Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

YouTube Kanalı Nasıl Başkasına Devredilir?

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Bugün ki yazımda sizlere YouTube kanalı nasıl başkasına devredilir sorusu ile alakalı olarak bilgiler sunmaya çalışacağım. Bildiğimiz gibi günümüzde çok ciddi bir sektör ve işkolu haline gelen YouTube, her geçen gün kendisini biraz daha geliştirerek bu anlamda emsalsiz hale gelmek için somut adımlar atıyor demek yanlış olmaz.

YouTube kanalları ile alakalı olarak zaman içerisinde birçok farklı özellik değişimi ile birlikte kural değişimi de kendisini gösterdi. Para kazanma konusunda da şartların gelmesi, tabi ki birçok kişiyi bu anlamda kara kara düşünmeye sevk ediyor. Birçok kişi de kanallarını başkasına devretme yoluna gidiyor demek yanlış olmaz. Şimdi sizlere YouTube kanal devri ile alakalı olarak birkaç önemli tüyo vereceğim.

Youtube kanali baskasina nasil devredilir

YouTube Kanalı Nasıl Devredilir?​

Öncelikle YouTube politikaları gereği kanalın satılması ya da bir başkasına hediye edilmesi gibi durumlar genel itibari ile yasaklanmış senaryolar olarak ön plana çıkıyor. Ancak yine de bunu yapmanın son derece pratik bir yolu var ki uygulama noktasında da basit adımları izlemek yeterli oluyor. YouTube marka hesabı özelliğini kullanmayı bilmiyor iseniz sitemiz içerisinde ki diğer makalelerimizi incelemeye almanızı öneriyorum. İnceleyebilmeniz adına bu makalelerin linkini alta ekliyorum.
Kanalınızı marka hesabına taşıdıktan sonra yapmanız gereken işlemler çok daha pratik bir hale geliyor. Bu adımları izleyerek sorunsuz bir şekilde kanalınız için yeni bir devir işlemi yapabilirsiniz. Sırası ile işlemler aşağıdaki gibidir;

Youtube kanali marka hesabina tasima
  • Kanalınızı öncelikle yukarıdaki verdiğimiz linki de kullanarak marka hesabına taşıyın.
  • Akabinde https://tilki.net/konu/youtube-kanalina-yonetici-ekleme-resimli.75/ linkine gidin.

    Youtube marka hesabi


  • Kanal ayarları kısmından adımlarını izleyerek kanalınız için yeni bir yönetici ekleyin.
  • Bu yöneticiye tam yetki vermeniz durumunda tüm yetkileri kurucu ile aynı özelliklere sahip olacaktır.
  • Bu yönetici, sizi yöneticilikten çıkarma yetkisine sahip olacaktır. Sizi yöneticilikten çıkardığında ise kanalın tek sahibi olarak kalacak ve kanalın devri gerçekleşecektir.
Kanalları içerik sahipleri arasında devretme – YouTube Yardım (google.com) noktasında bu konuya dair tüm yönetmelikleri okuma şansına da sahip olabilirsiniz. Yanlış bir işlem yapılması durumunda kanalın tüm sahipliğini kaybetme gibi bir durum ile de karşı karşıya kalmanız mümkün hale gelebilir. Alternatif yöntem olarak GMAİL hesabı komple karşı tarafa verilerek YouTube Kanal Devretme işlemi gerçekleştirilebilir.

YouTube kanal satışı işlemi de çoğu zaman bu yöntem ile gerçekleşiyor. Ancak ödeme alan bir kanalı devretme noktasında Adsense hesabı ve tüm GMAİL verileri ile birlikte devretmek zorunda olacağınızı da unutmayın. Günümüzde para kazanan kanalların internet ortamında satışının yapıldığını net bir şekilde biliyoruz. Bu neden dolayısı ile sizlere yakın bir zaman dilimi içerisinde daha farklı bilgileri tüyo olarak sunma yoluna gideceğiz.

Kanalınızın genel ayarları ile alakalı olarak merak ettiklerinizi de konu altında bulunan cevap alanlarımızdan sorarak bilgi danışabilirsiniz. En kısa süre içerisinde merak edilen tüm konular ile alakalı olarak sizlere kısa ve öz bir şekilde ideal bilgiler sunmaya çalışacağım.

YouTube Kanalı Devretme hakkında sizlere bilgiler vermeye çalıştım. Umarım işinize yarayan bir konu olmuştur. İyi forumlar ♥