Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

YouTube Partner Programı Nedir?

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Zaman içerisinde sistemin çok ciddi anlamda büyüme göstermesi ile birlikte YouTube partner programı çok ciddi anlamda fark yarattı. Orkun Işıtmak’tan tutun da Enes Batur ya da Kafalar gibi isimlere varana kadar artık YouTuberlar(Youtube İçerik Üreticileri) için bir yönetim partner şirketi yapılanması ortaya çıktı.
Birçok içerik oluşturucu, bu sistem hakkında net bir şekilde bilgi sahibi değil. Ben elimden geldiğince kapsamlı bilgiyi bu anlamda sizlere sunacak ve fikir edinmenizi sağlayacağım.

YouTube Partner Programı Nedir?​

YouTube Partner Programı, kanalınız için oluşturmuş olduğunuz içeriklerin çok daha geniş kitlelere ulaşması ve gerçek takipçilere ulaşmanıza yardımcı olan bir sistemdir. YouTube sistemi tarafından doğrudan sağlanan bir program olduğu gibi özel ve büyük şirketler tarafından da sunulan bir hizmet olarak dikkatleri çekiyor. Esas amaç, daha kolay bir şekilde videolarınızın kitlelere ulaşması ve reklamcılık masraflarını en uygun maliyet ile daha verimli kullanabilmek için son derece önemli bir programdır. Her geçen gün büyüyen ve gelişen sektör içerisinde YouTube Partnerlik Sistemi çok ciddi anlamda fark yaratıyor.

YouTube Partnerlik Programı Nasıl Çalışır?​

Youtube partnerlik
Program iki ayrı işleyiş sistemi ile kendisini net olarak gösterir. YouTube partnerlik sistemi, hem YouTube sistemi üzerinde kendisini gösterir. Hem de özel şirketler ile anlaşmalı olarak bunu yapabilirsiniz. Size tavsiyemiz, zaman içerisinde popüler hale gelen kanalınız için özel ve yerli şirketler ile çalışmanız olacaktır. Türkiye’nin en büyük YouTuberları, yerli partner şirketleri ile çalışarak bu anlamda çok ciddi şekilde fark yaratıyor.

YouTube Partnerlik Şirketleri​


Bu anlamda sizlere birkaç farklı marka ismi sunabiliriz. Kısa süre içerisinde Türkiye genelinde popüler hale geldiklerini de söyleyebiliriz. Detaylar aşağıdaki gibidir;

  • ILS Vision
  • WediaCorp
  • Gizza
  • BuzzMyVideos

An itibari ile dünya genelinde en popüler şirketlerden bazıları olarak nitelendirilebilir. Bu şirketler, doğrudan kanal yapınızı yönetiyor ve kısa zaman içerisinde popüler hale gelmenizi sağlıyor. Dolayısı ile her geçen gün büyüyen YouTube sektörü içerisinde çok önemli bir yeri kendiniz için ayırabilirsiniz.