Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

YouTube Gelirlerini Arttırma Yolları

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Bu yazımda ciddi anlamda araştırılan konulardan olan YouTube gelirlerini arttırma yolları üzerinde sizlere birkaç bilgi vermek istiyorum. Türkiye genelinde bilhassa son dönemde video içerik üreticiliği çok ciddi anlamda popüler hale geldi demek yanlış olmaz.

YouTube, kendisini o kadar ciddi anlamda geliştirdi ki herkes bu sisteme içerik üretme amacı içerisine de girdi. Peki YouTube kanalı açmak kolay. Para kazanmaya da başlamak biraz zaman alsa da kolay ancak gelirlerinizi nasıl arttırabilirsiniz? Bu konu üzerinde durmak istiyorum.

Youtube gelirlerini arttirma yollari

YouTube Kazancını Arttırma Yolları Nelerdir?​

YouTube Kazanç Arttırma konusunda sizlere fazlası ile bilgi sunmak mümkün. Ancak en etkili yöntemleri daha yakından analiz etmek, sizler adına zamandan da emekten de tasarruf anlamına geliyor. Web sitemizde sosyal medya sistemlerin hemen hemen tümü ile alakalı sizleri bilgilendirme amacı içerisinde oluyoruz, hatta son zamanlarda sosyal medya kategorisine iyice yoğunlaştığımı belki de fark etmişsinizdir. Aşağıda sizlere sunduğum önerileri eksiksiz şekilde uygulayın. Çok kısa zaman içerisinde gelir miktarında artışın fark edileceğini hissedeceksiniz.

Her Hafta Düzenli İçerik Yükleyin​

Öncelikli olarak düzenli içerik üretmek önemlidir. Her YouTuber bunu yapar. Haftada mutlak surette en az 1, en fazla 3 içerik yayınlama kuralına uyun. Bu şekilde kanalınız, YouTube standartları için de ciddi anlamda fark yaratan bir kanal olacak. Aboneleriniz de bu durumdan hoşnut olacaktır. Ayrıca her hafta aynı saatlerde düzenli içerik üretiyorsanız; bu konu hakkında kanal kapak fotoğrafında ve video içlerinde sözlü olarak bilgi verebilirsiniz. Örnek olarak kapak fotoğrafına "Yeni Videolar Pazar günü saat 19:00'da" yazabilirsiniz. Bu sayede kanalınızda bulunan ve sizi seven kitle Pazar günü saat 19:00'da videonuzu izlemek için geri dönecektir.

Gündemi Takip Edin, İlgi Çekici Konular Belirleyin​

Her ne olursa olsun gündemde internet ortamının trend konularını seçin. Örneğin bu dönemde Redmi Note 10 Pro cep telefonu çokça aranıyor. Bu gibi videolar çekerek gündeme dair bilgiler verir, arama sonuçlarından daha çok ziyaretçi çekersiniz. İzlenme ve gelirleriniz artar. YouTube gelir arttırmak için çabalarken kitlenizden de olmayın! Örneğin gezi konseptli bir kanalınız var ise gündeme dair teknoloji ile ilgili bir video paylaşmayın, gezi ile alakalı gündem videolarını takip edin.

Diğer YouTube Kanalları ve Sosyal Medya Hesapları ile Etkileşin​

İş ortaklığı yapın. Videolarınızda insanlara hediyeler verin ve izlenme rakamlarını arttırın. Videolarınızda insanlara hediye vermek; size sadık olan abone kitlesi oluşmasını sağlayacaktır. Etkileşim önceliği olan videolar çekin. Yorumlar, beğeniler sizler için bu noktada çok önemli olacak. Diğer hesaplar ile karşılıklı reklamlardan fayda sağlayın. Bu konuda YouTube'un kendisine de reklam verebilirsiniz.

VLOG Konsepti Seviliyor, Deneyin​

VLOG yani günlük yaşantınızda neler yaptığınız an ve an çektiğiniz video konsepti. En çok tutan video tiplerinden birisidir ve kanalınızda bu tarz seçeneklere yer verin. Ayrıca para saçılan videolar da ciddi anlamda izleniyor.

Kanal Tasarımlarınızı Profesyonelleştirin​

YouTube için kullandığınız tasarımları değiştirerek daha profesyonel bir tasarıma geçin. Değiştirmeniz gereken tasarımlar kısaca şu şekilde; Intro, outro, geçiş ve ses efektleri, kanal profil ve kapak resmi, youtube filigranı . Aklıma gelen tasarım için gerekli olan dosyalar bunlar. Bu konuda yeterince aboneniz var ise profesyonel anlamda destek alarak bu tasarımlarınızı mutlaka yenileyin. Tasarımlarınızı yenilerken, abonelerinizle etkileşmeyi ve fikirlerini sormayı unutmayın.

Sosyal Medya Hesaplarınızı Aktif Olarak Kullanın​

YouTube Gelir Arttırmak için alternatif yöntemlerden bir tanesi de sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanmaktır. Hadi ordan, ne alakası var, dediğinizi duyar gibiyim. Durun bitmedi, dinleyin. :) YouTube'da aboneniz olan kitleyi, Instagram gibi sosyal medya hesaplarınıza abone olmak için yönlendirin ve abonelerinize cevap vererek ilgi gösterin. Bu sayede yeni bir video paylaştığınızda size sadık olan kitleye "Yeni Video Yayınladım, İzler misiniz?" mesajı verebilirsiniz.


Bu yazımda YouTube Gelir Arttırma konusunda bilgi vermeye çalıştım. Umarım sizler için yararlı bir içerik olmuştur, iyi forumlar dilerim ♥
 
LOTR Manyağı

LOTR Manyağı

Balrog of Morgoth 💀
Moderatör
Katılım
7 May 2022
Mesajlar
528
Web
karavilgrup.com.tr
Ticaret: 0 / 0 / 0
Yaşlandık artık, youtuber olmak bizden geçti :D

Elinize sağlık(y)