Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

YouTube Kanalı Büyütme Yolları

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
370
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Ticaret: 1 / 0 / 0
Çoğu kişinin araştırdığı konulardan birisi olarak ön plana çıkan YouTube kanalı büyütme yolları ile alakalı bilgiler sunmaya çalışacağım. Türkiye genelinde YouTube, çok trend bir sektör haline geldi de diyebiliriz sanırım. Kanal, yerinde sayarak sizlere herhangi bir başarı getirmez. Ancak herhangi bir şey yapmadan da başarı elde etmek mümkün değil.

Youtube kanali buyutme yollari


YouTube kanalı reklamları ile birlikte para kazanma şansına sahip olursunuz. Ancak Google, zaman içerisinde bu özelliği dahi kurala bağladı. Youtube kanalınızı büyütmeye çalışmadan önce bilmeniz gereken maddeleri dikkatlice okuyun.
  • Kanalınızın yeterli içeriğe sahip olduğuna emin olun.
  • Intro, outro, kanal açıklaması, video bölümleri ve benzeri kısımları tamamladığınıza emin olun.
  • Eksik ekipmanlarınız varsa tamamlayın.
  • Rakip analizinizi iyi yapın.
  • Taklitçi olmayın.

YouTube Kanal Tanıtımı Yöntemleri​

Kanalınızın çok daha kısa sürede tanınması için izlemeniz gereken bazı püf noktalar söz konusudur. Hemen bunlardan birkaçını sizlere sunacağım.

SOSYAL MEDYA HESABI OLUŞTURMA​

Evet, YouTube kanalınız olacak ancak günümüz Youtuberlarının da yaptığı gibi sosyal medya hesaplarınız da olacak. Bu nedenle daha geniş kitlelere erişmek için Facebook, Instagram, Twitter ve Pinterest hesapları açmanızı öneriyorum. Bu sayede sosyal medyada da arandığınızda varlığınız insanları karşılayacak.

SOSYAL MEDYA VE GOOGLE REKLAMLARI​

Günümüzde özellikle diğer içerik üreticileri, birbirleri ile videolar çekerek dahi VİRAL REKLAM adını verdiğimiz tekniği uygulayarak yaygınlaşıyor. Dolayısı ile sizlerde bu seçenekleri ön planda tutun. Popüler sayfalarda ücretli reklam anlaşmaları yapın. Videolarınızı ve kanal tanıtımlarınızı yayınlatın.

Google Adwords sistemini kullanarak kanalınızın yani kendinizin reklamını cüzi miktarlarda doğru hedef kitlelere verin. Kısa süre içerisinde farkı görün.

HEDİYELER DAĞITIN​

Bu da bir reklam yatırımı diyebiliriz. Günümüzde özellikle hediye dağıtmak, sizi çok daha popüler hale getirir. Çekiliş ile hediyeler dağıtarak çok daha fazla abone çekebilir, izlenme elde edebilir ve yaygınlaşabilirsiniz. Bunu da bir nevi reklam yatırımı olarak düşünmekte fayda var.

DİĞER İÇERİK ÜRETİCİLER İLE ORTAKLAŞA PROJELER YAPIN​

Türkiye genelinde özellikle birçok ünlü içerik üretici mevcut. Bunlardan sadece herhangi biri ile dahi ortak video çekmeniz demek, çok büyük bir reklam demek. Kısacası kanalınızın büyümesi için en kolay ve en dolaylı tekniklerden birisi diyebiliriz.
 
m2hmet

m2hmet

Tilki Adayı
Katılım
19 Haz 2022
Mesajlar
58
Konum
Gaziantep
Ticaret: 0 / 0 / 0
Elinize sağlık, çoğu kişi bu içerikte e-book'u wm forumlarında satiyor. Bunun gibi güzel, faydalı içerikler paylaştığınız için teşekkür ederim.