Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Youtube Plaketleri Nelerdir? Nasıl Alınır?

  • Konbuyu başlatan Slade
  • Başlangıç tarihi
Slade

Slade

Tilki Adayı
Katılım
1 May 2022
Mesajlar
52
Kredi
0
Points
0
Ticaret: 0 / 0 / 0
Youtube plaketleri temelde üzerinde Youtube logosu bulunan bir plakettir. Kanalınızı sergilemek, bir yarışmada ödül olarak veya sadece biraz eğlence için kullanılabilirler. Youtube plaketleri almanın birçok yolu vardır. Bazıları şunları içerir:

  • 100.000 veya daha fazla abone kazanmak.
  • Kanalın 1 milyon aboneye ulaşması
  • 10 milyon aboneye sahip olmak
  • 50 milyon aboneye sahip olmak
  • 100 milyon aboneye sahip olmak

Youtube kanalı olan kişilerin alabileceği plaketler, abone sayısına bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Youtube plaketleri nelerdir? Nasıl alınır? Youtube kanalında belirli bir abone sayısına ve izlenme sayısına sahip olan kullanıcılara verilen ödüllerdir. Kilometre taşlarına ulaşma nedeni ile ödüllendirilebilirler.

Youtube Plaketi Neden Verilir?​

Youtube plaketi, Youtube kanalında belirli bir miktar abone ve görüntüleme toplayan bir kişiye verilen bir kupadır. Genellikle 100.000 aboneye ulaşmak veya daha yüksek sayıda abone almak gibi dönüm noktalarına ulaştıklarında ödüllendirilirler. Kazanan, Youtube topluluk kuralları tarafından seçilir ve ardından kullanıcının hesabına gönderilir. Yani bu plaketler, belirli bir abone sayısına ulaşmış YouTuber'lara verilen bir rozet çeşididir.

Youtube plaketleri

100.000 abone veya daha fazlası gibi kilometre taşlarına ulaşılarak elde edilebilirler. Bir tane almak kolay değil ve siz onları istediğiniz için dağıtılmıyorlar. Bir tane edinme gereksinimleri, bulunduğunuz platforma ve sahip olduğunuz abone sayısına göre değişir. Ancak tüm YouTuber'ların plaketlerini alabilmeleri için yapması gereken bazı şeyler var. Bunun için kişinin önce uygunluğundan emin olması, ardından da bu plaketi talep etmesi gerekir.

Youtube Plaketi Nasıl Alınır?​

Youtube tarafından verilen plaketleri, insanların kaç abonesi olduğunu göstermenin bir yoludur, ancak aynı zamanda kanalınızın görünürlüğü ve popülaritesi üzerinde de etkisi vardır. Ayrıca, gözlerinin önünde görüntüleneceği için, sahip olduğunuzda reklam amaçlı kullanabilirsiniz. Bu plaketler, YouTube'da belirli bir dönüm noktasına ulaşan içerik oluşturuculara verilir.

Abone sayısı 100 bini geçen kişiler her dönüm noktasına ulaştığında Youtube abone plaketi talep edebilir. Ödül ölçütlerini karşılayan kanal sahiplerine bir kod gönderilir. Bu gönderilen kod ile ödül talebi sayfasından plaketin talep edilmesi mümkündür. Ödül talep edildikten sonra bir süre beklenmesi gerekir. Plaketin teslim edilme süresi çeşitli unsurlara göre değişiyor.

Youtube Plaketi Çeşitleri​

Youtube plaketleri, Youtube üzerinden kazanabileceğiniz bir başarı türüdür. Bunların farklı türleri vardır, ancak en yaygın olanları 100 bin ve 1 milyon abone plaketidir. Youtube abone plaketleri genel olarak şunlardır:

  • 100 bin abone plaketi - Silver
  • 1 milyon abone plaketi - Gold

10 milyon abone plaketi - Diamond

50 milyon abone plaketi - Yakut Özel Play Butonu

100 milyon abone plaketi - Kırmızı Elmas Play Butonu

Youtube plaketleri almanın en iyi yolu, insanların izlemek veya abone olmak isteyeceği kaliteli ve iyi videolar hazırlamaktır.
 
Derin

Derin

Moderatör
Moderatör
Katılım
9 May 2022
Mesajlar
109
Konum
Los Angeles
Kredi
608
Points
83
Ticaret: 0 / 0 / 0
Teşekkür ederiz hocam güzel bilgilendirme.