gidin. Youtube kanalınıza Google aracılığı ile de reklam verebilirsiniz.

Görüntü Kalitesi Yüksek ve Özgün İçerikler​

ÇALINTI içerikten kaçınmak gerekiyor. Diğer Youtuber içerik üreticiler ile aynı tarzda videolar çekmez sizler adına sıkıntı yaratabilir. İnsanların eleştirilerine maruz kalabilirsiniz. Bu nedenle kendi özgün içerik başlıklarınızı belirlemelisiniz. İlk etapta ekipmanlarınız (video kamera, mikrofon) yeteri kadar iyi olmayabilir. Video kalitenizi yükseltecek ekipmanlar alma yoluna gidebilirsiniz.

Tabi ki her video görüntü kalitesi, ses kalitesi açısından da değerlendirilir. Bu nedenle her içeriğinizde kaliteye özen gösterin.

YouTube Video İzlenme Arttırma Yolları hakkında sizlere bilgiler aktarmaya çalıştım. İyi forumlar ♥