Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Youtube Kanal Açıklaması Nasıl Olmalı?

 • Konbuyu başlatan Thous
 • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
370
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Ticaret: 1 / 0 / 0
Youtube Kanal Açıklaması; kanal hakkında bilgi verici olmalıdır. Kanal Açıklaması nasıl olmalı sorusuna; Örnekleri ile yanıt vermeye çalışacağım. İlk olarak kanal açıklaması değiştirme işlemi hakkında bilgi verelim.

Youtube Kanal Açıklaması Değiştirme

Kanal Açıklaması değiştirme yapabilmek için aşağıdaki adımları eksiksiz şekilde uygulayın.
 • Youtube'a giriş yapın.
 • Sağ üstte bulunan profil resmi kısmına tıklayın.
 • Açılan menüde Kanalınız kısmına tıklayın.
 • Ardından Kanalı Özelleştir kısmına tıklayın.
 • Yeni açılan sayfanın sol menüsünde bulunan Özelleştirme kısmına tıklayın.
 • Ardından üst kısımda bulunan Temel Bilgiler kısmına tıklayın.
  Youtube kanal aciklamasi degistirme
 • Yukarıda gördüğünüz Kutucuğa kanal açıklaması girmemiz gerekir. Peki gelelim asıl soruya; Kanal açıklaması nasıl olmalıdır?

Youtube Kanal Açıklaması İçeriği Nasıl Olmalı?

Youtube Kanal açıklaması yazabilmek için kullanmamız gereken ekstra araçlar bulunuyor. Hepsini hayali bir kanalım varmış gibi örnekleri ile anlatmaya çalışacağım. Aşağıdaki adımları uyguladığınızda seo uyumlu, güzel bir kanal açıklamasına sahip olacaksınız. Lütfen dikkatinizi buraya verin.
 • Kanal içeriğimizin Knight Online üzerine olduğunu varsayalım. Sizin kanalınız çok farklı bir kategoride (Gezi, Vlog, Web, Teknoloji ve benzeri her şey) olabilir. Bu konuda hiç bir sorun yok.
 • Aşağıdaki adrese gidin.

 • Kullanacağımız site normalde ücretli üyeliklere daha fazla hak tanıyan bir sitedir. Biz sınırlı yetki ile ancak bu kadarını yapabiliriz.
  Youtube kanal aciklamasi
 • Hayali kanalımız Knight Online üzerine olduğu için bu kısma Knight Online yazdım. Kırmızı ile kutu içine aldığım kısma kanal içeriğinizi yazın. (Kanal içeriğiniz hakkında sorgular yaparak doğru kelimeleri bulun; saç bakımı, vlog, güzellik, gezi, uçurtma, web, teknoloji)
  Youtube kanal aciklamasi ornekleri
 • Knight Online video çeken kanalın açıklama girişi yani ilk paragraf örnek olarak şöyle olmalıdır.
Knight Online Ardream Afk Farm, Asas Pk, Mobil, Upgrade, Güncelleme gibi videoları Sıfırdan çektiğim kanalıma hoş geldiniz.
 • Yukarıda yaptığımız işlem popüler 12 tane anahtar kelimeyi kanalımıza yerleştirecektir. Bazı kelimeler diğerlerini kapsadığından bu kelimeler arasında boşluk bırakmadım. Eklediğimiz anahtar kelimeleri inceleyelim; Knight Online Afk Farm, Knight Online Ardream Farm, Knight Online Ardream Afk Farm, Knight Online Ardream, Knight Online Farm, Knight Online Asas Pk, Knight Online asas, Knight Online pk, Knight Online Mobil, Knight Online Upgrade, Knight Online Güncelleme, Knight Online Sıfırdan
 • Hayali kanalımızda 1 cümlelik hoş geldiniz yazısı ile yaklaşık olarak 12 tane anahtar kelime yakaladık.
 • Hakkında kısmının devamı yani ikinci paragraf ise şu şekilde olabilir.
Ben Emre, 26 yaşındayım ve Samsunluyum. Boş zamanlarımda Knight Online oynamayı seviyorum. Oynadığım ve zevkli anları siz değerli izleyicilerimle paylaşmak beni mutlu ediyor. (Bu kısım uzatılabilir.)
 • Üçüncü paragrafta daha da detaya inebilirsiniz. Örnek olarak kullandığınız ekipmanları açıklayabilirsiniz veya sizi bir başkası çekiyorsa kameraman arkadaşınız hakkında bilgi verebilirsiniz.
Oyun oynarken kullandığım ekipmanlar şunlardır; Logitech g300s mouse, Logitech 720p kamera, bm studio mikrofon, ışıklandırma, green screen, casper marka excalibur bilmem kaç model bilgisayar

Youtube Kanal Açıklama Örnekleri

Yukarıda yaptığım açıklamaları birleştirerek bunun nasıl gözüktüğüne bir göz atalım.

Knight Online Ardream Afk Farm, Asas Pk, Mobil, Upgrade, Güncelleme gibi videoları Sıfırdan çektiğim kanalıma hoş geldiniz.

Ben Emre, 26 yaşındayım ve Samsunluyum. Boş zamanlarımda Knight Online oynamayı seviyorum. Oynadığım ve zevkli anları siz değerli izleyicilerimle paylaşmak beni mutlu ediyor. (Bu kısım uzatılabilir.)

Oyun oynarken kullandığım ekipmanlar ve araçlar şunlardır; Logitech g300s mouse, Logitech 720p kamera, bm studio mikrofon, ışıklandırma, green screen, casper marka excalibur i7 işlemciye sahip bilgisayar, Evga 3080 Ti ekran kartı, 1 gb ssd, 32 gb ram, (uzayıp gidebilir.)

Elimden geldiğince Youtube Kanal Açıklama Örnekleri ve Kanal Açıklaması Nasıl Olmalı konularını sizler ile paylaşmaya çalıştım. Güzel bir konu oldu. Yukarıdaki adımları doğru şekilde yapan arkadaşların, Youtube SEO açısından etkili bir açıklamaya sahip olacağını düşünüyorum. Okuduğunuz için teşekkürler, iyi forumlar ♥
 
Derin

Derin

Moderatör
Moderatör
Katılım
9 May 2022
Mesajlar
111
Konum
Los Angeles
Ticaret: 0 / 0 / 0
Teşekkür ederiz hocam güzel bilgilendirme.