Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yandex Manuel Index Nasıl Silinir?

• Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Yandex manuel index silme işlemi için aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz yeterlidir. İnternet sitenizde bazen istenmeyen sayfalar arama motorlarında yayınlanabilir. Bu sonuçların arama sonuçlarından kaldırılması çok uzun zaman alabileceğinden, bazı durumlarda manuel olarak bu işlemi yapmak zorunda kalabiliriz. Genellikle SEO uzmanları, arama motorlarında yayınlanmış içeriklerin kaldırılmasını pek önermez. Alternatif yöntem olarak 301 yönlendirmeleri ile bu sonuçları sitenizin ana sayfasına veya başka bir bölümüne yönlendirebilirsiniz.

Yandex Index Silme​

Aşağıda liste olarak hazırlanmış olan adımları takip ederek Yandex index silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • adresine gidin.
    Yandex index kaldirma
  • Üst kısımdan index silmek istediğiniz, site adresinizi seçin.
  • Sol menüde bulunan Tools kısmına tıklayın.
  • Ardından Remove pages from search results kısmına tıklayın.
  • Sol tarafta açılan tablonun her satırına arama sonuçlarından kaldırmak istediğiniz linki girebilirsiniz.
  • Ardından sağ altta bulunan Delete(fotoğafta çıkmamış) butonuna tıklayarak linkleri yandexe iletin.
Yandex Arama Sonucu Kaldırma işlemi bu kadar basit. Umarım işinize yarar, benim kaldırmam gereken sonuçlar vardı. Hazır böyle bir işlem yapıyorum, konu hakkında içerik üreteyim fikri ile bu konuyu sizle paylaşmak istedim. İyi forumlar :)

Celil

Celil

Server Administrator 🌍
Yönetici
Moderatör
Emeğine sağlık hocam :)