Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

YouTube Kitlesi Nasıl Oluşturulur

YouTube kurulduğu günden bu yana milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor, dijital dünyadan para kazanma kavramı hayatımıza girdiğinden beri YouTube kullanıcılarına gelir kapısını araladı, bu yazımda sizlere YouTube kitlenizi nasıl arttırabileceğinizden bahsedeceğim şimdi dilerseniz yazımıza geçelim.

Özgün İçerikler Üretin

YouTube
üzerinden kitle oluşturmak için özgün olmanız gerekir, herkes tarafından yapılan içeriklerden daha çok kendi içeriğinizi üretmeye çalışın özgün olmak kısa sürede fark edilir olmanızı sağlar, tekrara düşen videolardan kaçının. Zaman içerisinde kitlenizin arttığını göreceksiniz.

Ekipmanlarınızın Tam Olmasını Sağlayın

YouTube' de
özgün içerik üretmek kadar kullanılan ekipmanlar da büyük önem taşıyor, ilk etapta telefon ile çekim yapmak yeterli gibi dursa da düşük bütçeli ekipmanlar kullanmanız videolarınızın kalitesini arttırmanıza yardımcı olur, kaliteli videolar kitle çekmenize imkan verir. Kazancınızın miktarına göre ekipman kalitenizi yükseltmeniz sizi daha da ileri boyuta taşıyacaktır.

Kanal Konseptinize Sadık Kalmaya Çalışın

YouTube
kanal konseptinizin dışına çıkmayın alanınızda kalmanız daha kolay bir şekilde ana sayfaya düşmenizi sağlar, kanal konseptinin dışında üretilen videolar kitlenizin düşmesine neden olur kendinizi tanıttığınız şekilde kalmanız kanal sağlığınız için önem taşıyor, yeni başlayanların çoğu videolarının tutmadığını düşünerek kanal konseptlerinin dışında video atarak algoritmalarının bozulmasına sebep oluyor bu durum bir süreden sonra kitlelerinin kaybolmasına neden oluyor sık yapılan bu yanlıştan kaçınmanızı tavsiye ediyorum.

Net ve Anlaşılır Videolar Çekin

YouTube
kitlenizi doğru bir biçimde oluşmasını istiyorsanız kendinizi net ifade edin, vermek istediğiniz mesajı kitlenize net bir şekilde yansıtmayı başarırsanız Youtube platformunda başarılı bir şekilde ilerlersiniz, videolarınızda akıcı bir dil kullanmak kitlenizi memnun edecektir. Kısık sesle değil gür bir sesle konuşun, kelimeleri yutmayın eğer heyecanlanıyorsanız bir süre bekleyin ve ardından tekrar video çekmeye başlayın bu taktikleri uyguladığınız zaman vidolarınız daha net ve anlaşılır olur, pes etmeyin zaman içerisinde başarılı olduğunuzu göreceksiniz.

Konuşma ve hitabet eğitimleri almanız sizi biraz olsun rahatlatır, internet üzerinden online eğitim programlarına katılabilirsiniz.

Video Fikirlerinizi Yazın

Yapacağınız konuşmaları not alarak notları okuyabilirsiniz, dilerseniz metin yazarlarından destek alarak sizin için konuşma metinleri hazırlamalarını talep edebilirsiniz, hazır metinlerden konuşmak ilk etapta kendinize güvenmenizi sağlar kanal konseptiniz Vlog ise bu yöntem yerine daha farklı yöntemler kullanmanız daha doğru bir davranış olacaktır.

Metin yazarlığının başka bir kolu da YouTube platformlarına seslendirme metinleri hazırlamaktır. Halihazırda bir metin yazarı ile çalışmak kanalınızın geleceğini olumlu yönde etkiler bilgi içerikli videolar çekiyorsanız metin yazarlarından hizmet alabilirsiniz. Bilgi kanallarının çoğu metin yazarları ile birlikte çalışırlar. Metin yazarları verdiğiniz anahtar kelimeler doğrultusunda kanalınız için metin hazırlarlar.

Prodüksiyon Ekibi Kurun

Koordinasyonlu bir şekilde çalışabilmek için arkada sizi yöneten birilerinin olması yaptığınız işin daha profesyonel olmasını sağlar. Videolarınızda kullanacağınız kıyafet ve aksesuarlarınızı yönetecek ekip arkadaşları edinin, bu sayede daha kaliteli işler ortaya koyabilirsiniz.