Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Wordpress Site Hızı Nasıl Arttırılır?

WebFaresi

WebFaresi

Tilki Adayı
Katılım
30 Nis 2022
Mesajlar
85
Ticaret: 0 / 0 / 0
Günümüz internet dünyasının en az %40’ını oluşturduğu tahmin edilen Wordpress, son günlerde popülerliğini iyice arttırmış durumda. Basit ve etkili bir arayüze sahip olması ve bir satır dahi kod yazamayacak birinin bile web siteleri oluşturmasını sağlayabilmesi gerçekten de harika!

Yine de Wordpress’in de kronik olarak bazı problemleri var. Web sitenizi ilk açtığınızda olmasa bile içerik sayınız, sitenizde yer alan resim ve dosya sayısı gibi yükler arttığı zaman web siteniz yavaşlayabilir! Ancak neyse ki buna karşı yapabileceğiniz şeyler var.

Wordpress logo

Wordpress Nasıl Hızlandırılır?​

Wordpress Hızlandırmak için kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemlerin her birini uygulamanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz çünkü site hızı Google için çok ama çok önemli!
Şimdi, Wordpress Nasıl Hızlandırılır? Sorusuna yanıt olacak nitelikte bazı yöntemlerden bahsedelim.

1) Wordpress İçin Önbellek Eklentileri Kullanmak​

Wordpress Hızlandırma Yöntemleri arasında en çok işinize yarayacak yöntemlerin başında önbellek eklentileri geliyor. Bu eklentiler sayesinde sitenizin içinde yer alan ve daha önce ziyaret ettiğiniz sayfalar çok daha hızlı bir şekilde açılıyor!

2) Resim Optimizasyonu Uygulamak​

Wordpress Sitenizi Hızlandırmak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise resimleri optimize etmek olacaktır. Bunu eklentiler ya da resimlerin boyutlarını düşüren siteler aracılığıyla yapabilirsiniz. Kısa vade de küçük bir etki bıraksa da uzun vadede sitenizin hızını oldukça etkileyecektir.

3) Yorumları Sayfalandırmak​

Çok fazla yorumun yüklenmesi kimi zaman oldukça vakit alıcı olabilir. Bu nedenle Wordpress Hızını Arttırmak için yorumları sayfalandırmayı deneyebilirsiniz.

Bu 3 yöntemin her biri Wordpress sitenizi hızlandırmak için oldukça etkili olacaktır. Bunların yanında optimizasyonu güçlü bir tema seçmek, Wordpress’i güncel tutmak, Wordpress veritabanını optimize etmek gibi yöntemleri de kullanabilirsiniz. Herkese iyi forumlar!
 
kanaryaci

kanaryaci

Tilki Adayı
Katılım
24 May 2022
Mesajlar
10
Konum
ankara
Ticaret: 0 / 0 / 0
Litespeedcache,smush ve sunucuda redis kullanıyorum. Tabi 16 gb ram+8 gb cpu tek site