Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Wordpress Nedir?

• Konbuyu başlatan Slade
  • Başlangıç tarihi
Slade

Slade

Tilki Adayı
Ticaret: 0 / 0 / 0
WordPress nedir? İşletmeler ve kuruluşlar da dahil olmak üzere milyonlarca web sitesi tarafından kullanılan ücretsiz ve açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir (CMS). Sistem popüler bir CMS'dir çünkü kullanıcıların herhangi bir programlama bilgisi olmadan kendi web sitelerini oluşturmalarına olanak tanır. Platform için sürekli olarak yeni özellikler ve eklentiler geliştiren geniş bir geliştirici ve tasarımcı topluluğuna sahiptir. Bu içerik yönetim sistemi, kullanıcılarına aşağıdakiler gibi birçok avantaj sağlar;

• Kolay içerik yönetimi
  • Web sitenizin içeriğini tek tıkla güncelleyebilirsiniz.
  • Kolay kurulum
  • WordPress, sitenizi kurmak için programlama bilgisi veya web geliştirme becerisi gerektirmeyen kolay bir kurulum sürecine sahiptir.
  • Güçlü özelleştirme
  • Sistem deposundaki veya diğer kaynaklardan gelen temaları ve widget'ları kullanarak web sitenizin görünümünü özelleştirmenize olanak tanır

Wordpress Ne İşe Yarar?​

İçerik yönetim sistemi olarak gösterilebilen sistem, ücretsiz ve açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemi (CMS) ve blog platformudur. İnternetteki web sayfalarının birçoğu tarafından kullanılır. WordPress, onu blogcular ve web sitesi sahipleri için çekici bir seçenek haline getiren çok sayıda özelliğe sahiptir. Kurulumu kolaydır, sezgisel bir arayüze sahiptir ve her tür web sitesine veya bloga uyacak şekilde özelleştirilebilir. Yüz milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılan en popüler içerik yönetim sistemidir. Milyonlarca aktif yüklemeye sahip ve en popüler web sitesi platformlarından birisidir.

Wordpress nedir

Wordpress Özellikleri Nelerdir?​

İçerik yönetim sistemi web siteleri oluşturmayı, bakımını ve güncellemesini kolaylaştıran birçok özellik sunar. Bu özelliklerden bazıları, bir sürükle ve bırak sayfa oluşturucu, üçüncü taraf eklentiler için bir API, yerleşik bir yorum sistemi ve daha fazlasını içerir. WordPress, web siteleri oluşturmak için kullanılan ücretsiz ve açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir. Dünya çapında milyonlarca insan tarafından kendi web sitelerini oluşturmak için kullanılan popüler bir CMS'dir.

Kullanıcı dostu arayüz, kolay kurulum ve güvenlik gibi özelliklere sahiptir. Yazılım ayrıca, web sitesi sahiplerinin özel ihtiyaçları için SEO optimizasyonu ve özelleştirme seçenekleri gibi avantajlar sunar. Onu işletmeler için çekici bir web sitesi platformu yapan birçok özelliğe sahiptir. Kurulumu kolaydır, özelleştirilebilir ve bunun için eklentiler oluşturan geniş bir geliştirici topluluğuna sahiptir.

Wordpress Neden Kullanılır?​

Sistem birçok amaç için kullanılabilir: kişisel web siteleri, bloglar, çevrimiçi mağazalar, çevrimiçi portföyler vb. WordPress, herhangi bir kodlama deneyimi gerektirmeden sitenizin harika görünmesini sağlamak için eklenebilecek çok çeşitli eklentiler ve temalar içeren esnek bir ekosisteme sahiptir. Bu, web sitesi oluşturmaya yeni başlayan yeni başlayanlar veya tasarımlarını kendileri kodlamak zorunda kalmadan oluşturmanın kolay bir yoluna ihtiyaç duyan tasarımcılar için mükemmel hale getirir. Kolay kullanım imkanı sunması ve sayısız özelliğe sahip olması sayesinde son derece kullanışlı bir içerik yönetim sistemidir.