Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Youtube Para Kazanma Şartları Nelerdir? Nasıl Para Kazanılır?

 • Konbuyu başlatan Thous
 • Başlangıç tarihi
YouTube Para Kazanma Şartları konusu, son zamanların sıkça merak edilen ve araştırılan konuları arasındadır. Konuya girmeden belirtmek isterim ki sadece abone sayınızın yeterli olması YouTube Para Kazanma Şartlarını karşılamamaktadır. Detaylı şekilde anlatmak gerekirse;

Günümüzde YouTuberlık olarak bildiğimiz; YouTube içerik üreticiliği çok yaygın bir meslek grubudur. Kimi içerik üreticileri, işlerini doğru şekilde yaparak çok ciddi miktarlarda düzenli gelir elde etmektedirler. Bu işin insanları en çok zorlayan kısmı düzenli içerik üretmektedir. Düzenli içerik üreten YouTuberlar kendilerine sadık abone oluşturmayı başarırlar. Bir hevesle açılan YouTube kanallarının sonu hüsran olmaktadır. İçerik üretmek bir YouTube kanalı için gereken ana ihtiyaçtır. Kapak görseli, konu içi (outro), abone ol butonu, kanal ve video açıklamaları gibi konular ise YouTube kanalının diğer ihtiyaçlarını karşılar.

Youtube İş Birlikleri İle Nasıl Para Kazanılır?​

Youtube İş Ortakları ile para kazanmak oldukça kolaydır, video içi reklamlar ile tıklama ve gösterim başına para kazanabilirsiniz. Ayrıca para kazanabileceğiniz birkaç yöntem daha bulunuyor. Bunlardan bir tanesi YouTube iş birliği ve tanıtım yaparak kazanma yöntemidir. Youtube Kanal Açıklaması Nasıl Olmalı? bu konuda Kanal Açıklamasının nasıl olması gerektiğine değinmiştim. Buraya biraz daha detay eklemek istiyorum. Kanal açıklaması yazdığımız bölümün (Youtube Stüdyo => Özelleştirme => Temel Bilgiler) en altına indiğinizde İletişim Bilgileri bölümü çıkmaktadır. Buraya aktif olarak kullandığınız bir mail adresi girin. Kanal Açıklamanızın en altına İş Ortaklığı Tekliflerine Açığım yazarak potansiyel reklam verenlerin dikkatini çekin. İnsanlar sizden ürünlerinin, sitelerinin veya hizmet sağladıkları herhangi bir şeyin videosunu çekmenizi isteyebilirler, böylece 5-10 dakikalık bir video çekerek güzel paralar kazanabilirsiniz.

Youtube Kaç Abone Olunca Para Kazanılır?​

Youtube Para Kazanma Şartları aşağıda liste halinde verilmiştir. Para kazanmaya (videolarınızda reklamların oynatılmasına) başlamak için aşağıdaki şartların tümünü karşılamanız gerekmektedir.
 • Kanalınızda 1.000 ve üzeri abone olması gereklidir.
 • Son 1 yılda 4.000 saatten fazla izlenme süresine sahip olmalısınız. (Gizlediğiniz videolar dahil olmaz)
 • Google Adsense hesabı açmanız veya var olan hesabınızı kullanmanız gereklidir.
 • Kanalınızın YouTube İçerik Politikalarına uygun olması gereklidir.

Youtube Para Kazanma (İş Ortağı) Başvurusu Nasıl Yapılır?​

Bir başka deyişle YouTube Para Kazanma Nasıl Açılır? YouTube'da para kazanmayı aktif hale getirmek için, kanalınızın yukarıdaki şartları taşıyor olması gerekmektedir. Eğer bu şartları taşıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak para kazanmayı açabilirsiniz.
 • youtube.com adresine giderek oturum açın.
  Youtube filigran ekleme
 • Sağ üstte bulunan kanal resminize tıklayın.
 • Açılan menüde YouTube Studio kısmına tıklayın.
  Youtube para kazanma sartlari
 • YouTube Stüdyo'ya girdiğinizde soldaki menüden Para kazanma butonuna tıklayın.
 • Ekranda bulunan İş Ortağı şartlarını kabul edin.
 • Ardından Google Adsense'e Kaydolun bölümündeki Başlat kısmına tıklayın.
 • Son adımda ise kanalınızın incelenmesini beklemek zorundasınız. Bu süreç tamamen şart ve durumlara bağlı değişkenlik gösterebilmektedir. Bu yüzden 3 günde onay alır, red alır demek yanlış olur.

Youtube Para Kazanmak İçin Bilmeniz Gerekenler


Benzetmeler ile anlatmamız gerekirse; başarılı bir YouTube içerik üreticisinin bir bina olduğunu varsayalım.
 • Bir bina yapabilmek için öncelikle bir arsaya ihtiyacınız var. Bu arsa size YouTube tarafından ücretsiz olarak sağlanır. Youtube Kanalı
 • Binanın temelini atabilmek için kazma, kürek, kepçeye ihtiyacınız var. Youtube Ekipmanları (Bilgisayar, Telefon, Kamera, Mikrofon)
 • Binada kat çıkabilmek için tuğlaya ihtiyacınız var. Youtube İçerikleri
 • Tuğlaların bir arada durması için betona ihtiyacınız var. Youtube SEO Analizi ile doğru şekilde yazılan Kanal, Hakkında, Video Açıklamaları,
 • Binanızın dış cephesi için boyaya ihtiyacınız var. Youtube Görselleri
Elimden geldiğince YouTube Para Kazanma ve Şartları, Alternatif Yöntemler gibi konulara değinmeye çalıştım. Umarım işinize yarayan bilgileri bulabilirsiniz. İyi forumlar dilerim.
 
Celil

Celil

Server Administrator 🌍
Yönetici
Moderatör
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
171
Konum
Amsterdam
Kredi
572
Points
91
Ticaret: 0 / 0 / 0
Youtubedan para kazanma şartları araştıranların okuması gerektiği bir konu olduğunu düşünüyorum :) Mükemmel perfect 10/10