Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Wordpress Kategoriye Sabit Yazı Ekleme Nasıl Yapılır?

  • Konbuyu başlatan WebFaresi
  • Başlangıç tarihi
WebFaresi

WebFaresi

Tilki Adayı
Katılım
30 Nis 2022
Mesajlar
85
Ticaret: 0 / 0 / 0
Wordpress sayfalarınıza bazı eklentiler kullanarak farklı işlevler katabilirsiniz. Sıradan bir blog sitesi için bu tip ekstralara gerek olmayabilir ancak spesifik bir konuya eğilen web siteleri söz konusu olduğu zaman böyle eklentiler son derece faydalı olabiliyor. Bu yazımızda sözünü edeceğimiz eklenti Archive Control adıyla biliniyor ve Wordpress Kategorilerine Sabit Yazı Ekleme işlevini sitenize hızlı bir şekilde kazandırıyor. Aslına bakarsanız bu tip bir işlemi kodları değiştirerek yapmak mümkün, ancak hem karmaşık hem de vakit alıcı olacağından eklenti ile yapmak daha iyi bir seçenek olacaktır.

Wordpress Kategoriye Sabit Yazı Nasıl Eklenir?
Bu işlemi yapmak için ilk adım olarak admin panelindeki eklentiler bölümüne girmelisiniz. Daha sonra ise "Archive Control" adıyla geçen eklentiyi sitenize ekleyin. Benzer adlara sahip ancak farklı işlevleri olan eklentiler olduğundan dolayı eklentiyi indirirken dikkatli olun ve aşağıdaki ikona sahip olan eklentiyi indirin.

Screenshot

Şimdi Kur butonuna tıkladıktan çok kısa bir süre içerisinde Wordpress bu eklentiyi sitenize eklemiş olacak. Eklenti web sitenize eklendikten sonra admin panelinden eklentiler bölümüne gelin ve Archive Control eklentisini seçin. Eklenti sayfasından Settings bölümüne giriş yapın. Ardından Content After List seçeneğini aktifleştirin yani Enabled seçeneğini seçin. Hemen yanındaki seçeneklerden ise Manual Function seçeneğini seçin. Bu işlemi yaptıktan sonrası ise oldukça kolay.

the_archive_bottom_content()

Gördüğünüz kod parçasını sabit içerik olmasını istediğiniz her yere yapıştırabilirsiniz. Kategorilerinizden birini seçin ve düzenlerken editörden kaynak kodu olarak bu kod parçasını yapıştırın. Böylece kategorilerinizin içerisinde sabit bir yazı bulunabilecektir. Yapamayanlar olursa yorumlarda yardım edebilirim, herkese iyi forumlar.